Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když jsou v Londýně nalezeni dva mrtví a znetvoření muži, bohatí homosexuálové, kterým vrah vyřízl jazyky a místo nich jim do úst nacpal stříbrné lžičky, je k případu povolán detektiv Red Metcalfe, známý svou schopností proniknout do mysli hledaných zločinců a odhalit tak jejich pohnutky i další pravděpodobné kroky. Metcalfe shromáždí talentovaný tým, ve kterém nechybí jeho žák Jez Clifton, bystrá rekrutka Kate Beauchamp a také protřelý veterán Duncan Warren. Brzy dopadnou podezřelého muže, ale pak dojde k další vraždě. Přestože má obět v ústech stříbrnou lžíci, je to zdánlivě to jediné, co ji spojuje s předchozími vraždami. Tým vyšetřovatelů se tak ocitá opět na začátku vyšetřování. Objevují se další mrtví, které kromě stříbrné lžíce v ústech nic nespojuje. Teprve náhoda poskytne Redovi Metcalfeovi stopu, která ho dovede k poznání, že ten správný klíč je třeba hledat v Bibli, protože vrah si jako oběti vybírá muže, jejichž jména se shodují se jmény dvanácti apoštolů, Ježíšových učedníků. Začíná závod s časem, ve kterém se Metcalf pokusí zabránit další vraždě, ale fanatický vrah se zdá být vždy o krok před ním. Téměř jako kdyby mu někdo z Metcalfeovy blízkosti poskytoval důvěrné informace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Pokud je to film podle knihy, je mi to jasné. Snímek má mnoho motivů, které nejsou dostatečně rozvinuty a postav, se kterými se divák nemůže pořádně ztotožnit. Jako kdyby se hodně "škrtalo", což je, de facto, pravda. Tohle všechno ale neplatí o hlavním detektivovi v podání Kena Stotta, který (opět) odvádí vynikající práci. Nápad se SÉRIOVÝM vrahem, který zabíjí apoštoly je výborný, uvidí se ve druhém díle, který, pokud bude jen o chloupek tak dobrý, jako část první, vyvolá u mě hodnocení absolutní. PS - stalo se! :-) ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Formou typicky britsky precízne a chirurgicky presné. Miestami až moc, tak sa mi zdá. Často som si preto pripadal, ako by som pozeral na nejaký dokument o sériovom vrahovi a nie na obyčajný televízny film. Možno to bolo tou prílišnou strohosťou jednotlivých situácií, čo malo za následok aj mierny odstup od postáv. Našťastie ale mnohé zachraňuje samotný scenár, ktorý bol výborne napísaný a do detailov prepracovaný. Vrah mi bol pomerne dlho neznámy, no i po jeho odhalení ma dejová linka nenudila. Skrátka prím tu hrá pútavý scenár. Nadpriemer. 75/100 ()

Reklama

kvasiva 

všechny recenze uživatele

Boris Starling je mým oblíbeným spisovatelem. Jeho knižní předloha je téměř dokonalá. Toto filmové zpracování čerpá právě z této knihy a bohužel pro mě není výsledek tak dobrý :( Chápu, že toto je pouze televizní film, ale i přesto tomu něco chybělo. Bohužel opět platí pravidlo, že kniha je lepší, v tomto případě mnohem lepší. 2* ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

"Jenom" televizní film, ale natočený ve velkém stylu, a ještě k tomu podle jedné z nejlepších detektivek posledních desetiletí. Boris Starling je druhý Thomas Harris a zřejmě se při psaní Mesiáše lehce inspiroval Fincherovým Sedm. O příběhu nemá cenu cokoliv prozrazovat, protože jeho pomalé odkrývání se spoustou flashbacků má i ve filmu stejně skvělé načasování jako v předloze, které se drží velice vytrvale, až na pár drobných změn. Čtenáře románu závěr filmu možná malilinko zklame, protože není tak působivý jako ten románový, ale ke knize zase nemáte skvělý soundtrack od Michela Colombiera:) ()

JAn 

všechny recenze uživatele

"Televizňák", bohužel. Messiah Borise Starlinga je kniha, která by si zasloužila víc, mnohem víc. Takhle bohužel zaniká i celá rafinovaná pointa a osobní boj hlavního hrdiny s tajemným vrahem, příběh je hodně uspěchaný. Marné tápání detektivů nedostalo tolik prostoru, kolik zabírá v knížce a ono užasné popisování brutálních vražd mi taky tak nějak chybí... I tak se stejně jedná o důmyslné a celkem pečlivé zpracování ke kterému bylo přistupováno s určitou láskou. Přesto tajně doufám, že se Mesiáš někdy dostane i na stříbrné plátno. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Michelle Forbes se kvůli své roli musela naučit znakovou řeč. Zvládla to za šest dní. (HellFire)

Reklama

Reklama