poster

Inugamike no ičizoku

 • Japonsko

  犬神家の一族

 • Japonsko

  Inugamike no ichizoku

 • USA

  Inugami Family, The

Drama / Mysteriózní

Japonsko, 1976, 146 min

 • stub
  ****

  Vynikající mysteriózní krimi, Ichikawův žánrový rozptyl je neuvěřitelný, co vždy zůstává, je vysoká kvalita zpracovávané látky a dokonalá filmařina. Děj je relativně komplikovaný, přesto však velmi přehledný, s důkladným rozkrytím na konci. Zajímavé je, že v r. 2006 (tedy přesně po 30-ti letech) zpracoval režisér tutéž látku znovu.(3.8.2009)

 • Rudovous
  *****

  Velmi zvlastni detektivka, podle popularni knizni predlohy je az ukazkou pestrosti zanru v jednom snimku. Od mysteriozniho thrilleru az k beckovite grotesce. Samotny pribeh ve sve zakladni koncepci tezi z modelu klasicke detektivky jakoby z pera vypadle od Aghaty Christie. Dedictvi v rodine farmaceutickeho magnata provazi serie vrazd. V rukou zkuseneho Ichikawi se vsak dockame mnoha prekavapeni. Obrazove je film v nekterych momentech az experimentalni v duchu prave mystrioznosti. V zaveru se objevi pro rezisera typicky moment prchajiciho hlavniho hrdiny.(25.8.2008)

 • Cedr
  *****

  Bezchybný mystery příběh na motiv slavného detektivního románu Seishi Yokomiza, který dozajista ovlivnil tisíce příběhů, kterých přišly po něm. Toto zpracování od Ichikawy je právem tím nejznámějším, neboť jde o dokonalé dílo nejen vypravěčsky ale i technicky. Ichikawa svou režií vytvořil z konverzačně zaměřeného příběhu vynikající atmosferickou podívanou a filmový zážitek obohacuje troufalými mnohdy skoro až experimentálními postupy, které mu suverénně vycházejí. Naprosto úžasný je hudební doprovod, který svými líně se převalujícími a těžce sedmdesátkovými tóny vytahuje už beztak dokonalou tajuplnou atmosféru do záviděníhodných výšin.(12.3.2015)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Moskva 2007 - Nominácia na 1. cenu(8.2.2012)