Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele Ondr4H k tomuto seriálu (14)

Kobra 11 (1996)

Ze začátku na plný počet, ale od jedné doby se z toho stal zhmotněný německý kýč.Epizody nedávají smysl, nesmyslný námět, akce.Popíšu běžný den na dálnici v okolí Kolína nad Rýnem v podání RTL Den vypadá tak, že "poslední akční hrdina" Simír a ten druhý přicmrdavač(Který umře v průměru co dvě série) za honbou za zloději aut, vyděrači nebo vrahy způsobí řetězovou nehodu neustále v tom jednom a tom samém úseku dálnice a to těch největších šunek co jezdí momentálně v Německu, při které zemře pár civilistů rekrutujících se převážně z řad řidičů cisteren. Simír a ten druhý nikdy není za to popotahován, protože dotyčný nebožtík je ihned nahrazen uprchlíkem díky systému by Mama Merkel(Nutno ověřit) .Simír k tomu taky vždy zničí svoje služební BMW v hodnotě míče, stát se to u nás tak dostane maximálně hopsadlo a né co novou generaci co pár let.Někteří zločinci se rekrutují z řad teroristů,skrytých armád, mašíblů a lidí co nosí po kapsách bazuku, lahký gulomět je štandartom, takže o zábavu a pár výbuchů navíc má postaráno, ale nebojte Simír nikdy není trefen, protože ho nevidí díky výšce přes svodidlo.Pokuď je náhodou trefen buď tu střelu zastaví nějaký talisman a když nějaká kulka přeci jenom najde cíl, stačí aby kolega nebo Andrea zvolali "Simíre, neumírej!", tak turecká zbraň hromadného ničení v tu ránu ožije(Je to něco na způsob Goléma).Dokonce když je nasazena speciální jednotka tak v čele jde Simír s pistolí, borci ze zásahovky a v plné polní se zásadně drží v jeho stínu.Při vyšetřování tohle proběhne vždy nejméně dvakrát.Druhá honička proběhne zásadně ve městě a poslední honička zásadně končí v jednom z tisíců kamenolomu nebo pískoven v okolí Kolína.Stačí aby na jakékoliv křižovatce zahnul doleva. Pokuď je zločinec zastřelen za takové tři série se vrací v plné sílé jenom s jiným jménem, někteří borci už takhle respawnují i čtyřikrát za sebou.Občas se stane že zmrtvýchstání alá Ježíš zažijí i Simírovi parťáci, aby na konci epizody opět umřeli.Běžný rozpočet jednoho vyšetřování je tak rovný rozpočtu celé ČR.A to prosím je obyčejný okrsek dálniční policie, teď si představte jak musí vypadat běžná den speciálních jednotek, tajných agentů či leteckých záchranářů .Jo když způsobíte dvě světové války, tak ta krvežíznivost se přenese na další generace... ()

Jed (1998) (S02E19)

Tohle bylo zlaté období seriálu,epizoda kobry 11 s přesahem která umí zaujmout i dějem a nejenom tunami šrotu.Polovinu pocitu z epizody dělá hudba Reinharda Scheureggera, která se objevovala v prvních několika řadách.Z toho elektro bordelu v nových řadách co využívají k podkresu akorát bolí hlava. ()

Tank na scestí (1998) (S03E02)

Tohle byla skvělá a megalomanská epizoda a díky ní seriál získal věhlas, co si pamatuji tak ji opakovali na Nově mimo běžné opakování, protože měla velkou sledovanost. Ve zkratce tank na dálnici se vším co k tomu patří, vlhký sen všech ničitelů. ()

Štvanice (2002) (S06E01)

Epizoda Štvanice je přesně ten důvod proč jsem jako dítě měl rád kobru 11 a proto mě její novodobé směřování alá vysmáté vybuchující šajze nebetyčně vytáčí. Děj a akce by dle mého názoru obstály i jako akční film do kin, místy bych to "potunil" aby z toho zase tak moc ta televizní produkce nekřičela, ale jako celek to funguje moc dobře.Zločince jsem nenáviděl a ten jejich konec byl opravdu vypečený... ()

Konec světa (2009) (S14E01) odpad!

Semír Gerkhan německý bond, Chuck Norris a Steven Seagal v jedné roli.Tenhle díl a následných pár řad bylo šlápnutí vedle v historii tohoto seriálu, jestli policista z dálničního oddělení řeší prvotřídní terorismus pošahané sekty nechci vidět s čím se musí vypořádávat německá tajná služba. Tenhle díl nemůžu v jediném bodě hodnotit kladně, naroubovaný trapný německý humor, který převažuje a necitlivě zasahuje do děje a to hrozby chemického útoku(Ano čtete správně).Buď to měli pojat vážně, ale tenhle eintop jim opravdu konzumovat nebudu.U podobně laděného myslím následujícího pilotního filmu jsem rezignoval a kobru přestal co se týče nových epizod sledovat. ()

Kybernetická bouře (2010) (S14E12) odpad!

Epizoda která se snaží tvářit strašně hitech a kůl alá jak bylo řečeno smrtonosná past, ale výsledek je přeci jenom komický a seriálovou délku nerozvinut.Nejvíc mě zaujalo jak Simír a Ben pořád něco nestíhají protože neexistují posily, které by na místo vyslali.Nejspíš by tak nikdo nedokázal načechrat zločincům prdel jak právě tato dvojka demolition manů.Hodnotím odpadem vzhledem k jakékoliv epizodě ze začátku seriálu. ()

Atentát (2010) (S15E01) odpad!

Zločinci podezřelý z vražd a z toho ze zničili půlku zásahovky při útěku,při souboji zničí dětské hřiště.Otázka za 11 kober co uděláme Za A pronásledujeme je se všemi prostředky.Za B se na to vysereme a začneme to hřiště opravovat aby se děti náhodou nerozlobili.Ano B je správně teda aspoň ve světe kobry kde jak koukám už v roce 2010 nedávalo nic smysl. ()

Anděl smrti (2012) (S17E01) odpad!

Další z řady exkrementních pilotů kdy Simír a jeho cirkus na kolečkách zachraňují svět od pošahanců, atentátníků, teroristů a zelenejch miniaturních mužíčků.Přihoďte nějaký ten echt germánskej humor(Který neexistuje) dodejte něměckého komika(Sakra to je ale protiklad), který hraje konspirátora a po jeho smrti ho oplakávali, pomalu více než Bonratha a Herzbergra.Asi jim měl říct budoucnost a jestli se Německo propadne do horoucích pekel... S láskou vzpomínám na piloty, kdy jim stačilo auto co nešlo zastavit... ()

Magnetická bomba (2013) (S17E08) odpad!

Těžce sračkovitá epizoda s EMP zbraní.V kobře už nějaké roky vařili z vody, tak přišli na přetřes futuristické zbraně.Že výsledek jde sledovat pouze s rukou na čele není nic zvláštního. ()

Zmrtvýchvstání (2013) (S18E01)

Plný počet bez debat.Tohle by si měli Němci nechat patentovat, v seriálu s milionem pokračování o jednom dálničním okrsku si vystřihnou tří áčkovou bondovku do televize kde nechybí nic co bych od takové ideální bondovky vyžadoval.Teroristé vystřihlý jak ze Spectre, inspirující se u našich ztohoven co se týče úpravy vysílání.Simír to není policajt to je metr a půl vysoký polobůh v trojkovém bavoráku, proč jenom polobůh?Protože kdyby to byl bůh, tak z milence Andrei udělá pohledem nudličky do kung paa a poté udělá Andree během minuty přinejmenším paterčata.Návrat Andrého byl dle mého mínění velice zbytečný, ale na druhou stranu kdyby to byl nějaký random kamarád z dětství tak to pro diváky nebude mít takové grády, bohužel po skončení nejeden fanoušek musel zamáčknout slzu, protože z toho usměvavého Andrého, který byl pro každou legraci a byl to klaďas každým coulem je gauner který ztratil vůli žít a kope kolem sebe. P.s.:Važte si svých dálničních policajtů, nikdy nevíte kdy zrovna zachrání naši zemičku před koncem světa.Ti v Německu své kvality dokázali už několikrát, odborník žasne a laik se diví co všechno v rámci autobahnpolizei řeší. ()

1983 (2014) (S18E13)

Příběh se točí kolem jakési dvojice veteránů Cobry 11, která nikdy nebyla ve seriálu zmíněna a nikdy už nebude.Celkově tyto flashbackové epizody si pěkně pohrávají s nervy věrných fanoušků. protože vše z historie krásně otočí a něco k tomu přidají. Za zmínku stojí několikanásobné efektní přetočení Simírova BMW na začátku epizody. ()

Temná strana (2014) (S19E01)

Po dlouhé době jsem si dal kobru 11, slyšel jsem že i v kobře nastoupila móda "dark and gritty" a je to jiné než ten cirkus s Benem.Nemůžu říct že jsem zklamaný, ale ani že bych byl nadšený.Nadšený jsem v tom že i scénaristé nekonečné demolice dokázali vrátit aspoň na chvilku lesk tomuto seriálu, proč na chvilku?Protože se prý tohle moc neosvědčilo(No jo příslovečné házení perel sviním) a nové série po odchodu Kiefera jsou zase jako s Benem...A nejsem nadšený že je to až moc dark, na televizní produkci a seriálu na vypnutí určitě.Chybí mi v kobře ta neutralita sérií s Andrém a občas i s Tomem, to se bohužel už asi opakovat nebude a kobra ještě bude létat jako káča z jednoho proudu do druhého než zjistí že už je to vyčerpané na dřeň. ()

Hackerka (2018) (S23E13)

Je to tady, první epizoda pomalu od první série kdy nedošlo k nehodě nebo demolici.Dle mého názoru to znamená jediné, že kobra má ostříhaný rozpočet a konec se blíží.Atalay na konci epizody tak hezky pláče, nejspíš si vzpomněl na to jak mu vyschne penězovod .Epizoda nudná a jako kriminálka těžce povrchní. ()

Nesmiřitelně (2022) (S27E01)

Aneb jak natáhnout nudu nových epizod kobry na skoro nesnesitelnou stopáž. V tomto díle nebylo nic co by už nesmrtelný Simír neřešil a také akce už byla vykradená snad stokrát. Ten seriál je prostě ve fázi zombié a nikdo nemá odvahu to odpískat, to jsem nečekal když jsem to poprvé hltal v roce 1997. ()