poster

Zatóiči

 • anglický

  Zatoichi: Darkness Is His Ally

 • japonský

  座頭市

 • japonský

  Zatôichi

 • anglický

  Shintaro Katsu's Zatoichi

Drama

Japonsko, 1989, 116 min

 • kinej
  ****

  Poslední Zatoichiho příběh má vše co by měl správný film o slepém šermíři mít, tj. akci, humor, kostky a masáže. V tomto směru se jedná o plnohodnotné rozloučení Shintoaro Katsu s touto kultovní postavou. Jen ten příběh mi přijde trochu překombinovaný a dlouhý, vzhledem k tomu, že je to stejně pořád o tom stejném.(17.7.2013)

 • kaylin
  *****

  Poslední film se Zatoichim, který Shintaro Katsu natočil a zároveň jeden z jeho posledních filmů vůbec. Po roce 1990 už nenatáčel. Ukazuje se zde, že i jako režisér dokázal přijmout nové postupy a hlavně natočil snímek, který nezůstal v minulosti, ale je modernější, je akčnější než jeho předchůdci a technicky lepší. Tohle není nostalgie, ale naprosto plnohodnotné pokračování.(29.6.2015)

 • Rominator
  ****

  Dvacátý šestý film ze série o Zatoichim. Ichi je propuštěn z vězení po odpykání trestu za spáchaný přestupek a pokračuje ve svém putování. Setkává se se starým přítelem, který mu vrací peníze, které u něho naposledy nechal. Zatoichi s penězi zamíří do herny a s pomocí osvědčeného triku vyhraje v kostkách nemalou sumu peněz a opět tím na sebe upoutá nechtěnou pozornost. V průběhu filmu se několikrát setká se zajímavým samurajem, který maluje. Schyluje se k bitvě dvou klanů a Zatoichi se ocitá mezi nimi. Shintaro Katsu (role Zatoichi) se na filmu podílel jako režisér, scénárista a producent. Při natáčení snímku Yukio Katô utrpěl smrtelné zranění na krku, které mu neúmyslně katanou způsobil Ryuutarô Gan (nejstarší syn Shintarô Katsu).(3.7.2011)

 • Flego
  ****

  Záverečné rozlúčenie sa s filmovou sériou 26-tich samostatných filmov Shintarô Katsua o legendárnom Ichim bolo určite navýsosť dôstojné. Tento herec ( tu si film aj režíroval a produkoval ) stvárnil postavu slepého maséra s palicou, v ktorej mal meč, od roku 1962 a zrejme vytvoril najdlhšiu filmovú sériu v histórii kinematografie. Geniálna choreografia súbojov a virtuozita bojových umení boli spolu s nezabudnuteľným humorom a neohrabanosťou, ktorou miatol nepriateľov alebo umením v hre o kocky, silné atribúty všetkých filmov. Tento bol najdlhší a trvalo mu dlhšie než sa rozbehol, ale ponúkol svojim priaznivcom, čo chceli vidieť. Tu je predposledná časť.(9.4.2018)

 • Pecival
  ***

  Moje první setkání ze zatoichim Shinataro Katsua dopadlo sice dobře, ale mohlo to být i lepší. Příběh mě moc nezaujal (ale dost možná to byla moje chyba pač jsem se občas ztrácel). Co ale zaslouží pochvalu je jednoznačne Katsu, jehož uctivý, klanící a sunoucí se dědula, kterej v pravej čas porube tucet nepřátel během dvou vteřin, je parádní záležitost. Souboje jsou taktéž docela dobré, žádné tanečky, ale rychlá, brutální akce, jak se na Japonsko sluší. Závěrečná jatka (jinak to nejde nazvat) jsou parádní. Samozřejmě nelze čekat nějakou echtovní choreografii, spíš taková řezničina, ze staré školy.(7.1.2010)

 • - Ve filmu si společně zahráli Shintarô Katsu a Ryuutarô Gan (role Boss Goemon), kteří jsou v příbuzenském poměru otec a syn. (Rominator)

 • - Shintarô Katsu (v roli Zatôichi) se na filmu podílel jako producent, napsal scénář a film režíroval. (Rominator)

 • - Yukio Katô utrpěl při natáčení smrtelné zranění na krku, které mu katanou neúmyslně způsobil Ryuutarô Gan, který je synem herce Shintarô Katsu. (Rominator)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace