zdepapepa

Vskutku problémová hra. Ani ne tak těžko zaškatulkovatelná, ale spíš několikaškatulková. Ono už dělat juxtapozici milostného příběhu a trojské války (zde je spíše na pozadí a dává dostatek prostoru několika válečníkům) a pak ji nechat prachsprostě vyšumět je poměrně odvážný čin. Dost už ale o předloze, máme zde na paškál filmovou verzi, tedy - musím bez výhrady souhlasit s boguem, ovšem pochopitelně u mě jasně dominuje Thersites, ač má méně prostoru než Pandarus, satirický je o to víc, zejména v konstrastu hned zkraje s bijcem Ajaxem, který mi přišel mnohem zdatnější než Achilles ve svém stanu. Ten (Achilles) společně s Troilem mi přišli nejsměšnější z této hry (ačkoliv nubilní postava Troila mi přišla adekvátní jeho zamilovaného románku). Netřeba asi dodávat, že Odysseus je zahrán na jedničku, koneckonců postavu takových kvalit (a zejména kvantit textů) nelze svěřit nějakému břídilovi. Co do počtu adaptací musím dát bod navíc, protože dostatek lidí asi nemá koule to natočit, ať už k obtížnosti díla či jeho menší známosti. ()