Reklama

Reklama

The Covenant

  • Velká Británie Guy Ritchie's The Covenant (více)
všechny plakáty
Trailer

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

Videa (6)

Trailer

Recenze (304)

kolda1990 

všechny recenze uživatele

Dohoda, pouto, slib, věrnost. Přímočaré, rychle odsýpající válečné drámo. Málo dialogů, ale tady to šlo i "beze slov". Strašně silnej příběh dvou prakticky cizích chlapů, kteří mají sakra obrovskej charakter. Dar Salim strčil Gyllenhaala do kapsy, tady to bylo hlavně o něm. Tohle, že bylo od Guye Ritchieho? Film, který i přes ten hnus nesmyslných válek zahřeje na srdíčku. A za to slabší pětka. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Epizoda 1: Léčka. Epizoda 2: Přežít. Epizoda 3: Svědomí svítí oranžová, čeká se na zelenou od manželky. Epizoda 4: Splacený dluh. První přinese chlapáctví a testosteron, druhá klidnou sílu Dar Salima, ve třetí se ukáže, že režisér si s postavami prostými nadsázky není tak moc jistý a ve čtvrté už se plní závazek podle očekávaných last minute notiček. Ritchie je mimo své ostrovy kreativně zabržděný a v posledních desítkách zpomalených sekund jsem si říkal, že snad pustil na režisérskou sesli Péťu Berga, ale jako ukázka ze zákoníku cti, který člověkovi vnitřně říká, co je správné udělat, to na mě zapůsobilo. Stejně jako když se objevil Anděl smrti bez siluety z flérů, která mu dala jméno.. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Pokud se vám taky už od začátku nějak nezdál ten Afghánistán s asfaltkami, podezřele upravenými cestami, neafghánskými domy a vegetací připomínající vám dovolené ve Středomoří, pak jste měli recht - točeno ve Španělsku. A s takovými na první pohled nedůvěryhodnými exteriéry se působivost filmu rapidně snižuje. To sakra tvůrci nemohli najít nějaké věrohodnější lokace mimo Evropu? Plus kýčovitě patetický a nevěrohodný příběh s nevěrohodným Gyllenhaalem k tomu rovná se průměrné válečné melodrámko. A že na jednoho mrtvého Amíka připadnou ca dva tucty zabitých tálibů, nebo že letecká pomoc z nebes (a la deus ex machina) přichází přesně v momentu, kdy dojde střelivo a tálibové jsou jen pár kroků od vás, tak to už u tohohle druhu filmů ani nepřekvapí. Příště si zase radši pustím nějakou tu pohádku o přízracích, upírech, nebo zombiích, než o hraní si na vojáčky. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Povedený snímek zasazený do války v Afghánistánu, který stojí na důležitosti splácení dluhu. Za mě docela překvapení, že se takového tématu uchopil Ritchie, on mi vždy připadal, že mu žánrově sedí jiné vody (ale třeba to byl jeho vysněný projekt). Herecky naprosto excelentní. Gylenhaal (opět!) předvedl famózní výkon. A Dar Salim mu zdatně sekundoval. Film dost sází na komorno, kde tito dva hlavní protagonisté předvádí, že herecký um jim není cizím pojmem. A Chritopher Benstead se opět vyznamenal. Jeho úderný, ale v jistých situacích dosti emocionální soundtrack tne do živého. Mistrovská práce! Ale zklamal mě jeden aspekt...A to akční sekvence. Trochu mi nejde na rozum, že zrovna při sledování Ritchieho tvorby pociťuji jistou dávku sterility (když si vzpomenu na v tomto ohledu absolutně dokonalého Rozhněvaného muže, tak to fakt nepobírám). Prostě mě ty přestřelky absolutně ničím nezaujaly (aspoň ta AC-130 v závěru potěšila). Na druhou stranu. Zápletka potěší, herci válí jako naprostá extratřída...A dostane se i na Antonyho Starra. Za mě dávám 7,5/10 P.S. Ale takový Lone Survivor od Berga kvalitativně úplně jinde :) ()

Steven47 

všechny recenze uživatele

Je mi trochu blbý zase psát, jak je Guy Ritchie skvělý. Letos už podruhé, v rozmezí ani ne půl roku. Ale co se dá dělat. The Covenant má sice pomalejší rozjezd, po nějaké půl hodině mě nicméně naplno vtáhnul, způsobem režisérovi vlastním. Perfektně natočená intenzivní akční pasáž geniálně využívající prostředí, která plynule přejde do survival thrilleru. Jake Gyllenhaal a Dar Salim skvělí, jejich chemie napříč filmem je parádní. Druhá půlka má odlišnou atmosféru a reflektuje jinou stránku života vojáka, aby se vzápětí opět vrátila do akce. Ta sice už není tak dobrá, zvlášť ke konci jí chybí potřebná gradace, místy působí až moc snadně, avšak pořád baví. Konec je emotivní a zároveň netěží z patosu, ale pouze ze vzájemného pouta dvou mužů. Ačkoliv je příběh jednoduchý, dokáže být opravdu silný svým tématem. To koneckonců podtrhuje hudba, která je minimalistická, a přesto naprosto pohlcující. Nejedná se o perfektní dílo, já jsem ovšem spokojený. 8/10 ()

Galerie (26)

Zajímavosti (6)

  • Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. (Makky)
  • Film sa natáčal v Alicante, Sax a Villajoyosa (Španielsko) od februára 2022. (Arsenal83)

Související novinky

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (více)

Reklama

Reklama