Reklama

Reklama

Recenze (13)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Partička z Day Today a jejich další projekt, který jde v mystifikačním a nasíracím humoru konečně až na dřeň. Místy si to dokonce v ničem nezadá ani s Českou sodou v dobách kdy byla navrcholu. A již jen kvůli druhé epizodě o vražedné droze "Cake" z Československa s nafingovaným článkem v MF Dnes (kouzelná to čeština, mladí hýřilové a klub Borat) se to musí vidět. ()

Alfréda 

všechny recenze uživatele

Satirický pořad podobného formátu jako Česká soda, ovšem propracovanější, skutečně mystifikující diváka, a s dost nekorektním humorem- o něco ostřejší než Big Train, ale ne tak pohoršující jako Jam. Chris Morris znovu dokazuje, že se nebojí ničeho a veřejně se pouští do mnoha tabujících témat- z Československa do Británie putují levné náhražky drog; obdivovaní rappeři spí se svými sedmiletými fanynkami kterým to vůbec nevadí; holčičkám se pro účast v soutěžích krásy implantují prsa; lidé s AIDS by neměli vůbec chodit mezi lidi, protože je to od nich bezohledné (co kdyby právě do studia vtrhl muž s kulometem, rozstřílel Vás na hadry a lidé sedící kolem Vás by zrovna zívali, takže by měli hubu plnou Vaší krve?); na pracovišti už se narozdíl od Big Train nejen masturbuje, ale i berou drogy; mariňáci mezi sebou nechtějí gaye, protože je prý detekují nepřátelské radary, neumí plavat a navíc přitahují žraloky; a vůbec nejlepší postřeh- Bůh neexistuje, protože jeho chrám smrdí plísní a je v něm zima, takže v něm víc jak dobrých dvacet let určitě nebyl. V jednotlivých epizodách pravidelně hostují Kevin Eldon a Mark Heap, objeví se i Bill Bailey alias Manny z Black Books. Čili stejná sestava skvělých herců a pěkně ostrý humor. Více takových pořadů. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Francouzský systém na podporu svědků přijde brzy i do Británie. Tato žena přistihla mladistvého pachatele, jak se jí vyprazdňuje na podlahu. Pod policejním dohledem se s ním setkává v jeho domě. A má hodinu na to, aby to oplatila jeho podlaze.“ Díky zdejším komentářům jsem se dopředu připravil na britskou verzi České sody. A něčeho takového se mi také dostalo, i když v případě Brass Eye mi přišlo, že se jde víc na dřeň a vše, co bylo v českém předchůdci, je zde umocněno. Britský počin je potrhlý, absurdní, bláznivý, vygradovaný. Dále silně nekorektní, satirický a černohumorný. A vůbec nejvýraznější je na něm jeho obrovská fantazie a originalita. Mluvím tím, jen namátkou, třeba o jatkách, která krom krav kvůli rovnováze poráží i zaměstnance, fetování skrze psa, nemocničním pacientovi ve formě „živého“ modelu Velké Británie a mnohých dalších scénkách. Potěšila i zákeřná droga z Československa. Samostatnou kapitolou je speciální poslední díl, který byl odvysílán s 4-letou pauzou, a je seriálovým vyvrcholením. S výjimkou trochu slabší 4. epizody šel seriál kvalitou čím dál víc nahoru a právě poslední díl byl už naprosto ultimátním nářezem, korunovaným dokonalou „dětskou“ písničkou (to už jsem se zalykal smíchy), a Peggovo či Collinsovo cameo mě zas mile překvapilo. A další nepokračování je zároveň slabinou Brass Eye, podobně jako trochu zbytečně dlouhé úvodní a „prostřední“ znělky (i když časem si s nimi tvůrci už začali trochu víc hrát) a pak můj osobní problém, který jsem měl už s Českou sodou, a to, že některá jména osobností mi nic neříkala. Celkově vidím hodnocení na rozmezí 4/5*, ale právě za poslední díl, který dokázal pojmout jinak zásadně vážné téma pedofilie tak, že jsem kompletně celou epizodu prosmál (což je samo o sobě umění), nakonec nebudu šetřit a tu 5. hvězdu seriálu přiklepnu. „Pedofilie v institucích se rychle šíří. Co děláte, abyste zajistili, že se už znovu neproviní?“ – „Pozveme do místnosti desetiletého chlapce a zeptáme se toho muže: „Přitahuje vás tento chlapec?“ A on řekne ne.“ – „A vy mu věříte?“ – „Ano.“ – „I když položí svou ruku na chlapcovy kalhoty?“ – „Snažil se odehnat mouchu!“ ()

ganz 

všechny recenze uživatele

Osobně bych nazval Brass eye britskou sodou. Show si nebere žádné servítky a servíruje vám absurditu za absurditou, televizní stanice dokonce musela jednat o jejím zrušení, jelikož něco bylo už na konzervativní brity trochu moc. Není to humor pro každého, ale pokud máte rádi Mothy python, Českou sodu apod. show si zamilujete. ()

jarkolar 

všechny recenze uživatele

Prozatím viděny 4 díly a z toho se mi 3 víc než líbily, takže prozatím dávám plnej počet a uvidím, jak u mě dopadnou poslední dva. Tohle je přesně ten humor, co mám rád ... parodující, trefný, na hlavu postavený, iracionální. Jediné, co mě mrzí je to, že nechápu úplně všechny souvislosti, a proto mi ne každá scéna dojde. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Britská vláda vzala vážně vtip o smyšlené droze "cake" pocházející z Československa. Náměstek ministra vnitra Tom Sackvill v parlamentě veřejně před touto drogou varoval a konstatoval, že není na seznamu drog OSN z roku 1971. (ganz)

Reklama

Reklama