Reklama

Reklama

Nemesis

Thriller / Mysteriózní
Kanada / Nový Zéland / Velká Británie, 2003, 92 min

Obsahy(1)

Půvabná dívka Sarah se vyhýbá svým spolužákům a čas nejraději tráví s Vernem, starým majitelem obchodu, který má stejně jako ona rád hádanky. Propadla záhadné hře, při které jsou hlavolamy nastříkány sprejem po celém městě. Legenda říká, že když je někdo rozluští, má jít do jisté opuštěné budovy a tam napsat odpověď na zeď. Ale když záhada, kterou Sarah odhalí, vede ke smrti těch, které má kolem sebe, uvědomí si, že hádanky jsou víc než jen jednoduchá hra Je vše jen v její mysli nebo existuje nějaké skutečné zlo, které řídí hru zvanou NEMESIS? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

spaceboyCZ 

všechny recenze uživatele

Vyborny namet s hadankami a hledanim jejich odpovedi. Vyborny hudebni podkres, vyborna kamera (mnozi by se mohli ucit, jakym zpusobem, z jakeho uhlu atd. scenu zabirat) a schopny reziser. Tenhle film by mel temer na plny pocet bodu, ale zabiji ho sice krasna, ale naprosto toporna hlavni hrdinka, a vubec velkou cast filmu zabiji prave "neumeni" vybranych hercu. Hodne me mrzi, ze takhle skvely namet na zahadnou hru Nemesis plnou hadanek, opravdu skvele hudby a kamery zabije clanek skladanky jmenem Herci. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to vypadá jako strašně průměrný televizní film bez nějaké atmosféry, který se o ni sice zarputile snaží, ale nejde mu to. V druhé polovině se ale nějaká atmosféra konečně objeví, začne to být napínavé, ale ten blbý konec to zase pošle dolů. Nápad je to sice zajímavý, v druhé půlce s nějakým napětím, ale celkově to je sotva na slabé 3* a kdoví, jestli si na to za pár měsíců ještě vzpomenu... Škoda toho konce, kdyby byl inteligentní nebo aspoň zajímavý, možná by to stálo za něco víc. ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Sara Novaková se ještě pořádně nevzpamatovala z havárie, kde sama jen tak tak přežila, ale zemřela jí matka. Proto místo, aby trávila čas jako ostatní mladé (a hezké) studentky věnuje svůj čas hledáním smyslu života. Na zdech ve městě se objevují všelijaké hádanky, a traduje se pověst, že kdo je vyřeší a napíše odpověď na zeď v jednom opuštěném domě, bude odměněn právě odpovědí na smysl života ... Uh. Tenhle filmeček se hrozně těžko hodnotí. Kdyby se autorům odpustila ta hrozná zápletka se "smyslem života" a zůstalo pouze u vcelku záhadaných hádanek, a zrušili by ten příšernej konec (který přinesl víc otázek než odpovědí), tak by to bylo mnohem lepší a zábavnější. Rozhodně tento snímek jen není průměrný (jak by hodnocení mohlo naznačovat - prostě část perfektní, část hrozná, což dá do kupy právě ty tři hvězdičky. Ale pokud máte rádi "záhady", tak se snad nudit nebudete.... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Nemesis (Νέμεσις) bola starogrécka bohyňa oprávnenej pomsty. Jej meno sa stalo synomymom odplaty. Koprodukčný kanadsko - novo zélandsko - anglický mysteriózny thriller "Nemesis Game" však nemá s touto prastarou antickou bohyňou nič spoločné. Je to snímok o akejsi podivnej hre, ktorá odhaľuje podstatu života. Nevýrazný film plný hádanok, ktoré ma nedokázali zaujať a vtiahnúť do deja. Hodne som sa pri sledovní tohto titulu nudil. ** ()

Nick Tow 

všechny recenze uživatele

Rena Owen je nehorázna roštenka (škoda, že hornú polovicu tela zdedila po fotrovi/ s imidžom mladšej sestry Liv Tyler. Ideálny týpek do letného teenagerského popcornu - ale nie do filmu s ambíciami, aké mal kdesi nazačiatku určite aj Nemesis. Jej obsadenie je teda - aspoň pre mňa - dosť veľkou hádankou. Hoci mi hneď napadá odpoveď, ktorú sa pokúsim zašifrovať do prostoduchého rébusu: "Ako sa volá miestnosť, z ktorej vychádzajú adeptky na castingu ako víťazky?" P.S. Predsa len si neodpustím vysoké hodnotenie: pre chvíľkami hustú atmosféru a prekvapivo inteligentné nápady. Záver mi na rozdiel od niektorých iných "komentátorov" neprišiel vôbec blbý, skôr logický: ak sa človek nedokáže zmieriť so "životom plným otázok bez odpovedí", má jedinú šancu: Vzbúriť sa proti životu - či už vlastnému, alebo životu iných. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama