Reklama

Reklama

Erupce lásky

  • Kanada Fire of Love (více)
Trailer 1
Dokumentární / Životopisný
Kanada / USA, 2022, 93 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Katia a Maurice Krafftovi měli v životě dvě vášně – sebe navzájem a sopky. On přímočarý a odvážný, ona klidná a opatrná, ale vždy spolu. Po celé dvě dekády se tito vulkanologové nechali svádět krásou a nebezpečím bublajících obrů a při své cestě za poznáním zachránili desítky tisíc životů. Jejich neuvěřitelný příběh a autentické záběry sopek pořízené z dechberoucí blízkosti na 16 mm film nyní ožily v kreativním zpracování režisérky Sary Dosy. Hit ze Sundance, připomínající estetiku Wese Andersona, je nejen o vybuchujících sopkách, ale i o dynamice unikátního vztahu dvou svérázných vědců. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (65)

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Nesmírně působivý film o vulkanických jevech a zároveň o obdivuhodném partnerském vztahu. Bohužel byla pominuta problematika supervulkánů, které jsou vůbec nejničivějšími přírodními jevy. Většinou se mluví o supervulkánech v Asii, Americe, nebo na Sibiři. Ale dva velké supervulkány se nachází i v Evropě. Jeden leží nedaleko Neapole v Campi Flegrei. Jeho exploze byla zaznamenána před 40 000 lety. Druhý evropský supervulkán se nachází pod německým jezerem Laacher nedaleko Bonnu. Ten se ozývá každých 12 000 let, odpočíval již 12 900 let. Od roku 2010 přicházejí zmínky o náznacích jeho seismické aktivity. Výbuch tohoto vulkánu by pokryl prachem většinu Evropy. Především Anglii, Dánsko, Francii, Česko, Slovensko a polovinu Itálie. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

"Použili jsme levný člun. Nejsme idioti." ■ Obdivuhodné! Respekt! Sledujeme život dvou vulkanologických nadšenců, kteří milovali sopky, následně ze zamilovanosti trochu vystřízlivěli, pochopili, co vše mohou vulkány způsobit a udělali maximum, aby v budoucnu zachránili lidské životy. Neuvěřitelné záběry! ()

Reklama

Merzbow 

všechny recenze uživatele

Erupce lásky je příběh páru dvou vulkanologů. Ti obětovali vše jejich vášni, která je svedla nejen dohromady, ale i na místa kam se většina z nás pravděpodobně nikdy nepodívá. Snímek překypuje dech beroucími archivními záběry s hudebním podkresem a myšlenkami, které zahřejí u srdíčka. Pokud si tento typ dokumentu, který je jak dojemný, ale i naučný chcete užít v celé své kráse, je návštěva kina povinností. ()

Dakken 

všechny recenze uživatele

Krásny, intímny príbeh o oddaných vulkanológoch a o láske k ničivej kráse sopiek. Zimomriavkové zábery lávových fontán a magmatických jazier, ktoré vzbudzujú rešpekt a stoja zato, byť videné. Zo snímku je cítiť veľké úsilie, odhodlanie a obeta. Celé to umocňuje až hypnoticky upokojujúci audiokomentár. Skvelý dokument. ()

Ivi06 

všechny recenze uživatele

Neobyčejně poutavý dokument o dvou odvážných lidech, které spojila nejen láska jeden k druhému, ale také láska k vědeckému zkoumání sopečných erupcí, které bylo jejich životním a osudným posláním. Nepochybně překrásný a fascinující koníček, jen trochu nepředvídatelný a plný nástrah. Zatímco drtivá většina lidí od tohoto ničivého živlu utíká, Katia a Maurice Krafftovi se snažili dostávat co nejblíže... a díky nim můžeme být svědky neskutečně krásných a dechberoucích záběrů. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama