Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Japonsko, období Edo. Gabimaru „Prázdný“, nechvalně proslulý asasín z nebezpečného ninja klanu, je odsouzen k trestu smrti. Protože má pocit, že jeho život postrádá jakýkoliv smysl, rozsudku se nijak nebrání. Při pokusu popravit ho se však meč zlomí o jeho krk a ani žádný další z pokusů připravit ho o život nevychází. Mezi neúspěšnými popravami s ním vede rozhovor o jeho životě pozorovatelka z legendárního klanu popravčích roninů Yamada Asaemon jménem Sagiri. Co skutečně drží Gabimaruho při životě, proč nevědomě používá nadpřirozené schopnosti svého ninja klanu, aby se udržel při životě, i když tvrdí, že žít nechce? Když nakonec úřady požádají ji osobně, aby mladého vraha popravila, ujme se úkolu.
Až v tu chvíli pod tlakem schopností Sagiri Gabimaru zjistí, že ho při životě přece jen něco drží a vědomě se začne bránit. Samurajka mu odhalí, co on sám ze své mysli vytěsnil – myslel si, že chce umřít, protože ztratil veškerou naději na normální, mírumilovný život se svou láskyplnou a něžnou ženou. Sagiri však říká, že mu ještě stále zbývá poslední šance. Pokud splní nesplnitelný úkol, bude zcela omilostněn a bude se moct se svou ženou znovu shledat. A tak se spolu s dalšími zločinci, kteří vůli k životu neztratili i přesto, že byli odsouzeni na smrt, vydávají z rozhodnutí šógunátu do Ráje, mýtické Nirvány – na tajemný ostrov, kde se možná skrývá elixír nesmrtelnosti. A odkud se zatím nikdo nevrátil živý. (TheDarKnig)

(více)

Videa (17)

Trailer 3

Recenze (6)

Hees 

všechny recenze uživatele

Jigokuraku je vynikajúce anime o tom nie je pochýb a vo svojej konkurencii niekedy jedno z najlepších napríklad v animácii štúdio MAPPA zvládne takéto anime bezproblémovo, alebo opening je naozaj úžasný a melodický čo mňa naozaj málokedy nejaký opening uchváti. Môj jediný problém je v tom, že ma to úplne chytilo a zaujalo až v posledných troch dieloch a až vtedy som dostal neuveriteľnú chuť pozerať ďalej. Podľa mňa je to aj dĺžkou anime, kde pri takýchto výborných anime, kde sa buduje nový svet a veľa nových charakterov sa dostáva do príbehu je trinásť dielov málo na obľúbenie si postáv. Možno je to špeciálne u shounen akčných bojových anime, kde asi treba viac času ako u nejakého romantického kúsku, aby si človek obľúbil postavy. Podľa mňa hlavne preto sa v minulosti robili tieto bojové série trocha dlhšie, ale samozrejme nie je to pravidlom a môj názor je, že z tohto dôvodu som si ja nevybudoval dostatočný vzťah na nejaké postavy a obľúbil som si vlastne len Sagiri a Gabimarua. Gabimaru je výborný chladnokrvný hrdina, ktorému v poslednej dobe prenikajú do jeho rozhodovania viac a viac emócie a to je fakt vynikajúce. Zatiaľ čo Sagiri je v mnohom podceňovaná a vlastne trpí s určitosťou nedostatkom sebadôvery a niekedy u športovcov a myslím si aj u bojovníkov je sebadôvera naozaj veľmi dôležitá. Príbeh a rozprávanie príbehu mi až tak nevyhovovali, občas sme sa totiž zaoberali postavami, ktoré ma nezaujímali, lebo som chcel vedieť viac o tom čo sa vlastne deje na ostrove. Vynahradenie prichádza v posledných dieloch, kde je tento počin v skutku na plné hodnotenie (posledné štyri diely). V posledných dieloch som dostal to čo som potreboval, začali sa totiž vysvetľovať záhady na ostrove na ktorom sa hrdinovia nachádzali a tu sa vyskytla ďalšia malá chybička, odrazu všetci všetko vedeli a všetci začali nadobúdať nové schopnosti a chápať všetko okolo seba ako funguje tajomná sila a toto tiež pripisujem menšiemu množstvu dielov. V každom prípade je svet v Jigokuraku vytvorený neuveriteľne dobre, aj ostrov, aj schopnosti hrdinov a záporní hrdinovia sú tiež úžasní. Druhá séria bude pre mňa rozhodne očakávaná a po tejto sérii čakám, že bude pre mňa omnoho lepšia. ()

Modular 

všechny recenze uživatele

Tak a máme tu pro mě poslední recenzi anime z takzvané velké trojky dark fantasy, Hell's Paradise! Oproti Chainsaw Manovi a Jujutsu Kaisen jsem nečetl manga předlohu, takže nemůžu perfektně porovnat, což je škoda, protože jsem slyšel, že manga je opravdu špička. Co se ale dá dělat. Džigokuraku je rozhodně jedno z nejlepších anime své sezóny, o tom není sporu. Dalo se očekávat, že proti MAPPA animaci nemá polovina ostatních anime ani šanci. I přesto na mě zachovalo dojem, že do toho nešlo tolik práce, jako do Šingeki no Kjodžin nebo Jujutsu Kaisen. Prostě to není ono. Ano, má to úžasnou animaci, OST, postavy, dabing a to všechno, ale občas příběh zadrhává a nechytne, tak jako jiné taháky MAPPY. Proto jsem nakonec stáhl své hodnocení o jeden bod. Ale i přes to se jedná o skvělý kousek! Propracovanost světa a jeho techniky ohromí a budou vás bavit až do konce. No co mám říct, těším si na další sérii (i když dřív dočtu mangu)! 8/10. ()

Reklama

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Sadistická pohádka o nezranitelném vrahounovi, který s velkou slávou objevil svou 1 (slovy: jednu) emoci, kterou se pak zaobírá před bojem, po boji i během boje, a stínačce hlav, co najde nový smysl života jako jeho psychoterapeutka. Po přesunu na jakýsi květinový Ostrov Dr. Moreaua, kde se odehrává battle royale s dalšími vrahouny a jejich (rádoby)katy, se děj sice stane trochu zajímavějším, ale zjišťuju, že je mi bohužel úplně ukradené, která z těch blbých schematických postav přežije nebo co s nimi v tom zjevně úchylném světě bude dál. Drop po sedmé epizodě. ()

Tarlom 

všechny recenze uživatele

Napřed to pozitivní: Průzkum nového, nebezpečného prostředí je zajímavý, podobně jako bytosti, na které postavy narazí. Když jsme u postav, ty podle mě také fungují poměrně dobře a velká část z nich mi byla sympatická. Líbily se mi i interakce Gabimarua se Sagiri. Nechybí ani emocionální scény a za mě hezká animace. Taky bych vypíchl krásnou závěrečnou znělku. Teď k těm negativnějším částem: Nejsem si jistý, na kolik věřím tomu, jak někteří jsou schopni přemýšlet a taktizovat během boje. Případně se třeba bitka na chvíli zastaví, aby se spojenci mohli domluvit na vhodné strategii. Někdy to snad i relativně dává smysl, ale pořád to je trochu zvláštní. Taky se nadužívají monology (ať už vnitřní nebo „vnější“). Někdy by bylo lepší, kdyby si divák třeba mohl domyslet myšlenkové pochody dotyčného. Celkově ale jsem vlastně spokojený a i docela zvědavý na druhou sérii. ()

Woitisek 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná záležitost. Dohromady tu můžeme najít všechno, co bychom čekali a chtěli. Hlavní protagonista Gabimaru je skvěle představen a jeho okolní prostředí a minulost působí od začátku zajímavě. Zbytek postav, ať už jde o Samuraie či kriminálníky, má pestré charakterové rysy a unikátní dovednosti. Prostředí, v němž se rapidní většina seriálu odehrává je takové specifické, velmi barevné a zkrátka není pro každého. Příběh je pěkně vystaven a postupné objevování výše zmíněného prostředí udrží diváka zainteresovaného. Gabimarův vývoj, jeho motivace a interakce s vedlejšími postavami jsou dost fajn. Jako třetí počin z takzvaného dark tria dost povedené. ()

Galerie (554)

Reklama

Reklama