poster

Záchranáři u protinožců

 • USA

  The Rescuers Down Under

 • Nový Zéland

  The Rescuers Down Under

 • Velká Británie

  The Rescuers Down Under

 • Kanada

  The Rescuers Down Under

 • Austrálie

  The Rescuers Down Under

Animovaný / Rodinný

USA, 1990, 74 min

 • Nin
  ***

  O dost slabší než výborný první díl. Chlapec, kterého se myši vydávají zachránit, je hotový dětský Indiana Jones (jen bez charismatu), co si hraje tím způsobem, že zachraňuje zvířata a povídá si s nimi. Narází i na vzácného zlatého orla - který je jeden z mála zvířat ve filmu, co nevím proč nemluví - na něhož má zálusk zlý pytlák. Jednička byla taková fajn rychlá jízda plná nápadů a hlavně se sympatickou myší dvojicí. Ta je tu míň a (asi i proto) není ani zdaleka tak zajímavá. Jen se k nim ještě přidá jiná namachrovaná myš, co dělá super kousky a líbí se mu Bianca. Ale nějaké katarze tu vůbec nehledejte. Místo toho je příběh velmi přímočarý a jednoduchý a hlavně se zaměřuje na jakýsi situační infantilní humor, který myslím menší děti dost pobaví (není špatný), ale dospělejší diváky už nechá absolutně chladnými. (6/10)(18.3.2012)

 • Streeper
  ***

  Je to hezká, milá pohádka pro ty nejmenší dětičky než pro dospělé. Pro mě už to bylo trochu větší nuda, až příliš pomalý začátek a až moc rychlý konec. Záporák taky nebyl nic moc, právě by dokázal vylekal malé dítě, ale v dospělém člověku žádné emoce nevytvořil, což je podle mě škoda, protože ten film má sám o sobě docela velký potenciál, jen škoda, že si s tím tvůrci nedali více práce, mohla totiž z toho být další oblíbená pohádka.(21.5.2018)

 • DaViD´82
  ****

  Zatímco první část oprávněně zavál čas, tak u druhého dílu, který svého času zapadl tak rychle, že ho čas ani nezaznamenal (natož aby se namáhal ho zavát), to zcela upřímně zamrzí. Jde totiž o netypicky ryze dobrodružnou disneyovku s takovým tahem na branku, že jakkoli je stopáž nemlich ta samá jako u jedničky, tak je to pocitově jednou tak kratší. Škoda, že z toho nikdy nevznikl seriál; potenciál námětu je ohromný. Ostatně ono to má o poznání blíže celovečerní verzi Rychlé roty než tomu co do té doby pouštěl Disney do kin.(19.4.2017)

 • Fingon
  ****

  70%. Poněkud netypická disneyovka - žádné písničky (Přesto je uveden Eduard Krečmar jako autor českých textů), navíc je to první sequel klasické disneyovky, který byl uveden do kin - protože ale nebyl finančně příliš úspěšný, na dlouhou dobu byl i posledním. Co se příběhu týče - Záchranáři u protinožců, jak zní český název, to už asi hovoří za vše. Snad by jen stálo za to poznamenat, že padoucha dabuje Laďa Kerndl...(27.2.2008)

 • silentname
  *****

  Asi nepochopím nikdy prečo je tento film tak prehliadaný. Vlastne... ani nepochopím prečo som ho až do tohto roku ešte nevidel! The Rescuers Down Under sa skoro okamžite stal jednou z mojich TOP 10 Disney filmov. Ďakujem Nostalgia Criticovi za to, že na tento film vo svojom Disneycember upozornil a skutočne musím priznať, že som si sledovanie tohto filmu veľmi veľmi užil. Bernard a Bianca sú zlatí a tento príbeh je podľa mňa lepší než predošlý z roku 1977. Animácie - fantastické, zloduch - úžasný, postavy - milé aj vtipné. Neviem čo viac povedať. Veľmi rýchlo sa tento film stal jeden z mojich naj. A určite si ho ešte v budúcnosti pozriem. :)(23.4.2014)

 • - Původně bylo v plánu natočit i třetí pokračování, které by bylo uvedeno v roce 1996. Po smrti Evy Gabor však byly všechny plány zrušeny. (..Lucas..)

 • - Jedná se o první 100% digitální celovečerní film. (..Lucas..)

 • - Adam Ryen, který nadaboval Codyho, tuto postavu nadaboval také v jeho rodné norštině. (..Lucas..)