Malý krámek hrůz

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

23. zářijového dne, prvního roku jednoho nepříliš vzdáleného desetiletí se lidstvo ocitlo tváří tvář smrtelné hrozbě své existence............. Hudba - Alan Menkel a že je to dobrá hudba, mě se moc líbila. A to už je co říci, protože já se zasekl někde mezi Cradle of Filth a skupinou Vader. A jak rád jsem si u filmu podupával nohou. CITÁT - Co je to za podivnou rostlinu ?............ Romantický, hudební hororový snímek o jedné lásce na pokraji zkázy....tedy alespoň ohrožení jedné čtvrti....nebo spíš jednoho malého krámku. ZAJÍMAVOST - Při jedné písni okolo 30 minuty je vidět na střeše neonový nápis CHOOZ u kterého blikají písmena O a Z. Připomínka, že režisérem snímku je Frank Oz. ..........a tento hrůzostrašný nepřítel se objevil na tom nejnečekanějším místě............ Píseň o zubaři je skvělá, úplně mi trnuly zuby. CITÁT - Řekněte ÁÁÁáááá........... Až do teď celkem veselá hudební komedie začíná nabírat svou hororovou stránku. Sadomasochistickou scénu ve které exeluje Bill Murray si prostě nenechte ujít. CITÁT - Pošuk blbej............ Povedené, pěkné.(26.3.2012)

Výtečná horrorová komedie s několika muzikálovými čísly. A právě ty jsou kamenem úrazu. Zatímco půlka z nich je bezesporu geniální, tak ta druhá je naopak neskutečně trapná. Ovšem celkově je Malý krámek hrůz skrz na skrz prolezlý originalitou a především zábavou, která veškeré zápory spolehlivě přebíjí. Jsem zvědav na původní verzi.(23.7.2007)

príjemná komédia s množstvom budúcich hviezd komediálneho žánru,úlohy si tam strihnú známy herci ako Steve Martin,Bill Murray, Danny John-Jules,Rick Moranis,odzneju tu pekne piesne z ktorých jedna bola nominovaná aj na oscara,mne osobne sa páčila rola Stevna Martina ako sadistického zubára :),na pobavenie to úplne stačí (85%).(22.7.2008)

Taková zábavná blbost, která toho s hororem nemá moc společnýho, ale za to o to víc dokáže perfektně pobavit a to co tam předváděl Steve Martin, to byla neuvěřitelná řežba, v lepší roli sem ho snad nikdy neviděl, řezal sem se od jeho příchodu až po jeho odchod a jemu ještě zdatně sekundoval Bill Murray, kterej se tam bohužel jenom mihnul, stejně jako Candy a Belushi, ale ty už nestojí moc za řeč. Krom toho písničky jsou docela chytlavý a spolu s vtipným dějem nenechávaj moc prostoru na nudu(12.9.2008)

Bravurní černá komedie, ve které podali všichni dokonalé výkony (Moranis, Murray, i Steve Martin), ale i tak zůstali velmi vzdáleně za zády masozřavce Audrey. Song "I am your dentist" si budete broukat několik měsíců po posledním shlédnutí, ale vzhledem k neodolatelnosti filmu pravděpodobně navěky, jelikož bez něj prostě dlouho nevydržíte :o)(9.8.2002)

• - Samotný režisér filmu se objeví v jedné ze scén jako obchodník, který nutí Seymoura podepsat smlouvu. (HellFire)

• - Producent Geffen měl původně o obsazení filmového štábu jinou představu. Na pozici výkonného producenta si přál vidět Stevena Spielberga a režírovat měl Martin Scorsese. (Hans.)

• - Na neonovém nápisu "CHOOZ" bliká "OZ", což je režisérovo příjmení. (Chatterer)