Proti ledu

• Island Against the Ice (více)
Trailer

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

Trailer

POMO

Triviální film, který paradoxně nenabízí survival vzrušení ani výpravné dobrodružství a jediné napětí u něj pocítíte v několika málo scénách ponorkové paranoie mezi ústředními postavami. Na islandsko-dánskou produkci ze severských lokalit překvapivě slabé. Ani vizuál nejde vypíchnout, je s ním nakládáno rutinně a nenápaditě. ()

Shakers

História sa opakuje aj na netlfixe a zatiaľ čo jeden Lannister bojuje o prežitie (Waldau), ten druhý všetko riadi od stola (Tywin). Dosť bolo srandy. Príbeh dánskych prieskumníkov očividne znamená pre dánskeho herca niečo viac, keďže okrem toho, že si zahral hlavnú postavu, si to aj produkoval a zároveň si k tomu napísal aj scenár. Takéto dobrodružné filmy mám rád, no občas to bola aj trochu nuda. Tie zaujímavé scény trvajú len krátko a nie je ich veľa (obzvlášť tie s medveďom), no zvyšok je len prechádzka peknou zamrznutou krajinou a čakanie na záchranu, ktoré strhujúce nie je vôbec a zaujímavé tiež moc nie. Ako celok fajn, našťastie je to krátke takže to moc nenudí, na jedno pozretie fajn. 60% - 3* ()

EvilPhoEniX

Průměrný dobrodružný mrazivý Survival z Netflixu. Za mne bohužel trochu zklamání. Letošní Survival Duel zatím vyhrává Gold, který mi přišel o třídu lepší téměř ve všech směrech. Zde jsem nejdříve 2x usnul a dokoukal spíš ze slušnosti. Nicolaj Coster-Waldau je sympaťák a Joe Cole po výborné roli v Gangs of London mi zde přišel trochu nevyužit. Film je dle skutečných událostí a to je jedním z důvodů proč se zde toho tolik nestane. Krom scény s ledním Medvědem, která sice mohla být intenzivnější ve stylu Revenanta, to se fakt nestalo, ale i tak je to nejspíš nejlepší scéna celého filmu, což je možná trochu smutné. Chladná atmosféra funguje, výprava je hezká a samotný děj není samo o sobě úplně blbý, jen je to bohužel docela nuda a odbočení od Survivalu v druhé půli mi nevyhovovalo vůbec. Své fanoušky si film určitě najde, ale já jsem rád, že je film už za mnou. Podobné Madsovému Arctic. Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 2/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 3/5. 5.5/10. ()

mzss1

[60%] Takový jednoduchý, přímočarý survival film na 1 pohodové shlédnutí. Víc v tom není a ani bych zde nepsal nějaká výrazná negativa. Úvod, který tvořil ještě více postav mě moc nebavil, ale jakmile se děj začal soustředit na hlavní dvojici, tak se to už zlepšilo. Samozřejmě, sem tam se našla nějaká ta nudná pasáž, především ve finále tu máme pár logických děr, ale co už. Co se týče nějaké extrémní napínavosti s přežitím, tak to tu moc nenajdeme, ale neříkám, že to měla ta dvojice úplně snadné. V posledních minutách se tu najde i trochu emocí. Nikolaj Coster-Waldau zde předvedl standart, ale neurazil, stejně tak jako jeho parťák. Ta jedna scéna s medvědem byla docela dobrá (tu druhou ke konci na mysli nemám). Celkový vizuál na zmrzlé Grónsko byl dobrý. Takže na 1 shlédnutí při nudné noční to nebylo nejhorší, ale vylepšovat by se dalo více. ()

castor

Určité napínavé momenty přicházejí, ale tvůrci nejsou schopní je naplnit. A strhnout. Jakmile se objeví nějaký potenciál, tvůrci jej zašlapou (třeba scény s medvědem). Jasně, chápu, jde o adaptaci memoáru, přesto mohli přidat zapamatovatelnější scénu, pocit syrovosti, nějaký nekompromisní moment. Mají k dispozici extrémně krásné lokace, ale pracovat s nimi neumějí. Nejvíc ale asi zklamává tempo, protože film (má lehce přes 100 minut) subjektivně působí jako mnohem delší. Hlavní postava, posedlý dánský průzkumník, se snaží vyvrátit tvrzení Ameriky, že nelítostné Grónsko je rozděleno na dvě části země, a tím dokázat, že Grónsko je celistvé a zcela patří Dánsku. Společně s naivním mladíkem, který se přihlásil jako dobrovolník, aniž by skutečně chápal, do čeho jde, riskují své životy, aby našli jeden orientační bod, jeden důležitý důkaz. V průběhu toho poskakujeme o týdny kupředu. Během náročné výpravy se jeden učí od druhého, sáhnou si na fyzické i psychické dno, ze slabých psů se stává maso pro zbytek smečky, nakonec zůstávají sami a po překonání jednoho úkolu je čeká další. Dál poskakujeme dopředu. Jenže napětí je lehce umělé, o interakce mezi nimi divák ztrácí zájem. Nefandil jsem jim, nebál jsem se o ně. Bez ohledu na to, kolik překážek se jim dostane do cesty, výsledek nestrhne. Baltasar Kormákur měl z pozice producenta předložit drsnější podívanou. Za mě bohužel žádné vzrušení: jen mizerná chemie mezi dvěma dobrodruhy a nudná lekce historie. ()

• První islandský film Netflixu. (honzikk)
  • Filmovalo sa na Islande a v Grónsku. (MikaelSVK)