Nemesis

Scénografie:

Peter Cosco

Kostýmy:

Shelley Mansell

Rena Owen je nehorázna roštenka (škoda, že hornú polovicu tela zdedila po fotrovi/ s imidžom mladšej sestry Liv Tyler. Ideálny týpek do letného teenagerského popcornu - ale nie do filmu s ambíciami, aké mal kdesi nazačiatku určite aj Nemesis. Jej obsadenie je teda - aspoň pre mňa - dosť veľkou hádankou. Hoci mi hneď napadá odpoveď, ktorú sa pokúsim zašifrovať do prostoduchého rébusu: "Ako sa volá miestnosť, z ktorej vychádzajú adeptky na castingu ako víťazky?" P.S. Predsa len si neodpustím vysoké hodnotenie: pre chvíľkami hustú atmosféru a prekvapivo inteligentné nápady. Záver mi na rozdiel od niektorých iných "komentátorov" neprišiel vôbec blbý, skôr logický: ak sa človek nedokáže zmieriť so "životom plným otázok bez odpovedí", má jedinú šancu: Vzbúriť sa proti životu - či už vlastnému, alebo životu iných.(24.5.2006)

Vyborny namet s hadankami a hledanim jejich odpovedi. Vyborny hudebni podkres, vyborna kamera (mnozi by se mohli ucit, jakym zpusobem, z jakeho uhlu atd. scenu zabirat) a schopny reziser. Tenhle film by mel temer na plny pocet bodu, ale zabiji ho sice krasna, ale naprosto toporna hlavni hrdinka, a vubec velkou cast filmu zabiji prave "neumeni" vybranych hercu. Hodne me mrzi, ze takhle skvely namet na zahadnou hru Nemesis plnou hadanek, opravdu skvele hudby a kamery zabije clanek skladanky jmenem Herci.(14.4.2008)

• MM_Ramone

Nemesis (Νέμεσις) bola starogrécka bohyňa oprávnenej pomsty. Jej meno sa stalo synomymom odplaty. Koprodukčný kanadsko - novo zélandsko - anglický mysteriózny thriller "Nemesis Game" však nemá s touto prastarou antickou bohyňou nič spoločné. Je to snímok o akejsi podivnej hre, ktorá odhaľuje podstatu života. Nevýrazný film plný hádanok, ktoré ma nedokázali zaujať a vtiahnúť do deja. Hodne som sa pri sledovní tohto titulu nudil. **(17.6.2017)

Sara Novaková se ještě pořádně nevzpamatovala z havárie, kde sama jen tak tak přežila, ale zemřela jí matka. Proto místo, aby trávila čas jako ostatní mladé (a hezké) studentky věnuje svůj čas hledáním smyslu života. Na zdech ve městě se objevují všelijaké hádanky, a traduje se pověst, že kdo je vyřeší a napíše odpověď na zeď v jednom opuštěném domě, bude odměněn právě odpovědí na smysl života ... Uh. Tenhle filmeček se hrozně těžko hodnotí. Kdyby se autorům odpustila ta hrozná zápletka se "smyslem života" a zůstalo pouze u vcelku záhadaných hádanek, a zrušili by ten příšernej konec (který přinesl víc otázek než odpovědí), tak by to bylo mnohem lepší a zábavnější. Rozhodně tento snímek jen není průměrný (jak by hodnocení mohlo naznačovat - prostě část perfektní, část hrozná, což dá do kupy právě ty tři hvězdičky. Ale pokud máte rádi "záhady", tak se snad nudit nebudete....(25.11.2004)

Celkem zajímavý nápad - vystavit děj na různých hádankách - je bohužel postupem času rozmělňován různými nesmyslnými a nudnými úvahami o „záměru“ (smyslu života). Stále se to však drželo v rovině lehce nadprůměrného béčka. Pak ovšem přišel „inteligentní“ a „nenásilně vložený“ konec, který film totálně pohřbil. K tomu všemu si přičtěte nepříliš charismatické herce v hlavních rolích a skončíte na velice slabých 3*. Muž si ráno cestou do práce zapomene deštník i pláštěnku. Jak to, že dokázal nezmoknout?(23.5.2006)