Moje stará škola

• Velká Británie My Old School (více)
Velká Británie, 2022, 104 min

Skutečný příběh nejznámějšího skotského podvodníka. Píše se rok 1993 a šestnáctiletý Brandon nastupuje na novou školu. Brzy se stane nejlepším žákem třídy, zkoušky zvládá na výbornou a dokonce získá hlavní roli ve školním muzikálu. Je vzorným studentem, dokud není odhalen. (Cinemax)

NikiVai

Pustila jsem si film, očekávala něco pohodového, úsměvného. A ejhle on to dokument. Ani trochu mi to nevadilo, protože byl velmi zajímavě zpracovaný. Prostřednictvím svědeckých výpovědí a animovaných vstupů tak sleduji fakt zvláštní příběh. O Brandonovi a jeho aféře jsem neměla ani tušení, takže jsem ráda, že jsem mohla poznat zas o jednoho "exota" navíc. ()

Radiq

Nečekal jsem, že to bude dokument, když jsem si to pustil. Hned na začátku ale vysvětlili, jak a proč to tak bude. Ale není to klasickej dokument - zajímavou formou to tady kombinuje dokument, hraní a animaci. Dost podprůměrnou animaci, hodno říct. Ale tady jde o ten příběh, na kterém to stojí... a ten se povedl. Když vydržíte až do konce, dozvíte se zajímavé skutečnosti a dokonce i skutečného filutu ukážou... a zjistíte, jak si sere do huby. Ale hlavní je, že nikomu se nic nestalo... a je to spíš takové úsměvné, než tragické. Myslím, že i samotní spolužáci si pěkně zavzpomínali a natáčení si užili (obzvlášť když to natočil jeden z nich). A mě to i docela bavilo. Jednou. ()

Karel321 odpad!

Prvních pět minut si myslíte , že ten úvod je super a čekáte, kdy začne film. Po půl hodině zjistíte, že ten úvod je ten film. A že film už nezačne. Žádný děj. Mluvící hlavy popisují vymyšlené sračko události. ()