Reklama

Reklama

Watcher

Trailer 1

Mladá žena se nastěhuje se svým snoubencem do nového bytu, ale trápí ji pocit, že ji ve vedlejším domě sleduje neviditelný pozorovatel. (tribican)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (80)

POMO 

všechny recenze uživatele

Klišé, ale s příjemnou hlavní herečkou (pro blond mikádo mám obzvláště slabost), solidně zfilmované, s citem pro chladné prostředí a umem vzbudit husí kůži. Nejlepší cílovkou filmu jsou mladé Američanky, které plánují návštěvu nebo stěhování do Východní Evropy, ideálně do Rumunska. Rumunsky se ve filmu mluví stejně jako anglicky, hlavní postava je v zemi jediným cizincem. Na čtyři hvězdy by film dosáhl s nápaditějším a chytřejším vyvrcholením. S tím svým hloupým se naopak shodí. Přestože na chvíli to vypadalo na závěr, jaký byste nečekali a jaký by mě osobně velmi potěšil (a mainstreamového diváka naštval). ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Žena sa so svojím manželom presťahuje do Rumunska. Oboch rozhodí správa o tom, že sa v okolí pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí mladé ženy. Naviac sa zdá, že ich obyvatel z bytu, ktorý stojí naproti, neustále pozoruje. Julia začne mať pocit, že niečo nie je v poriadku a nie je ďaleko od pravdy. - Šesť rokov trvalo, než tento film vznikol. Vôbec sa tomu nedivím, pretože neviem, aký šialenec mohol zafinancovať takýto generický nezmysel, v ktorom sa deväťdesiat minút nič nedeje. Maika Monroe je samozrejme bezchybná, ale problémom je to, že tu nie je čo hrať. Horor to vôbec nie je a ako thriller to tiež vôbec nefunguje. A tá zúfalá práca s lingvistickou bariérou, to už je fakt vrchol. Velké sklamanie, ale dúfam, že Maika sa ešte niekedy v nejakom horore objaví, pretože je to excelentná herečka. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní Old School paranoidní psycho Thriller s nádechem Hitchcocka. Tyhle žánrovky s podobným konceptem shledávám většinou průměrné, ale Watcher si mne i přes pomalé tempo něčím dokázal získat. Atraktivní a dobře hrající Maika Monroe se přestěhuje do Bukurešti za svým manželem, jenže ten tráví většinu dne v práci a tak hlavní hrdinka musí většinu času trávit sama a Bukurešť není zrovna ideální místo na trávení volného času. Film dobře funguje i díky prostředí, kde hlavní hrdinka se snaží zapadnout do neznámého města, kde nikoho nezná, většina lidí je zde pofidérních, ve městě se fláká sériový vrah, který ženám řeže hlavy a ještě k tomu ji stalkuje soused odnaproti. Rumunsko je zřejmě země bez záclon a díky velkým oknům s rozhledem na všechny sousedy to dokáže vyvolat ty správné nepříjemné pocity. Poctivý, autentický, realistický a mrazivý slow burn s výborným řemeslem, skvělou Maikou i dobrým záporákem a intenzivní finální půl hodinkou ( Metro je atmosférická paráda) a finále jak by smet! Dá se říct, že film mohl přinést nějaký zásadnější zvrat, ale já jsem tentokrát i tak spokojen překvapivě   Kvalitka. Příběh 3/5. Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 7/10, ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Film jsem si docela užila. Není nijak objevný, ale je pořádně udělaný, Maika je fantastická a Burn jakbysmet. Jedině Karl působil jako slabý článek, nevím jestli herecky, nebo proto, že jeho postava nebyla ani scenáristicky úplně vymazlená. Každopádně mám jednu in universe výtku, a to totiž jak spolu všechny postavy, u kterých bylo předem ustanoveno, že umí i anglicky, mluví rumunsky a hlavní hrdinku ignorují a odstrkují. Ano, ze strany tvůrců je to nástroj pro ještě větší izolaci a alienaci hrdinky, ale nemyslím si, že v rámci světa, ve kterém postavy existují, všichni měli být takoví idioti, že by ji takhle vědomě vynechávali ze situací, ve kterých je fyzicky přítomná. Manžel očividně pracuje v mezinárodní firmě, kde se spousta businessu dělá v angličtině, tak mi neříkejte, že by při společných večeřích a koktejlech nemluvili anglicky. A závěrem, výjimečně v něčem souhlasím s Pomem, a totiž že jsem čekala, že to skončí tak, jak by jeden nečekal, ale bohužel neskončilo. Kdyby to bylo aspoň trochu míň konvenční a trošku víc jako Spoorloos. Když jsi na pochybách, vždycky buď víc jako Spoorloos. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Body za originalitu si Watcher nepřipíše, ale body za styl a režijní zručnost teda já osobně hážu plnýma hrstma. Téma bylo již zpracované mockrát, obyčejně mě tyhle snímky, v nichž se hlavní ženské postavě dějou divné věci, manžel jí nevěří, a divák má být v nejistotě, zda se skutečně děje něco zlovolného, anebo hrdince jen haraší v palici, svojí obehraností otravujou. Ale Maika Monroe je skvělá herečka a Chloe Okuna má evidentně režijní talent, takže Watcher mě zaháčkoval a bavil, velmi moc. Tenze například ve scéně v metru je úplně hmatatelná. Kdo se dokáže správně naladit, dostane kvalitní mrazivý slowburn. 7/10 ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Sériový vrah „The Spider“ („Pavouk“) byl ve scénáři znám jako „Headhunter“ („Lovec hlav“). (LUKICKK)
  • Původní scénář Zacka Forda se v roce 2016 objevil na hollywoodském Black Listu, každoročním seznamu nejoblíbenějších nerealizovaných scénářů. Ford napsal scénář pod pseudonymem „Carl Young“. (LUKICKK)

Reklama

Reklama