Záchranáři u protinožců

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Rodinný

USA, 1990, 74 min

O dost slabší než výborný první díl. Chlapec, kterého se myši vydávají zachránit, je hotový dětský Indiana Jones (jen bez charismatu), co si hraje tím způsobem, že zachraňuje zvířata a povídá si s nimi. Narází i na vzácného zlatého orla - který je jeden z mála zvířat ve filmu, co nevím proč nemluví - na něhož má zálusk zlý pytlák. Jednička byla taková fajn rychlá jízda plná nápadů a hlavně se sympatickou myší dvojicí. Ta je tu míň a (asi i proto) není ani zdaleka tak zajímavá. Jen se k nim ještě přidá jiná namachrovaná myš, co dělá super kousky a líbí se mu Bianca. Ale nějaké katarze tu vůbec nehledejte. Místo toho je příběh velmi přímočarý a jednoduchý a hlavně se zaměřuje na jakýsi situační infantilní humor, který myslím menší děti dost pobaví (není špatný), ale dospělejší diváky už nechá absolutně chladnými. (6/10)(18.3.2012)

Je to hezká, milá pohádka pro ty nejmenší dětičky než pro dospělé. Pro mě už to bylo trochu větší nuda, až příliš pomalý začátek a až moc rychlý konec. Záporák taky nebyl nic moc, právě by dokázal vylekal malé dítě, ale v dospělém člověku žádné emoce nevytvořil, což je podle mě škoda, protože ten film má sám o sobě docela velký potenciál, jen škoda, že si s tím tvůrci nedali více práce, mohla totiž z toho být další oblíbená pohádka.(21.5.2018)

Zatímco první část oprávněně zavál čas, tak u druhého dílu, který svého času zapadl tak rychle, že ho čas ani nezaznamenal (natož aby se namáhal ho zavát), to zcela upřímně zamrzí. Jde totiž o netypicky ryze dobrodružnou disneyovku s takovým tahem na branku, že jakkoli je stopáž nemlich ta samá jako u jedničky, tak je to pocitově jednou tak kratší. Škoda, že z toho nikdy nevznikl seriál; potenciál námětu je ohromný. Ostatně ono to má o poznání blíže celovečerní verzi Rychlé roty než tomu co do té doby pouštěl Disney do kin.(19.4.2017)

70%. Poněkud netypická disneyovka - žádné písničky (Přesto je uveden Eduard Krečmar jako autor českých textů), navíc je to první sequel klasické disneyovky, který byl uveden do kin - protože ale nebyl finančně příliš úspěšný, na dlouhou dobu byl i posledním. Co se příběhu týče - Záchranáři u protinožců, jak zní český název, to už asi hovoří za vše. Snad by jen stálo za to poznamenat, že padoucha dabuje Laďa Kerndl...(27.2.2008)

Asi nepochopím nikdy prečo je tento film tak prehliadaný. Vlastne... ani nepochopím prečo som ho až do tohto roku ešte nevidel! The Rescuers Down Under sa skoro okamžite stal jednou z mojich TOP 10 Disney filmov. Ďakujem Nostalgia Criticovi za to, že na tento film vo svojom Disneycember upozornil a skutočne musím priznať, že som si sledovanie tohto filmu veľmi veľmi užil. Bernard a Bianca sú zlatí a tento príbeh je podľa mňa lepší než predošlý z roku 1977. Animácie - fantastické, zloduch - úžasný, postavy - milé aj vtipné. Neviem čo viac povedať. Veľmi rýchlo sa tento film stal jeden z mojich naj. A určite si ho ešte v budúcnosti pozriem. :)(23.4.2014)

• - Původně bylo v plánu natočit i třetí pokračování, které by bylo uvedeno v roce 1996. Po smrti Evy Gabor však byly všechny plány zrušeny. (..Lucas..)

• - Jedná se o první 100% digitální celovečerní film. (..Lucas..)

• - Adam Ryen, který nadaboval Codyho, tuto postavu nadaboval také v jeho rodné norštině. (..Lucas..)