Přestřelka

David M. Walsh

Scénografie:

Tambi Larsen
  • brasek

Nie je to zrovna typ westernu, ktorý obľubujem. Postráda atmosféru a napätie. A nejako nerozumiem tomu pokusu o alternatívny koniec... keď vdova Tennerayová má pred očami súboj, ktorý dopadol opačne. Tiež nejako si myslím, že film je o niečom inom ako písal kolega Sud. Podľa mňa sa Abe Cross a Will Tenneray určite nepoznali (vykali si, Cross v Saloone sa spytoval na Tenneraya, nevedel že pár metrov od neho je on) a určite nešlo o návštevu, ale o nutnosť kedže kôň Crossa bol uštipnutý hadom a on sa vydal do najbližšieho mesta, kde už rok býval Tenneray. Vzájomný súboj ako zakončenie ich búrlivého života? To teda nie! Šlo predsa o stávky obyvateľov mesta a balík peňazí za vstupenky, po ktorom túžil Tenneray a Cross sa do toho navliekol kedže nemal na nového dobrého koňa (za peniaze, čo dostal za zlato si mohol dovoliť len koňa čo by nevydržal ani do ďalšieho mesta) , aby pokračoval vo svojej ceste.(24.9.2009)

Americký folkař se zde představil jako pistolník, se kterým bude mít hodně práce herecká legenda Kirk Douglas. Celý film je vlastně jenom čekání na finální gunfight, což ovšem není na škodu. Já se nenudil ani chvilku. Za zmínku stojí výstup Keitha Carradina, jehož role byla zřejmě nejkratší z celé dosavadní filmografie.(7.12.2012)

Zklamání, všechno mi příde strašně amatérsky nahrané. Dabink od Primy též velice slabý. A děj v podstatě o ničem. Celý film se čeká na přestřelku, která se pak odehraje šíleně trapně a ještě s takovým koncem. Pokud vynechám jakýs velice jednoduchý psychologický efekt, tak tento western nic nedává. Tři hvězdy dávám jen z důvodu mé silné slabosti k westernům. Na dvě by to musela být už šílená slátanina, ale bohužel toto se k tomu dost blíží.(23.3.2010)

Dva pistolnící vláčící svou pověst za sebou jako dělovou kouli, která to vše zapříčiní, co se vlastně ani utkat nechtějí. Tak co z toho aspoň vyrazit nějaký prachy a zlepšit svůj bídný život. Zas trochu jiný western, kterého sráží jeho ploché zpracování co se emocí týče. Napětí neodpovídá velikosti souboje. Johnny Cash jak jinak v černém.(17.6.2013)

Velmi zajímavý netradiční western s velmi jednoduchým dějem, avšak s dobrým stupňujícím napětím.(5.9.2006)