Hodně štěstí, pane Veliký

• Velká Británie Good Luck to You, Leo Grande (více)
Trailer 1
Komedie / Drama
Velká Británie, 2022, 97 min

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech. (Forum Film CZ)

Katie88

Nebýt skvělé recenze na Roger Ebert, nikdy bych se na film s touto anotací ani nepodívala. Překvapivě se ale nejedná o laciný snímek s dámou ve středním věku (Emma Thompson) a mladým najatým gigolem (Daryl McCormack), jak bych očekávala. Věta z filmu: „Možná tě překvapím“ naprosto vystihuje průběh celého filmu. Od začátku až po zhruba 90 % nejsou vidět žádné sexuální scény a film se zaobírá jen konverzací mezi „Nancy“ a „Leem“. Po první polovině nabírá obrátky a spěje k předvídatelnému, ale přesto svým způsobem originálnímu konci. ()

verbal

Zteřelé poštěváky sobě. Celou hrací dobu jsem pro zachování seksuálního zdraví urputně vypínal veškerou představivost diverzními myšlenkami na zhnisané opruzeniny a srací porno, přičemž se vroucně modlil, aby některá tabu prostě zůstala raději na věky tabuizovaná. Bylo mi to však hovno platné, protože ty dvě peklotyčné krasavice v nejlepších letech (scénáristka a režisérka, jen si je vygůglete), na mě po hodině a půl prázdně přitroublých a velmi rádoby šokantních mindrácích zoufale nemrdaných popřechodových machen alá Žena a život stejně ten fulfrontál stoleté Emy, která bývala odporný babochlap už před třiceti lety a třiceti kily, naprudko vybalily. Teď nebudu mít minimálně měsíc chuť na řízek a kdo ví, kdy dostanu z patra tu fantomovou pachuť žluklé makrely a z nosu pach kočkami prochcaného koberce. Že jsem si, já kokot, raději nepustil nějakou reportáž z masového hrobu nebo něco o bércových vředech! Ta džigoloteřina je zjevně někdy dost ohavné povolání, možná i horší než třeba nemocniční uklízeč biologického odpadu, snad poprvé spatřuji drobné pozitivum migrace ze severní Afriky, protože někdo to holt dělat musí, a mnohokrát jsem byl na egyptských či tuniských plážích, plných samostatně seksuálně cestujících aseksuálních Em a jiných tlustých starých Němek, svědkem toho, že ti kluci, důkladně otrkaní kulturně tradičním drobným hospodářských zvířectvem, se za trochu vydržování neštítí opravdu ničeho. Doufám, že ten Ir jako poleno dostal za to hrabání se v Emině kafilérii aspoň pořádné příplatky. Každopádně krom všeho toho brutálního vizuálního teroru na hranici snesitelnosti se navíc jedná o nudnou snůšku náhodně losovaných emancipačních a surreálních pičožvástů, a je přinejmenším úsměvné, jaxe tu do toho některé cílové hospodyňky a gejové dokázali hezky položit tvrdíc, jak je to realistické a ze života. Jo, možná z Rytmu života. Nicméně bezvýhradně souhlasím, že každá žena by měla milovat své tělo a být na něj hrdá! Akorát některé by jej rozhodně neměly nikomu ukazovat! NIKDY!!! ()

Fr

„SEPSALA JSEM SI SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ BYCH CHTĚLA VYZKOUŠET…“   Konverzačka na choulostivý téma… Já tyhle ukecaný filmy, odehrávající se v jedný místnosti, miluju! Škoda, že je to druhý setkání kapku delší… páč, když se zvolí správný téma, tak nejen že si ti dva evidentně mají co říct, ale taky se na to skvěle kouká. Ponaučení? Cesta ke svobodě vede přes (od chtíče) očištěnej mozek. A že sex může bejt zábava. Takže jestli tyhle věci nevíte nebo nechápete… Dal bych klidně pátou * za odvážnou Emmu Thompson. Jste skvělá!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zamrzla jsem v padesátejch letech.  2.) Jsem přeborník na menopauzu.  /// Thx za titule „leniucha“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Milé překvapení. Mám rád konverzačky odehrávající se na jednom místě se zajímavým nápadem, zajímavými úvahami i dialogy a s příjemnými herci. Film o sexu, rozkoši, sebepřijetí a lidského spojení. Emma Thompson má 55 let, je vdovou, za svůj život měla jen svého manžela a ten v posteli stál za hovno, tak se rozhodne si objednat pánský escort, aby zažila vzrůšo, které v mládí promrhala.  Emma hraje skvěle a bavilo mě sledovat i poslouchat její minulost i problémy, Daryl McCormack v roli pánského escortu sebevědomý, příjemný, velmi empatický, inteligentní a zábavný a opět se zajímavou minulostí. Dva netradiční páry v odlišném věku v nečekané situaci. Při správné náladě se dá do filmu příjemně zažrat. Film obsahuje i typický černosuchý Britský humor. 7.5/10. ()

dO_od

// Emma Thompson přezkoumává svůj život v extrémně milé, vtipné a odvážné komedii o tom, že věk je jenom číslo. Letos jsem moc sympatičtějších konverzaček neviděl. 8/10 ()

Sarkastic

„Možná tě překvapím.“ - „To se stává málokdy. Ráda věci důkladně plánuju, popravdě hlavně proto, aby mě nic nezaskočilo.“ - „Fajn, ale i tak věřím, že tě dokážu překvapit.“ A v tom se Leo nemýlil…Chytlo mě to hned. Ten kontrast sebevědomého, ve své profesi protřelého společníka a roztomile nervózní bývalé učitelky bez sebevědomí, bojující s otázkou etiky, studem, mindráky a paradoxně nedostatkem zkušeností. Líbilo se mi, jak se plynule střídaly vážné a vtipné momenty, aniž by v tom byla křeč. Postupné poznávání, svěřování se vedoucí ke konfliktu, nepochopení…Je pravda, že divákovy sympatie k postavám projdou zkouškou (Leovo vypadnutí z role, Nancy předvádějící to, co u žen bytostně nesnáším), ono „přiznání“ učitelky bylo malinko na hraně uvěřitelnosti, ale scénář spolu s výkony herců (především skvělé Emmy) to ustály. A najednou je tu poslední záběr…a vy se musíte zatvářit podobně jako hlavní hrdinka. Výborná konverzačka, kde se toho možná vyřeší až příliš, ale to jí neubírá na kvalitě ani vtipnosti, za mě silné 4*. ()

Botič

Série malých předeher plná syrových výkonů a překvapivých podnětů k zamyšlení. Žádné přehánění, žádné přetahování, sice taky žádný pořádný orgamus, ale rozhodně příjemné pohlazení. ()

Xmilden

Nikdy mě k srdci tyhle konverzečky o dvou postavách nepřirostly k srdci, nicméně to jakým způsobem se dokázala Emma Thompson vymanit ze škatulky cudných herečkech zaslouží obrovský respekt. Dlouho jsem očekával, že se zde bude o sexu spíše povídat. 60% ()

Disk

Vynikající snímek opravdu ze života. Dokonalá britská konverzačka s dokonalou hereckou chemií Emmy Thompson a Daryla McCormacka. Navíc se tvůrcům a tvůrkyním podařilo, že divácké reakce (aspoň v mém případě) fungují přesně tak, jak byly zamýšleny. Upřímně jsem se zasmál, pak jsem trnul, pak se málem rozbrečel... Tohle dílo bude s každým rokem od premiéry jenom zrát. ()

Goldbeater

Aniž bych si o filmu předem cokoliv zjišťoval, šel jsem do něj s očekáváním poměrně konvenčního britcomu, a tak mě překvapilo, o jak komorní, dialogově bohatou a herecky exponovanou konverzačku nakonec šlo. A k tomu vtipnou, podnětnou, vtahující a odvážnou, i když chvílemi možná trochu moc doslovnou (což tu až tak moc nevadí, naštěstí). Jen teda ten, kdo vymýšlel nesmyslný český distribuční titul „Hodně štěstí, pane Veliký“, asi trpí nějakými komplexy - kvůli tomu debilnímu názvu jsem to málem přeskočil v programu. [KVIFF 2022] ()

silentname

Takéto konverzačky mám rád. Je to ten typ filmov, kde sa pod povrchom nachádza zaujímavý príbeh, ktorý stojí za to vidieť. Dobre napísané dialógy a atmosféra sa počas jednotlivých stretnutí neustále mení a vyvíja. Ale s tým všetkým by som povedal, že predstava sledovať "Good Luck To You, Leo Grande" v kine by bolo asi zvláštne. Toto sú filmy, ktoré si človek asi lepšie pozrie sám alebo vo dvojici na gauči, než byť v sále plných ľudí a premýšľať čo sa asi odohráva v ich hlavách sledujúc tento film. Neviem... asi by som sa cítil zvláštne. Vo filme sú dobré myšlienky, obaja naši hrdinovia sú zaujímaví, obaja majú svoje problémy a dokážu sa nejakým spôsobom dopĺňať. A kým pre Nancy sa to všetko začne postupne stávať viac a viac osobným, Leo sa snaží neustále neprekračovať určité hranice, kde by sa to posunulo do osobnej roviny. Nikto nechce hovoriť o súkromí príliš veľa a sú určité veci, o ktorých sa nerozpráva jednoducho. Pretože si človek musí siahnuť na dno svojej duše. Tempo filmu je skvelé. Ani som sa nenazdal a ocitli sme sa na konci, humor funguje, no rovnako aj dramatické momentky sú silne spracované. A vo finále som mal úprimne pocit, že všetko do seba zapadlo. Toto je jeden z filmov, ktorý si asi nejaký čas v hlave nechám a možno aj v budúcnosti sa k nemu niekedy vrátim. Dobré konverzačky ma vždy potešia a toto nie je výnimkou. Občas sa nejaká scénka síce nepodarí úplne na 100% alebo začnú tvorcovia trošku moc tlačiť na niektoré scénky, ale nijakým spôsobom to pre mňa film nekazí. Za mňa skvelý film, ktorý odporúčam vidieť. Ale ideálne asi doma. Hodnotenie: A- ()

Dzeyna

Emmu jsem teda nahou vidět nepotřebovala, nicméně celkově je to pro mě velké překvapení. Nečekala jsem takovou hloubku a tolik emocí. A Daryla bych na stará kolena brala také. ()

Slarque

Příjemná konverzačka pro dva herce v jednom pokoji. Režisérka se docela snaží, aby se v obraze pořád něco dělo a divák se nenudil. Oba herci jsou tak dobří, jak to film vyžaduje. Samozřejmě, k práci skutečných sexuálních pracovníků to má asi stejně blízko jako Pretty Woman, což by u komedie nevadilo. Ale připadalo mi to dost neupřímné u pasáží, kde se film snažil o skutečné drama (70%). ()

Chrustyn

Citlivá, komorní konverzačka dvou odlišných lidí, jak společenskou vrstvou, tak i generačně. Výtečná Emma Thompson i její mladý parťák, chytré dialogy a střídmá stopáž, přináší film, který zahřeje a jde i ta explicitní nahota má svou roli, která výsledek jen povyšuje. ()

Marze

Sdelena myslenka osvezujicim a prijemne smesnym zpusobem. V centru je zenske poteseni a temata prostituce, sex, starnuti a prijeti vlastniho tela. ()

Stanislaus

Hodně štěstí, pane Veliký stojí zejména na výtečně napsaném scénáři a hereckých výkonech ústřední dvojice. Emma Thompson jenom potvrzuje, že je Paní Herečka, a bylo zajímavé u její postavy Nancy sledovat posun od nesmělé a nesebevědomé ženy "za zenitem" do uvědomělé, se sebou spokojené a vyzrálé ženy. Pro mě neznámý Daryl McCormack mě mile překvapil a rozhodně se nenechal zastínit zkušenější hereckou partnerkou. Bavilo mě sledovat, jak se skrze velmi osobní rozhovory z původně naprostých cizinců stali (dočasní) přátelé/partneři. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o prvoplánovou a tuctovou konverzačku, nicméně ve filmu se řeší nejedno nadmíru poutavé téma, jejichž veřejné povědomí není samozřejmostí - ať už šlo o dosažení orgasmu u žen, problematiku sexuálních služeb, vyrovnávání se se svým fyzickým zevnějškem, mezilidskou přitažlivost, konfrontaci mezi profesním a soukromým životem, či generační propast. Vedle této vážnější roviny však snímek nezapomíná na klasický britský humor. Upřímný, mile vypointovaný a svěží film! ()

Flego

Hereckému koncertu pomohla vynikajúco napísaná konverzačka, plná myšlienok a úvah. Všetko okorenené nenásilným humorom. Podobné projekty sú k nezaplateniu. 4+ ()

rikitiki

SHRNUTÍ: Objektivně na průměrné tři hvězdy, ale já jsem subjekt. A tak vzhledem k zážitku, který se přihodil cestou z kina - plnohvězdné hodnocení! ()

Othello

V jedné letošní debatě jsem byl se svým názorem ohledně potřeby oddiskreditování a zdostupnění sexuálních služeb přeargumentován tím, že by jejich rozšíření vedlo k prohloubení frustrace mnohých jejich klientů v důsledku nenaplnění svých romantických představ. Ale i když jsem to nakonec odkýval, ve výsledku stojím stále spíše na straně tohoto filmu. Jeho problémy jsou totiž někde trochu jinde. Je totiž samozřejmě naprosto v pořádku, když má film v nějaké otázce ujasněnou pozici, kterou se snaží propagovat, má to však dělat prostřednictvím svého příběhu, způsobu vyprávění a skrze postavy. Zde se v závěru nevyhneme tomu, aby nám bylo v monologu zaobaleno to o čem film vlastně celou to dobu je, kdyby to náhodou nějakému truhlíkovi doposud nedošlo. Pak se z filmu stane jenom typický sebedůležitý, encouraging YouTube video. Za druhé mám problém s tou pozicí, že všichni jsme inherentně krásní, která zní jak prostě špatná terapie. Podívejte se na poslední filmy s šedesátiletou Emmou Thompson. Ta ženská je neskutečně sexy jenom v tom jak pracuje s jazykem, postojem těla, pohledy, nakolik z ní jde cítit ta distinkce a vkus. Že film ji v závěru redukuje na "šokující" scénu full frontalu ve jménu nějaké univerzální lidské krásy, je ve výsledku laciné gesto a vůči ní vlastně ponižující. PS: skvělý, že na film odehrávající se o dvou postavách v jednom pokoji můžu jít do kina a nový Andrew Dominik jde zatím akorát rovnou do televize ()