Mariini milenci

Maria's Lovers

Drama / Romantický

USA, 1984, 103 min

No nesouhlasim s Tygrysem ze to mel nak prekousnout.... mávat na svou milou přirozením a řvát při tom "Tak mi ho teda ufikni" či položit ruku na rožhavenou plotýnku mi nepřišly jako chabé pokusy o překousnutí... Moc té romantiky či love story tam taky nebylo, ale to je možná jen ku prospěchu věcí.... Píseň "When I look into your eyes" je opavdu dokonalá, škoda že neumím hrat na kytaru...(18.5.2006)

Příběh o hluboké a absolutní lásce, která dokáže překonat všechno. Z režie je sice strašně cítit "Amerika" (Končalovskij si ji snad nechal nastřelit přímo do žíly), ale přesto tam občas nějaký záblesk toho "ruského cítění" je. Hlavní herecká dvojice a pár vcelku působivých scén dělají z filmu lehce nadprůměrný zážitek. (3,5*)(9.6.2007)

Rusky rozvláčně, s velkým zaměřením na rozbolavělou hlubokou duši hlavních představitelů. Vysněné manželství s dívkou, na kterou celou dobu myslel v zajateckém táboře, se pro navrátilce z války stane peklem, když se nedokáže své ženě intimně přiblížit. A pak nastává to drásání duší a prožívání muk. Hlavně ve finále už jsem snímku nevěřila ani zbla. Například volba náhodného partnera byla střelou tak vedle, že by se jí nedopustila za střízliva snad vůbec žádná žena. KOUSEK DĚJE Mrákotné vidiny s ožižláváním krysy mě rozesmály a konec, kdy konečně manželem osouložená manželka vítězně vykřikne: „Teď si můžeme pořídit svoje vlastní dítě!“ už byl čirý hnus. To jako to předešlé vyhodí? Kdepak, tenhle snímek stojí na hysterii a přehrávání. P. S. I když Nastěnka Kinská byla přenádherná. /25. 5. 15./(25.5.2015)

Prvy americky film Koncalovskeho /Tango a Cash, Uvnitr kruhu/ s Nastasjou Kinski /Tess 1979, Kocici Lide/ a Johnom Savage /Salvador, Kmotr 3/ v hlavnych ulohach, pricom vo filme este citit vplyv ruskej mentality. Avsak kvalitnych hercov sa tu objavilo dostatok , ako Robert Mitchum /Big Steal, El Dorado, Lovcova Noc/ a Anita Morris a slusny Keith Carradine /Thieves Like us, Emperor of the North/. Plus este vyrovnavanie sa so skusenostami z japonskeho zajateckeho tabora a este su tu pritomne aj problemy so zaclenovanim sa spat do spolocnosti. 88 %(10.1.2017)

Velmi působivý film ruského režiséra o osudech jugoslávských přistěhovalců v americe po druhé světové válce. Ale nemohoucnost Ivana (John Savage) přefiknout Marii (Nastassja Kinski) se mi zdála trochu přitažená za vlasy. Myslím, že každý chlap by tu "obrovskou lásku" nějak překousnul a šel do ní. Song který zazpíval Marii Clarence Butts (Keith Carradine) by zaručeně uchvátil každou ženskou.(18.5.2006)