Schwabenkinder (TV film)

Drama / Historický

Německo / Rakousko / Švýcarsko / Itálie, 2003, 109 min

Naozaj silný film o tom, ako tirolské deti chodili slúžiť do bavorských rodín, často za neľudských podmienok. Skvelé výkony najmä detských postáv, skvelá výprava... 95 %(30.9.2012)

Chcete dětského otroka za 35 marek za rok ? Není to tak dávno co to bylo tuhle za kopcem naprosto normální. A že měli dětičky kurevskou robotu ! Kašpar vám dotvrdí že na bosou nohu je v dešti i to kravské hovno dobré, jelikož tyroláci nejsou páni, a sami uvidíte že na takovou brigádu k strýci Fricovi z Bavor (kterému neřekne nikdo za celý film jinak než tyran) byste rozhodně nechtěli.(5.1.2016)

Jediné čo by som tomu vytkol bol istý nedostatok epického vyznenia, pričom niektoré udalosti okolo postáv mi prišli skratkovité a po dramatickej stránke trochu odbité. Ale ako celok ma snímok potešil. Je tu fantastická dobová atmosféra (ten prechod Alpami bol výborne spracovaný) a niekoľko silných emotívnych scén. Škoda, že to bolo také krátke, bol som napríklad zvedavý, ako sa ten chalan do tej Ameriky nakoniec dostal a pod... Na niektoré otázky som skrátka nedostal odpoveď. Ale to nevadí, dojem zo snímku je aj tak výborný, takéto rustikálne záležitosti mám veľmi rád. Inak len na okraj, niečo podobné ako predávanie detí na prácu bolo bežné ešte aj za 1. republiky v Československu. Slušný nadpriemer. 80/100(2.5.2018)

typický rakúsko-nemecký sentiment. Moretti zase v úlohe kňaza (lepšie ako v komisárovi Rexovi .. hihi ..(23.5.2018)