Blázni a dobrovolníci

Volunteers

Komedie

USA, 1985, 107 min

Tom hanks v roli namysleneho syna, ktory sa topi v dlhoch. Aby sa nieco zmenilo, usie do Juhovychodnej Azie stavat most. Namet dobry, ale rezia je len priemerna, dialogy obcas na urovni a obcas nie, do priemeru to vyraznejsie potiahol John Candy /Blaniva Dovolena 1983, Letadla, Vlaky, Automobily 1987/. 60 %(17.1.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $19,875,740Tržby Celosvetovo $-(3.5.2010)

• Lacike

Mam rad Hanksa vo vaznych ulohach, ale jeho stare komedia mi vôbec nepripadaju vtipne. Podla mna Hanks nie je dobry komik. Tu hra namysleneho synacika, ktory kvôli dlhom zdrhne do nejakej prdele v Azii a zaziva tam jedno dobrodruzstvo za druhym. Len vtipy sa nejak nedostavili, takze to vo vysledku vyzera tak, ze sa strieda jedna lokacia za druhou ale nuda ostava po cely cas. Sem tam sa na nieco trochu vtipne zmôže len John Candy. Ale ani kvôli nemu tento film nestoji za pozretie. 3/10.(9.4.2015)

Jak pise TO, smichy se u tohohle skutecne nepotrhate, ale porad se clovek musi aspon trochu usmivat. Sice tady vtipky nejsou porad, obcas se hraje na trochu vaznejsi notu, ale tvurci vzali tehdy jeste mladickyho Toma Hankse, udelali z nej frajirka a nechali ho vyporadavat se s dzungli. Takze hraje karty, chlasta, bali zensky a provokuje zaporaky. A ono to docela staci, role mu totiz docela sedla, hraje celkem slusne a obcas vypomuze Candy, kterej mi na zacatku, kdyz to rozjel v letadle, pripomnel Letadla, vlaky, automobily, ale tvurci ho nevim proc potom dali docela do pozadi. Celkove pohodova zabava, ktera ani na chvily nenudi.(11.8.2008)

Mladý a drzý Tom Hanks sa dostáva do Thajska a začína skvelá zábava. Vynikajúco mu sekunduje John Candy, ktorý dokonalo vystihol naivitu a hlúposť typického "žráča motivačnej literatúry" - jeho premena na oddaného komunistického revolucionára je jedna z jeho najúžasnejších hereckých kreácií.(12.7.2010)