Malý krámek hrůz

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Sci-Fi / Horor / Muzikál

USA, 1986, 90 min

Osmdesátková ujeťárna, s osmdesátkovýma hitama, osmdesátkovýma komikama, avšak dobře funguje i teď, po cécéá třiceti letech. Steve Martin neskutečnej, pokud jste se doteď nebáli zubaře, tak teď už budete :-), Bill Murray jako sadomasochista, co dodat, to se musí vidět, ale nejvíc mě stejně bavil sotva pětiminutový skeč Johna Candyho. Škoda, že tihle herci ve vedlejších rolích zcela zastínili ústřední dvojici i tu mrchu kytku, ale to je vlastně fuck, zábava je to parádní. A tak kytka má pěkný jméno :-)(28.7.2014)

Taková zábavná blbost, která toho s hororem nemá moc společnýho, ale za to o to víc dokáže perfektně pobavit a to co tam předváděl Steve Martin, to byla neuvěřitelná řežba, v lepší roli sem ho snad nikdy neviděl, řezal sem se od jeho příchodu až po jeho odchod a jemu ještě zdatně sekundoval Bill Murray, kterej se tam bohužel jenom mihnul, stejně jako Candy a Belushi, ale ty už nestojí moc za řeč. Krom toho písničky jsou docela chytlavý a spolu s vtipným dějem nenechávaj moc prostoru na nudu(12.9.2008)

Stejně jako my máme Adélu, Američani mají zase svojí Audrey II. Remake Cormanovy klasiky vznikl jako ztřeštěný muzikál, v němž sice nechybí chytlavé melodie, ale na můj vkus tu těch písniček bylo už příliš - tipuju tak 70% stopáže. Každopádně Martina jako šílenýho zubaře a Murrayho jako ještě šílenějšího pacienta si budu pamatovat dlouho. Co je ale opravdu velká škoda, tak je škrtnutí alternativního závěru. V této původní verzi totiž "řízky" z Audrey vyrostou do obřích rozměrů, přičemž zničí New York a sežerou polovinu jeho obyvatel. Tahle scéna stála několik milionů a je vážně skvělá.(20.5.2016)

Zlaté léta devadesátá. Z filmu čiší pohoda, objeví se v něm spousta známých a sympatických herců, kteří opravdu umí hrát. V rovině příběhové, charakterní a komediální super. ALE: Proč ta hudební čísla? :(. Úplně mi pokazila zážitek ze sledování a každé jsem jen přeskočil. Škoda, ale takhle 4 hvězdy dát nemůžu. Nejlepší scéna s Murayem u zubaře :D.(4.3.2013)

Ujetá blbost, ale zábavná. Písniček (a docela chytlavých) je zde celkem dost, i když některé z nich trochu ruší kontinuitu děje (hodně se mi líbily Dentist! a Mean Green Mother From Outerspace). Není zde sice tolik hlášek, ale to vynahrazují výborní herci svým komediálním herectvím (Rick Moranis, John Candy, Bill Murray a hlavně Steve Martin). Zvláště poslední 2 zmiňovaní mají naprosto dokonalou společnou scénku v ordinaci (a Martinův zubař má fakt říz). "Z rande si máš nosit květiny, ne vícenásobné fraktury."(14.8.2011)

• - Hlas Audrey II měl původně namluvit Eddie Murphy. (Chatterer)

• - Spoiler: Roku 1998 byla vydána speciální DVD edice filmu, kde na konci zemřeli všichni hrdinové. Avšak několik dní poté byly všechny DVD staženy z prodeje, protože producent David Geffen chtěl tuto temnější verzi filmu poslat do kin. Nestalo se tomu tak, a tento konec filmu se dočkal vydání až po čtrnácti letech na Bluray. (HellFire)

• - Loutkaři, jež navrhli a ovládali Audrey II, pochází ze společnosti Jima Hensona (který stál za zrodem Mupetů). (HellFire)