Reklama

Reklama

Záchranáři u protinožců

  • USA The Rescuers Down Under (více)

Chlapec Cody zachrání před pytlákem McLeachem z pasti velkou orlici. Pytlák ho unese a nutí Codyho, aby mu ukázal cestu k hnízdu, kde jsou vejce. Mezitím se o únosu dozví centrála myších záchranářů. Ta vyšle Codymu na pomoc své dva nejlepší agenty, myšky Bernarda a Bianku. McLeach pochopí, že se od chlapce nic nedozví, a proto si vymyslí malou lest. Codyho pustí a předtím mu namluví, že orlici někdo zastřelil. Hoch skutečně spěchá k orlímu hnízdu a McLeach ho sleduje. Na místě se sice objeví Bernard s Biankou, McLeach ale stihne chytit orlici do sítě a s ní i Codyho, který se ji snažil z ní vysvobodit. V McLeachově zajetí skončí i Bianca a její australský místní pomocník, myšák Jake. Naštěstí je tu ještě myšák Bernard... (TV Nova)

(více)

Recenze (15)

silentname 

všechny recenze uživatele

Asi nepochopím nikdy prečo je tento film tak prehliadaný. Vlastne... ani nepochopím prečo som ho až do tohto roku ešte nevidel! The Rescuers Down Under sa skoro okamžite stal jednou z mojich TOP 10 Disney filmov. Ďakujem Nostalgia Criticovi za to, že na tento film vo svojom Disneycember upozornil a skutočne musím priznať, že som si sledovanie tohto filmu veľmi veľmi užil. Bernard a Bianca sú zlatí a tento príbeh je podľa mňa lepší než predošlý z roku 1977. Animácie - fantastické, zloduch - úžasný, postavy - milé aj vtipné. Neviem čo viac povedať. Veľmi rýchlo sa tento film stal jeden z mojich naj. A určite si ho ešte v budúcnosti pozriem. :) ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Je to hezká, milá pohádka pro ty nejmenší dětičky než pro dospělé. Pro mě už to bylo trochu větší nuda, až příliš pomalý začátek a až moc rychlý konec. Záporák taky nebyl nic moc, právě by dokázal vylekal malé dítě, ale v dospělém člověku žádné emoce nevytvořil, což je podle mě škoda, protože ten film má sám o sobě docela velký potenciál, jen škoda, že si s tím tvůrci nedali více práce, mohla totiž z toho být další oblíbená pohádka. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zatímco první část oprávněně zavál čas, tak u druhého dílu, který svého času zapadl tak rychle, že ho čas ani nezaznamenal (natož aby se namáhal ho zavát), to zcela upřímně zamrzí. Jde totiž o netypicky ryze dobrodružnou disneyovku s takovým tahem na branku, že jakkoli je stopáž nemlich ta samá jako u jedničky, tak je to pocitově jednou tak kratší. Škoda, že z toho nikdy nevznikl seriál; potenciál námětu je ohromný. Ostatně ono to má o poznání blíže celovečerní verzi Rychlé roty než tomu co do té doby pouštěl Disney do kin. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

O dost slabší než výborný první díl. Chlapec, kterého se myši vydávají zachránit, je hotový dětský Indiana Jones (jen bez charismatu), co si hraje tím způsobem, že zachraňuje zvířata a povídá si s nimi. Narází i na vzácného zlatého orla - který je jeden z mála zvířat ve filmu, co nevím proč nemluví - na něhož má zálusk zlý pytlák. Jednička byla taková fajn rychlá jízda plná nápadů a hlavně se sympatickou myší dvojicí. Ta je tu míň a (asi i proto) není ani zdaleka tak zajímavá. Jen se k nim ještě přidá jiná namachrovaná myš, co dělá super kousky a líbí se mu Bianca. Ale nějaké katarze tu vůbec nehledejte. Místo toho je příběh velmi přímočarý a jednoduchý a hlavně se zaměřuje na jakýsi situační infantilní humor, který myslím menší děti dost pobaví (není špatný), ale dospělejší diváky už nechá absolutně chladnými. (6/10) ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

70%. Poněkud netypická disneyovka - žádné písničky (Přesto je uveden Eduard Krečmar jako autor českých textů), navíc je to první sequel klasické disneyovky, který byl uveden do kin - protože ale nebyl finančně příliš úspěšný, na dlouhou dobu byl i posledním. Co se příběhu týče - Záchranáři u protinožců, jak zní český název, to už asi hovoří za vše. Snad by jen stálo za to poznamenat, že padoucha dabuje Laďa Kerndl... ()

Galerie (59)

Zajímavosti (9)

  • Jedná se o první 100% digitální celovečerní film. (..Lucas..)
  • Původně bylo v plánu natočit i třetí pokračování, které by bylo uvedeno v roce 1996. Po smrti Evy Gabor však byly všechny plány zrušeny. (..Lucas..)
  • Adam Ryen, který nadaboval Codyho, tuto postavu nadaboval také v jeho rodné norštině. (..Lucas..)

Reklama

Reklama