poster

Mariini milenci

 • USA

  Maria's Lovers

Drama / Romantický

USA, 1984, 103 min

 • Martin741
  ****

  Prvy americky film Koncalovskeho /Tango a Cash, Uvnitr kruhu/ s Nastasjou Kinski /Tess 1979, Kocici Lide/ a Johnom Savage /Salvador, Kmotr 3/ v hlavnych ulohach, pricom vo filme este citit vplyv ruskej mentality. Avsak kvalitnych hercov sa tu objavilo dostatok , ako Robert Mitchum /Big Steal, El Dorado, Lovcova Noc/ a Anita Morris a slusny Keith Carradine /Thieves Like us, Emperor of the North/. Plus este vyrovnavanie sa so skusenostami z japonskeho zajateckeho tabora a este su tu pritomne aj problemy so zaclenovanim sa spat do spolocnosti. 88 %(10.1.2017)

 • NALBERTik
  ****

  No nesouhlasim s Tygrysem ze to mel nak prekousnout.... mávat na svou milou přirozením a řvát při tom "Tak mi ho teda ufikni" či položit ruku na rožhavenou plotýnku mi nepřišly jako chabé pokusy o překousnutí... Moc té romantiky či love story tam taky nebylo, ale to je možná jen ku prospěchu věcí.... Píseň "When I look into your eyes" je opavdu dokonalá, škoda že neumím hrat na kytaru...(18.5.2006)

 • hirnlego
  ****

  Příběh o hluboké a absolutní lásce, která dokáže překonat všechno. Z režie je sice strašně cítit "Amerika" (Končalovskij si ji snad nechal nastřelit přímo do žíly), ale přesto tam občas nějaký záblesk toho "ruského cítění" je. Hlavní herecká dvojice a pár vcelku působivých scén dělají z filmu lehce nadprůměrný zážitek. (3,5*)(9.6.2007)

 • Tygrys
  ****

  Velmi působivý film ruského režiséra o osudech jugoslávských přistěhovalců v americe po druhé světové válce. Ale nemohoucnost Ivana (John Savage) přefiknout Marii (Nastassja Kinski) se mi zdála trochu přitažená za vlasy. Myslím, že každý chlap by tu "obrovskou lásku" nějak překousnul a šel do ní. Song který zazpíval Marii Clarence Butts (Keith Carradine) by zaručeně uchvátil každou ženskou.(18.5.2006)

 • radektejkal
  *****

  Z ŽENSKÉ STRÁNKY: Michel Shocked zpívá v jedné písni (název se dá uhádnout): "Kdyby láska byla vlak, jela bych tím nejdelším a nejpomalejším". Někdy to ale není tak snadné. Z MUŽSKÉ STRÁNKY: Vystřihl jsem si vtip (Punch) o několka obrázcích: Muž, jehož končetiny nejsou jaksi na správném místě, si objedná panáka. Když ho do sebe kopne, končetiny se vrátí na správné místo, a on jen dodá: "Tak to mě zrovnalo." Někdy to ale není tak snadné.... krásná Nastassja Kinski (Marie) je přelétavá, výborný John Savage (Ivan) byl ve válce, oba však od samého začátku vědí, co je to osudová láska... Také o tom něco vím.(17.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace