Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

• sullafelix

/full version 191 min/(29.10.2010)

No nevím jak ostatní ale já byl spokojen. Parádní příběh podpořený opravdu dobrýma hercema. Nečekal jsem že se budu u filmu který má přes 3hodiny tak dobře bavit. Keach, Davis, O´keefe hrají opravdu skvěle na to že to jsou herci o kterých jsem skoro nikdy neslyšel.(kromě KEache samozřejmě). Film staví prakticky na vyprávění jedný postavy ale ta prožila tolik že se člověk nenudí, a nenudí se ani když tu není nějak moc akčních pasáží, celý se to vleče spíše k psychologii ale ta byla povedená. Celej tenhle film byl povedenej a za pozornost rozhodně stojí.(10.2.2012)

,, Netušíte, jak brutální umí být mladý devátenáctiletý Američan. '' --- Myslel jsem, že co se týče Vietnamu, mám už nakoukáno vše co stálo za vidění. A přeci, po nedávném překvapení Obléhání základny Gloria se dostavilo další s tímto snímkem jejž vlastním na 2 DVD. Co vás ihned udeří natvrdo do očí je příšerný obraz a uši zasáhne strašný český dabing, který bohužel nešel vypnout. Ten zrnitý obraz má však řadu nesporných výhod, protože vkládané dokumentarní barevné záběry z bojiště v něm připadají velmi přirozeně a jako součást filmu. První díl nás seznamuje s mladým mužem Philipem Caputem, který teprve hledá své místo na slunci. Je rok 1965, JFK je po smrti a mladí mužové často rebelující synkové z dobrých rodin neví pořádně co s životem. Náš hrdina je frustrovaný, rodiče jej mají stále za chlapce co u nich bydlí, jeho dívka je rodině nesympatická a tak se rozhodne dokázat sobě i rodině čest vstupem do US. MARINES. Po tvrdém výcviku odlétá coby poddůstojník se svojí četou do Vietnamu. V roce 1965 jsou jednou z prvních jednotek, která přišla bránit demokracii. Vojáci se k smrti nudí, kopou palposty, zákopy a už by si chtěli krapet zastřílet na toho nepřítele. Veteráni co pamatují boje s Japíkama a Koreu nad tím jen nevěřícně kroutí hlavou... V tomto duchu se nese první díl a přiznám se, že i já se chvilkami nudil. Jenže on měl jen uvést diváka postupně do šílenství, které se z té nudy postupně začalo roztáčet. Ačkoliv jednotka nepřítele pořádně nikdy neviděla, měla týden co týden další mrtvé kamarády. Tu mina, tu sniper vzali mladý život... Frustrace rostla nejen z neustálých facek od nepřítele, ale často i debilního velení. Mladé muže v přípravce naučili zabíjet, bojovat, přežít v džungli. Nenaučili je však přestat myslet. Jejich mysl neschopná uvyknout zvěrstvům všedních dní počala chřadnout a z vycvičených disciplinovaných vojáků se postupně stávala zabijácká monstra. O tom je druhý díl a za ten já dávám 4 hvězdy. Mělo to sílu a řadím tento snímek regulérně mezi mé oblíbence z Vietnamu a to včetně po boku Čety a jí podobných. Jedná se však spíše o psychologické drama než ryze válečný film. Na TV film byla výprava velkolepá a divák si přijde na své. Je pravda, že bojů je tam poskrovnu a VC skoro neuvidíte, ale tak to bylo i ve skutečnosti. Tohle byl boj v džungli. V hustém zeleném, vlhkém, jedovatém pekle. Dávám čtyři zásobníky do karabiny M1. * * * * !(8.8.2013)

• drankeryth

Velmi zdlhavy film a zbytocne. Pocas celeho filmu sa skoro nic nedialo a Vienamcov ani poriadne neukazali. Sem tam padol nejaky vybuch a strelba Amikov do neznama nenasvedcuje, aby tento film patril medzi dobre z oblasti Vietnamskej vojny.(18.3.2011)

Na TV sérii excelentní. Dle veteránů se jedná o jeden z nejautentičtějších počinů z Vietnamu. Nejpůsobivěji vyznívá úpadek a rozložení charakteru hlavní postavy a závěrečný pochod "zombie". Zkazit někomu zážitek může snad jen Dennehy, který se vydával za vietnamského veterána, ačkoliv nikdy ve Vietnamu nasazen nebyl a nikdy ani nebojoval! Velká ostuda. Když se podíváte na jméno režiséra zjistíte, že zrežíroval i skvělý výpravný film Francouzská revoluce(21.3.2018)