Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jednom německém městečku v Krušnohoří se objevuje záhadný cizinec, který disponuje mnoha penězi a používá rozličné převleky. Jedná se o jistého Arndta, který byl kdysi obviněn ze žhářství a únosu dítěte. Nyní Ardnt vyvíjí aktivitu, aby odhalil vedoucího místní pašerácké bandy, který je znám pod přízviskem „Přízrak z křoví“. Věrným Arndtovými spolupracovníkem při odhalování a potírání všudypřítomného zla se stává hajný Wunderlich. Arndt, jehož pravou identitu zná pouze hajný, získává mezi vděčným lidem přezdívku „Kníže bídy“. Největší pomoci se od něj dostává mladému tkalci Eduardu Hauserovi, který je vykořišťován továrnickou rodinnou Seidelmannů. V závěru tohoto dvoudílného TV filmu Arndt odhalí hlavu pašeráků a také dokáže svou neúčast na dávných zločinech. (Kakho-oto)

(více)

Recenze (2)

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Nejedná se o první filmovou mayovku, která se neodehrává ani na Divokém západě ani v Orientu. Filmy Poklad Inků, Poklad Aztéků, Pyramida boha slunce se totiž odehrávají v Latinské Americe, kterou nelze za Divoký západ označit ani v nejbujnější fantazii. Divoký západ představuje pouze území na západě USA (zjednodušeně řečeno západně od řeky Mississipi). Přízrak v křoví je první zfilmovanou mayovkou, jejíž děj se odehrává v Evropě (pokud nepočítáme životopisný film Karel May ze sedmdesátých let). Doplněk ze dne 8. 3. 2016: moji poznámku doplnili do zajímavostí, avšak jako autora (opravené) zajímavosti ponechali hippymana. Děj filmu vychází z předlohy Ztracený syn, což je jeden z pěti kolportážních románů Karla Maye. Film přebral z knihy poměrně dost, na druhou stranu je román velice rozsáhlý a dal by se podle něj natočit velmi dlouhý seriál. Filmařům NDR se hodila sociálně kritická linka příběhu: vykořisťování saských tkalců buržoazií, přičemž hlavní padouch je velký mamonář a bezohledný člověk. Film neurazí, ale chybí mu kouzlo většiny filmových "mayovek" z 60. let. 65 % ()

Reklama

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Nápad natočit tento snímek dostal scénárista Friedemann Schreiter, když sbíral biografický materiál pro nějaký film o Karlu Mayovi a narazil přitom na silně autobiografický románový cyklus Der verlorene Sohn (Ztracený syn). (hippyman)
  • První filmová Mayovka, která se neodehrává ani na Divokém západě, v Latinské Americe nebo v Orientu, nýbrž v Krušných horách. (hippyman)

Reklama

Reklama