Na život a na smrt (TV film)

Last Stand at Saber River

Western

USA, 1997, 96 min

Na to, že sa jedná o televízne spracovanie, ide o slušný western s dobrým obsadením (okrem Sellecka aj bratia Carradinovci či večný záporák Kilpatrick) a akčným westernovým poňatím. Samozrejme, viac sa toho udeje až v závere a hlavne strelné súboje nie sú veľkým ťahákom. Napriek tomu nehrozí nuda.(24.5.2017)

• Terva

I jako televizní film je to nesourodé a někdy i směšné. Možná to mohla být dobrá telenovela. Jedna za Toma a jedna za hudbu.(22.7.2011)

Je to takový western zasazený do konce americké občanské války. Takže koně, střílení, souboj dobra a zla, intriky a potrestání viníka. Zajímavé je, že ti zlí, se většinou nemůžou při přestřelkách trefit a sami padaji jako švestky.(20.2.2003)

Tom Selleck a bratři Carradinové jsou prostě super kombinace, na kterou jsem se těšil. Opět se potvrzuje, že Keitha mám prostě radši. Tom Selleck je výborný správňák s trochu drsnějším nádechem, což nakonec pomáhá i příběhu, který je docela klišovitý. Televizní western, ale za mě dobré.(20.12.2016)

• - V roce 1998 dostali herci Selleck, Leonard, Lowry, Ronald Cohen, Thomas John Kane, Keith Carradine, Michael Brandman, Mary Ann Braubach, a Stephen J. Brandman ceny Western Heritage. (Terva)

• - Haley Joel Osment získal za svůj výkon v roce 1997 cenu Mladé hvězdy. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Emora Leonarda z roku 1959. (Terva)