Trailer

warrenur

Velmi slusna psychologicko-konverzacna drama, ktora obcas svojou atmosferou zasiahne naozaj silne. Tato tema bola sfilmovana mnohokrat a je jasne, ze tento problem so starostlivostou o vojnovych veteranov v problemoch je v USA obcas velmi nedostatocna. Vyustenim tohto problemu bol i ten pripad, ktory tymto sfilmovali. Ked im totiz VA (Vetterans Affairs), z "nejakych" dovodov, nepriznaju davky, cim mnohych v konecnom dosledku poslu rovno na ulicu. Vynikajuci moment filmu bol, ked veterana spoznala pracovnicka z VA v televizii a "docvaklo" jej to. (zrejme len pre efekt :) ) Pozitivne hodnotim aj vyborne dialogy a herectvo pracovnicok v banke. Selenis Leyva je legenda a videli sme ju uz v mnohych kvalitnych filmoch. John Boeyega ma prijemne prekvapil, pretoze v Star Wars filmoch mi jeho postava nepasovala. V tomto kusku naopak obcas pripominal svojim vykonom Jamieho Foxa z Collateral. Nepozname skutocny priebeh a vieme, ze pre film boli mnohe momenty upravene, ale kedze to je film a nie dokument, vrelo film odporucam. 70% ()

dO_od

// Další z těch filmů, které doplatily na to, že jsou adaptací skutečného příběhu, jenž se hodil víc do novinového titulku spíš než před kameru. Boyega skvělej, ale s tímhle scénářem toho fakt nešlo moc udělat. 5/10 ()

dannyyy

Boyega zahrál skvěle, je to takový novodobý Denzel Washington. Pozadu nebyl ani M.K.W. (budiž mu lehká zem, nějak mně uniklo, že už není mezi námi, velká škoda). Bohužel film trpí dlouhou stopáži, kde vám zde 103 minut připadá, jako věčnost, strašně se to táhlo. ()

M.i.k.e

válečný veterán John Boyega je pro zranění propuštěn z armády. Poté co mu není přiznána "výsluha" na kterou má nárok vezme spravedlnost do vlastních rukou a jako jedinou možnost vidí přepadení banky. Film se opírá a skutečné události a není první ani poslední film zabývající se vojákem a jeho problémy po službě. Zahrané je to dobře, ale vzhledem k tomu že se tam zas až tak moc neděje je 103 minut dost. Půl hvězda nahoru za Michaela Kennetha Williamse v jedné z jeho posledních rolí...50% ()