Ranma ½: Chūgoku Nekonron daikessen! Okite yaburi no gekitō hen!!

Ranma ½: Big Trouble in Nekonron, China

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

Japonsko, 1991, 74 min

Bohužel nám film předkládá méně humoru než na kolik jsme ze seriálu zvyklí a nahrazuje je vážnými bojovými scénami. Navíc ze začátku dost ztrácí čas jakousi přehlídkou hrdinů, kteří se nám v seriálu stihli vyskytnout a přitom tato "přehlídka" není pro další vývoj děje podstatná a ani není extra vtipná. Ale pořád se na to dá koukat a pár dobrých a originálních vtipů se vyskytne.(7.6.2007)

Do pokojného prostredia Tendo dojo padne z neba biely slon Jasmine...a to neveští nič dobré. Vzápätí je Akane unesená do Číny partou pošukov čo jedia iba ryžu so zeleninou a hovoria si „Sedem šťastných bohov“. Na záchrannú akciu sa vyberie Ranma, Ryoga a Soun....po krátkom presviedčaní aj ero-dedko Happossai a Genma. Kam ide Ranma musí aj Shampoo, kam ide Shampoo musí aj Mousse... a keďže ide o jednu z jeho schizofrenických lások nesmie chýbať ani bad boy „modrý hrom Furinkanskej školy“ Kuno. Prvý film o Ranmovi ma celkom sklamal, lebo nie je taký vtipný ako by som od OVA jedného z najvtipnejších anime čakal. Pre fanúšikov série je to však povinnosť. 7/10(19.9.2005)

Ranma je jen jeden. Uvidite-li prvni, druhy je stejny. Takze se uz tak smat nebudete. Nebo si dejte poradny odstup. Jo ten potrebujete tak jako tak V case aji v hlave. /////////// Je to hentai nebo ecchi? No japonci to maji obracene oproti lidem na zapade. Je to takova mala zapadni revoluce. Revoluce je od slova ... Dobre, dobre. O cem to je? Zapomen na revoluci. Takze muzu rict ze tam jsou narazky. Retardovane animee vtipky tykajici se kalhotek a vrestici kocky. V japonksym namluveni prijemne mnoukaji.(11.4.2009)

Ano, filmy nejsou žádnou extra náloží, ale první film narozdíl od hodnocení zde, je mnohem lepší než Nihao my concubine. Big Trouble in Nekonron mě ale bavilo dostatečně. 80%(29.12.2010)

• gumbo

Vypadá to jako jedna trošku roztáhlá epizoda seriálu, která navíc není nijak extra. 50%(3.3.2009)