poster

Blood of the Vampire

Horor

Velká Británie, 1958, 87 min

 • Oktavianus
  **

  Na první pohled to vypadá jako Hammer - ale ani zdaleka to není Hammer. A i ten první pohled přejde již během několika minut. Největší zklamání je asi v tom, že o upíry vůbec nejde. Dobrý, jsem schopnej se s tím vyrovnat, když se motiv šílenýho vědce nějak zajímavě vyvrbí. Ale on se nevyvrbil. Plusem je pár naznačených krutostí a Barbara Shelleyová, vyzdvihnout se snad dají právě hammerovsky hravé kulisy (ale jen do jisté míry, chvílema už fakt začínají bít do očí). Minusem je v první řadě děj a scenáristická zoufalost vyjádřená úmorně často opakujícími se dějovými zvraty, nadbytečná upovídanost a hloupost některých scén. Zmiňovat atmosféru, napětí nebo nebo jakýkoli divácký zážitek je v tomto případě zbytečné, nekonalo se nic z toho. No jo, ne každá produkce je Hammer a Donald Wolfit opravdu není ani Cushing, ani Lee.(17.6.2014)

 • corpsy
  ***

  Prvých zhruba 15 minút môže film dokonale konkurovať ranným Hammer hororom. Je atmosférický, tajuplný. V ďalších minútach však ostane iba pri atmosfére. Tajuplnosť a napätie sa vytratí a nastupujú zbytočné kecy. Čo je škoda, pretože akýsi frankensteinovský motív mohol byť rozvinutý v strašidelnejšie a krutejšie divadlo.(28.10.2012)

 • bierce
  **

  Příběh o mladém lékaři, který je uvězněn na starém hradě společně s šíleným vědcem, který si pomocí krevních transfuzí prodlužuje život..Tento film oplývá nádhernou barevností, ale bohužel tu jaksi chybí děj, a tudíž se film docela vleče.Dalším velkým minusem je absence nadpřirozených prvků.Rozhodně nečekejte, že se setkáte s nějakými upíry, jak avizuje název.Ten nemá kromě úvodní sekvence s filmem nic společného.(2.10.2003)

 • pepua
  **

  Draculovským filmům od studia Hammer tohle nesahá ani po kotníky, prvních deset minut nic nespasí. On ten začátek je navíc docela matoucí a to platí i o názvu, těšil jsem se na srovnání s Horror of Dracula, který vznikl ve stejném roce, ale ono ani není co porovnávat.(1.11.2012)

 • - Natáčení začalo 21. října 1957. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace