Aisha je vychovatelka bez dokladů, která pracuje pro bohatou rodinu v New Yorku. Připravuje se na příjezd syna, kterého nechala doma v západní Africe, když do jejího života vtrhnou temné síly, jež ohrožují americký sen, který si pro pracně vybudovala. (Prime Video)

Arsenal83

Horor ani thriller to nie je. A ten mysteriózny prvok tu bol úplne zbytočný, až nezmyselný. Film je skôr pokusom o ukážku, aké ťažké je pre černochov z Afriky, teda Afroafričanov, zohnať si prácu resp. že nemajú rovnosť príležitostí a dostávajú sa do podradnej roly. Čiže má plniť istú agitku, ale ani s tou to nejako nepreháňa. Tak mi to príde, že zo stanovených cieľov nesplnil nič. Ani žáner netrafil, ani agitku nedotiahol a dal tam nadprirodzené veci, ktoré nesúviseli vôbec s ničím. ()

M.i.k.e

Aisha začne pracovat jako chůva pro bohatou rodinu aby si vydělala peníze a mohla zařídit příjezd syna který zůstal v Africe. Pak se jí začnou zdát divné sny (třeba že jí prší do pokoje) a pak je konec. Celou dobu sem čekal, kdy nastoupí ona hororová linka a začnou se dít věci a ono nenastoupilo vůbec nic a nic zásadního se nestalo (a nebo to bylo tak umně skryté, že sem si toho nevšiml). Upřímně nevím co bylo hlavním záměrem tvůrců, nicméně výsledek nefunguje ani jako horor, ani jako sociální drama o těžkém životě přistěhovalců - jakýchkoliv, kdekoliv. Je to jen 110 minut nudy, ve které se zabíjí talent jinak velmi dobrých Michelle Monaghan a Anne Diop...20% ()

PeterFLJilek

Stačilo, keby sa film držal reality (migrácia; podhodnotená práca pre kvalifikovaných; postavenie nebielych žien) a bola by to solídna intersekcionálna sonda do problematiky. Ten magický (spirituálny) rozmer však pôsobil trochu nadbytočne a plnil by si lepšiu funkciu, keby bol do deja vložený viac integrovane ako v His House (2020). A mimochodom, je mi na grc, keď čítam na ČSFD komentáre o hnutí woke a podobné homofóbne a rasistické čecháčikovsko-slováčikovské žvásty. Vždy si predstavujem ich autora, ako doma sedí v naprdených tepláčikoch a hrozí sa celého sveta, lebo v ňom žijú aj ľudia inej farby pleti, inej orientácie, inej rodovej identity či iného vyznania. Zrejme sa vo svojej neprevetranej a naprdenej izbičke niekto priotrávil vlastnými prdmi. ()

Adramelech odpad!

To mně se v noci na dnešek zdálo, že cikáni vymysleli nový způsob, jak vydělávat peníze. Začali lisovat šťávu z břečťanu, přidali do ní trochu cukru, nechali ji vykvasit a prodávali ji v lahvičkách o objemu dva decilitry. Výsledkem byl chutný nápoj s obsahem alkoholu někde mezi pivem a vínem. Protože však břečťan obsahuje málo šťávy, bylo to pití drahé až hrůza. – Takže jestli tenhle film byl horor, tak se mi zdál také horor, a figurovala v něm v pozitivním smyslu i národnostní menšina jiné barvy pleti! ()

Marceloo

Po prisťahovaní zo Senegalu si Aisha nájde prácu u zámožnej rodiny v New Yorku. Stará sa o ich maloletú dcéru, s ktorou sa stále viac zbližuje. Jej najväčším snom je to, aby do New Yorku priviedla aj svojho syna, ale ešte netuší, že pôjde o cestu plnú utrpenia. - Konečne posledný tohtoročný ''hororový'' projekt od BlumHousu, ktorým Jason Blum a spol. ukončia svoj najhorší rok v histórii. Bolo to jedno sklamanie za druhým, pretože namiesto desivých hororov sa rozhodli tvoriť filmy plné woke balastu, z ktorých dva skončili na ČSFD v čiernej farbe, čo sa predtým stalo len 2x vo viac ako desaťročnej histórii (Mockingbird a The Gallows Act II). Preto ma, myslím že viac než oprávnene, desí plánované spojenie Bluma s Jamesom Wanom, ktorý je pre mňa stelesnením tvorcovskej slobody. Bol by som radšej, keby obe spoločnosti kúpil Elon, pretože ten vie ako sa robia poriadky. A vlastne ešte k Nanny. Tá za moc nestála. Hlavná hrdinka je síce velmi talentovaná a sympatická, ale zjavne čakala pečené holuby do huby. A tak život skrátka nefunguje. ()