Malý krámek hrůz

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

Osmdesátková ujeťárna, s osmdesátkovýma hitama, osmdesátkovýma komikama, avšak dobře funguje i teď, po cécéá třiceti letech. Steve Martin neskutečnej, pokud jste se doteď nebáli zubaře, tak teď už budete :-), Bill Murray jako sadomasochista, co dodat, to se musí vidět, ale nejvíc mě stejně bavil sotva pětiminutový skeč Johna Candyho. Škoda, že tihle herci ve vedlejších rolích zcela zastínili ústřední dvojici i tu mrchu kytku, ale to je vlastně fuck, zábava je to parádní. A tak kytka má pěkný jméno :-)(28.7.2014)

Netradičně ujetý muzikál s pěknými melodiemi, zajímavou sci-fi pointou i zábavnými efekty. Ona masožravá rostlina je však vtipná pouze do chvíle, než začně s afroamerickým bassem glosovat dění kolem sebe :-(. Vlastně od té chvíle, přestává bavit celý snímek. Je to škoda, jelikož provedení Audrey II. je perfektní, Steve Martin je zas jednou vtipný a cameo roličky Billa Murrayho, Jamese Belushiho i Johna Candyho dávají Little Shop of Horrors na zvučnějším jménu.(28.2.2012)

K botanice nemám nijak vřelý vztah, takže mne snad nikdo nemůže podezírat z toho, že bych si vypěstoval zubatou kytku, krmil jí svou krví a ještě bych si s ní zpíval duety. Kdybych ji však vlastnil, tak nepochybuji o tom, že bych pro ni ve svém okolí nenašel dostatek krmiva v podobě nepřizpůsobivých občanů. Co se týká filmu, tak ten je chvílemi geniální, chvílemi trapný, chvílemi neodolatelně zábavný, chvílemi obyčejně nudný a ač skoro nikdy není průměrný, tak prostý aritmetický průměr mi neumožňuje udělit jiné než průměrné hodnocení.(2.10.2013)

Řekla bych ještě krotký Frank Oz ve svých začátcích, ale to by nesměl už předtím natočit Temný krystal. Každopádně se jedná o film s černovlasým a šíleným Stevem Martinem, jednou peprně užvaněnou mega kytičkou a návykovými songy, kterým na zábavnosti ještě přidávají kolem neustále pobíhající Dreamgirls. A to ani nepočítám ta skvělá camea s Billem Murrayem v čele. Prostě celkem solidní průměr oživený kupou nadprůměrných vychytávek. Steve Martin as a dentist XD(19.11.2011)

Zkrátka dobrý remake.Ač v 1. filmu hrál Jack Nicholson a točil ho proslavený nejlepší béčkař Roger Corman,tak tady jsou celkem parádní písně (hlavně ta v podání Stevea Martina je super).Výteční jsou i všichni herci.A epizodka Stevea Martina s rajským plynem je prostě pecka.Ale už nemůžu nic moc napsat,protože už si toho moc nepamatuju.(14.2.2003)

• - V žádné scéně s Audrey II neuvidíte použití počítačových efektů ani pomocných kabelů či drátů. Samotná rostlina byla vyrobena v šesti velikostech a obchod ve třech vyhotoveních. Tak se dalo natáčet s pomocí dvou štábů naráz, nezávisle na sobě. Tři hodiny denně zabral každý den po natáčení úklid, vyčištění a natření loutek Audrey II. (HellFire)

• - Spoiler: Dle původního závěru měla na konci snímku rostlina sežrat Seymoura (Rick Moranis) i Audrey (Ellen Greene). Testovací publikum však konec kladně nepřijalo, a tak byl pozměněn. (Terva)

• - Steve Martin si ve scéně, kdy jeho postava rozráží dveře, pořezal ruku. Byl proto nucen zvolit jinou formu jejich „otevření“, a tak je nakonec rozkopl. (Hans.)