poster

Heavy Metal

 • Kanada

  Heavy Metal

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Horor

Kanada / USA, 1981, 86 min (SE: 90 min)

Komentáře uživatelů k filmu (147)

 • fr3ak
  ****

  Výborný animák, který ukazuje že i Amíci někdy v tomto žánru dokáží vytvořit něco koukatelného. Už dlouho jsem ho chtěl vidět a když jsem dostal tip od kamaráda že se dnes vysílá na ČT 2 a navíc v originálním znění (tohle by ty čuráčky v Nově a podobných TV stanicích ani nenapadlo) tak jsem se rozhodl že po více jak šesti letech jsem zapnul televizi (teda né že bych ji jinak nezapínal, ale dělám to pouze proto abych mohl hrát na konzoli - TV vysílání už takovou dobu opravdu nesleduji) a užil si tu parádní jízdu, které bohužel v posledním příběhu trochu dochází dech, ale jinak spokojenost. Animace je i po takové době famózní. Doporučuji.(11.11.2012)

 • Radyo
  ****

  Na svou dobu nezvyklá animovaná sci-fi, poskládaná z několika dějových linií. Kromě slušné animace zaujme i hardrocková hudební složka filmu, která výborně ladí s dějem a spoluvytváří tíživou atmosféru budoucnosti, nebo jiných světů.(21.8.2002)

 • Enšpígl
  ***

  Tady se mě víc než příběh- zápletka, líbila animace a hudba.(23.12.2018)

 • Djkoma
  ***

  Setkání tvrdé hudby a animace dostává v Heavy metal nový rozměr. Hudba, kterou bych si asi nikdy nepustil sám od sebe působí extrémně trefně ve snímku, který je složen z povídek o tom, jak zlo dokáže ničit lidi a nejen je. Skrze mladou dívenku poznáváme pravdu o zelené kouli, která skrze čas a prostor ničí dobro v lidech. Bohužel jsou povídky dost nevyrovnané. Například mě potěšila vize New Yorku budoucnosti, která je špinavá a velmi nepříjemná a naopak mě zklamal soud vraha v budoucnosti. Nevyváženost je velký problém, pokud vám do všeho hraje stále skvělá hudba a vy jen prostě někdy sledujete nezajímavý a předem jasný příběh. Přesto všechno jde o jedinečný experiment, který spojuje dříve nespojitelné do koukatelné podoby, která si najde diváky. Zaslouženě.(2.9.2008)

 • T2

  Rozpočet $9,3miliónaTržby USA $19,571,091Tržby Celosvetovo $-(1.7.2009)

 • Renton
  ***

  Scénář: Daniel Goldberg, Len Blum .. Série příběhů s trochou sexu, smrti, sci-fi artefaktů, filozofování, mytologie, hororu, fantasy a velké porce tvrdé muziky. Lesk a sílu této všehochuti už však odnes čas.(30.9.2009)

 • Pohrobek
  ***

  Rozhodně povedená sci-fi mozaika dost neuspořádaně - to je snad její jediná "chyba" - slepující všechny klasické prvky sci-fi, fantasy a hororu, víceméně toho pokleslejšího rázu. Animace povedená, i když trochu svérázná, nabité odkazy i humorem, tempově bohužel malinko rozkolísané.(3.10.2007)

 • Superpero
  *****

  Totální nářez a splněný sen každého fantasy a sci-fi fanouška. Vidět to ve dvanácti letech, tak mi exploduje hlava.(15.4.2010)

 • Rob Roy
  ****

  Skvěle naanimované, skvěle ohudbené ( co se týče songů i orchestrální stránky - Elmer Bernstein ), humor, povedená žánrová stylizace a samozřejmě super baby, zahalené maximálně na 20% povrchu těla. Ideální film pro večerní session s připitejma kámošem, co poslouchají něcoi tvrdšího.(13.1.2007)

 • kiddo
  ***

  Pokud je některý film schopen ze mě udělat lesbu, pak tento.(13.12.2008)

 • Fr
  ***

  ZAČALO TO TÍM, ŽE JSEM NAŠEL ZELENÝ METEORIT. ČETL JSEM, ŽE V ATMOSFÉŘE SHOŘÍ MNOHEM MENŠÍ OBJEKTY. TENHLE KDOVÍ PROČ NESHOŘEL......“ /// Holky, co do TOHO jdou naplno, UFOni vydávající se za Američany a symboly Ameriky zjevující se při orgasmu. A když muž neuspokojí ženu, tak zemře (– PROSTĚ SCI-FI!). Tohle asi děti nepochopí. Nejsem fanatik do anime. Možná i proto říkám - ,,JE TO STARÝ!“ Příběh není dost zlej, muzika pořádně tvrdá a kyselo dost kyselý. Z nahejch animovanejch bab už (ve svým věku) unešenej nejsem (možná v 80tých letech....). Jestli někoho nadchne výše uvedený, nechť naklikne o hvězdu víc. ,,AŤ JI SVÁŽOU A UMYJÍ. PAK MI JI PŘIVEĎTE!“ ,,A CO S TÍM PTÁKEM?“ ,,ZABÍT!“ Lidstvo prostě zachrání ženská s ptákem. Příznivci anime budou asi spokojenější než fandové Heavy metalu. A já? Já raději něco epištějšího. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem taxikář, kterýho neustále někdo přepadává. 2.) ,,JESTLI SE TI NA MĚ NĚCO LÍBÍ, RÁDA TI TO DÁM“ - to je věta pro chlapa a pro Ozzáka – to musím slyšet! 3.) Chtěla bych robota s obřízkou. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(8.5.2011)

 • Flipnic
  ****

  Nejsem příliš velký příznivce amerických "anime" (na rozdíl od japonských), ale tohle je pecka. Na rok vzniku mnoho nadčasových myšlenek a témat. Celkově je film pojat podobně jako Animatrix (2003), jen řada po sobě jdoucích příběhů se točí kolem ... zelené koule. No a ta koule má nějaké jméno a je to absolutní zlo, síla a vlastníkovi dává neomezenou moc, nebo ho může také zničit. Na tohle základní téma je pak nabaleno několik příběhů, které se od sebe dobře liší jak dějem, tak i kresbou. Celkově se jedná o fantasy - sci-fi - akční nářez. Najdete zde skutečně všechno, souboje, příšery, krev, sex, humor, nahotiny, hrdiny, ... Úžasný je na tom všem ten "look", protože dnes se jedná díky věku filmu vlastně o takový "RETROanime". Prostě mě ta kresba a animace dostávala. Bohužel, film posledním příběhem neuvěřitelně poleví a to ve všem, jak v ději, nápadech tak kresbě. Je to strašná škoda, ale je to tak výrazný skok dolů, že nemohu dát plné hodnocení. Ale jinak paráda a dnes již velice zajímavý kousek.(20.1.2009)

 • Slasher
  ***

  Odvázaná animovaná dospělárna o zlovolné zelené kouli, plná sexy prsatic. Když vezmu v úvahu mix všech ingrediencí, kupodivu to nepůsobí příliš béčkovým dojmem. Animace je už na dnešní poměry taková zamrzlejší a level zábavy značně kolísá. A preferoval bych jeden velký příběh namísto několika, odehrávajících se na různých místech vesmíru a s různými charaktery (krom koule, ta to alespoň trochu pojí dohromady). Jinak ale ucházející fantasy. Nakonec, každá taková kreslená sprosťárnička přijde vhod... [HD](20.12.2010)

 • Mr.Apache
  ****

  Kultovní animovaný snímek, složený z několika comicsových povídek, obsahujících všechny tři základní kameny fantastického žánru - tedy jmenovitě SF, fantasy a horror. To vše v prvotřídní kvalitě, a od různých kreslířů. Hudbu (dělanou většinou speciálně pro tento snímek) dodali významní představitelé hard rocku a heavy metalu té doby (Blue Öyster Cult, Cheap Trick, Black Sabbath, Nazareth, Sammy Hagar, Grand Funk Railroad, Trust, Journey) společně s několika zástupci ostatních proudů populární hudby (novovlní úleťáci Devo či bývalá členka Fleetwood Mac, a později zbožňovaná pop rocková ikona, Stevie Nicks). Největší slabinou snímku je paradoxně právě přísný důraz na jeho comicsové vyznění. Pořád jsou to totiž spíš rozpohybované kreslené obrázky z bombastického fantasy magazínu, než působivý samostatný film. I tak jde o jeden z nejzajímavějších projektů popkulturní historie, jehož zhlédnutí by mělo být povinností zejména pro tři druhy diváků : fanoušky comicsu, fantastiky, a klasického rocku.(23.11.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Nikoli malé množství krásně vyvinutých nahých ženských prsou, pyšně trůnících nad neuvěřitelně štíhlými pasy, mé oči velmi potěšilo, ale patrně není zcela v pořádku, že mne nic jiného nezaujalo.(7.7.2012)

 • gudaulin
  **

  Že prý legendární animované sci-fi... Však víte, jak to s takovými legendami chodí. Většinou jsou legendou jen pro pamětníky, kteří odmítají svůj zafixovaný pocit z mládí konfrontovat s realitou. V první řadě selhává scénář, kdy je několik komiksových povídek jen velice chatrně pospojováno motivem jakéhosi zeleného zla, které prochází napříč jednotlivými částmi. Povídky mají z hlediska scénáře rozdílnou kvalitu, která kolísá od průměru v případě závěrečného příběhu, který jakoby vypadl ze světa Barbara Conana, až po ty vyloženě špatné, jako byl únos pozemšťanky dvěma buranskými mimozemšťany. Jak už se objevilo v jednom komentáři, výtvarně to připomíná někdejší komiksy z časopisu ABC, případně někdejší populární seriál o rodině Smolíkových, a vlastně věkovému průměru odrostlejších čtenářů ábíčka by tenhle kousek mohl sedět. Ona i ta erotika, která čiší ze ztepilých křivek půvabné bojovnice nebo sekretářky připomínající vzdáleně Marylin Monroe, by mohla odpovídat představám 15letých. Očekával bych podle názvu filmu, že půjde o mnohem těsnější propojení se světem heavymetalové muziky a že to bude celkově mnohem extrémnější, ale tahle hudba tvoří jenom podmalbu k jednotlivým komiksovým příběhům a jinak nehraje žádnou roli. Celkový dojem: 40 %. Dnes už mi to přijde jako omšelé zboží, protože jak filmový žánr, tak komiks prošly dlouhým vývojem...(25.11.2012)

 • Rogue
  ****

  Major Boobage.(3.7.2014)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Tu je povídka fajn, tu zas neskonale chujotnonážní, rozdíly jsou až nechutně velké, něco si klidně brzo pustím zase znovu (třeba hned první s nádechem noiru), jiné jsem měl problém dopozerat do konce bez přeskakování. Velká žánrová rozmanitost potěšila, z těch povedených třeba klasický horor v podání letců druhé světové dost solidně kontrastuje s neskutečně ironickou parodií s "únosem" sekretářky, sjetejma pilotama a myšbotem. Všechny ostatní povídky stojí za zlomenou plastovou vidličku a ani hudba jim v tom (naštěstí?) zrovna dvakrát nepomáhala, vzhledem k okolnostej jsem čekal její větší využití. Kupodivu není ani každá povídka založená na sexu s vyvinutou zrzkou/blondýnkou, jak se mohlo na začátku zdát... Škoda také tupého spojovacího prvku. " Nasednout na netopýry, chci ji mrtvou! "(28.4.2013)

 • paascha
  *****

  kreslený sci-fi, to já rád, k smrti rád(30.11.2006)

 • LiVentura
  ***

  Originální animovaný počin plný sexu, krásných žen, tvrdých mužů a zrůdiček na každém kroku. A zlé zelené koule!!!(11.11.2012)

 • Madsbender
  *****

  Nedocenený kultový klenot s famóznym soundtrackom, ktorý je v podstate takým Animatrixom 80.-tych rokov, a nechýba mu ani slušná porcia krvi a sexuálnych scén. Skladá sa zo 7 samostatne fungujúcich poviedok, ktoré spája jediné - podivná mocná diabolská entita z neznáma, ktorá na najrozmanitejších svetoch rozdúchava nenávisť a šíri smrť. A teraz k samotným poviedkam, ktoré sa kus od kusu líšia žánrovým zaradením, spracovaním či animáciou (kresbou): 1.Soft Landing - mrazivá hororovo ladená poviedka, ktorá vypĺňa priestor medzi ostatnými príbehmi a spája ich, rozpráva o astronautovi, ktorý vo vesmíre nachádza podivnú na zeleno žiariacu guľu, a prináša ju domov ukázať dcére. Netuší, že spravil osudovú chybu... 80% /// 2. Harry Canyon - vynikajúci drsný cyberpunkový noir, ktorý sa jednoznačne inšpiroval v Millerovom kultovom komikse Drsná škola. Nechýba tu taxikár, ktorý je hlavnou postavou, dievča po krk v problémoch, gangstri a kopa hlášok. A samozrejme podivná zelená guľa... 95% /// 3. Den - conanovská barbarská hrdinská fantasy, v ktorej malý chlapec objaví záhadnú zelenú guľu, tá ho prenesie na neznámu planétu a zmení na silného muža. Keď zbadá dievča v serióznom malére, rozhodne sa jej pomôcť - a dobrodružstvo sa začína! Nechýba ani solídna dávka humoru. 90% /// 4. Captain Sternn - príbeh súdneho pojednania s arogantným zločincom, hviezdnym kapitánom Sternnom, ktorý chce súd vyhrať pomocou úplatkov. Nastanú však menšie problémy, v ktorých má prsty dačo zelené. 85% /// 5. B-17 - klaustrofobický horor, odohrávajúci sa na palube bojového lietadla, kde zelená guľa premenila mŕtvu posádku na zombie, ktorí teraz idú po zvyšných dvoch. Brrr. 90% /// 6. So Beautiful & So Dangerous - vtipná a svižná sci-fi komédia, v ktorej dvojica mimozemšťanov a robot unesú novinárku, mimozemšťania sa sfetujú a novinárka sa s robotom vyspí. Oh, a novinárka má na krku náhrdelník so zelenou guličkou. 90% /// 7. Taarma - epická fantasy v háve sci-fi, v ktorej zelená entita zmení časť mierumilovnej populácie na nemilosrdných ničiteľov, ktorý rozpútajú vojnu. Postaviť sa im môže jedine posledná príslušníčka dávnej rasy mocných bojovníkov. 100%(21.12.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8