ガメラ2 レギオン襲来

Gamera 2: Region šurai

Gamera 2: Attack of the Legion

Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1996, 99 min

Ubylo nudných soubojů, posílil se ženský prvek (hlavní hrdinka je samozřejmě uvědomělá vědkyně, bez které by celé Japonsko bylo v troskách) a především se zlepšily triky a to do takové míry, že je to vzhledem k ročnímu odstupu téměř až neuvěřitelné. Některé trikové záběry a ohnivé atrakce při šlehání plazmy Gamerou byly obdivuhodně krásné, jenom si je típnout a dát jako pozadí na váš monitor :o)(14.5.2017)

Legioňáci se svým velkým šéfem v čele se drží spíše při zemi což je výhoda, protože ty fighty a honičky ve vzduchu mě moc neberou. Znovu musím vyzdvihnout tu technickou stránku soubojů, kde bortící se miniatury a fackující se monstra jsou nasnímány tak parádně, že se z toho fandovi žánru prostě musí tajit dech. Velký Legion je krásně vydesignované monstrum, které tahá celý film hodně nahoru a já mám cukání dát 4hvězdy filmu, který je jinak po scénaristické stránce zase takový nějáký plochý a sterilní...Ke konci je tam sice záblesk nějákého toho hezky naivního propojení Gamery s dětmi(které narozdíl od dospělých a hlvně dospělých v armádě nemají absolutně žádný problém příjmout myšlenku, že Gamera je přítel) ale těch pár momentů už nezachrání fakt, že se ten film po většinu své minutáže podivně pláca sám v sobě jakoby nevěděl jak se vlastně uchopit a co přesně vyprávět. Z celkového pohledu je to myslím nejlepší díl z téhle devadesátkové "Guardian série", ale na ty čisté 4 to prostě není-už jen proto, že lepší 4 jsem dal Gameře "the Brave" která byla díky své čisté naivitě srdečnosti a lehkosti minimálně o level výše než tenhle velmi solidní kousek.... Pokud někdy k The Brave dokopnu tu Pátou rudou, tak slibuju, že tahle Gamera dostane čtvrtou.(7.3.2014)

„Gamera 2: Region shurai“ tak jen rozšiřuje sérii dál o boje s novými monstry, ale nic moc jiného v tom skutečně nehledejte. Tohle je snímek, který si na nic nehraje, ale ani ničím nechce okouzlit. Prostě jen další nepřítel pro Gameru a pro lidstvo, sem tam trochu nějaký nápaditý bojový prvek, ale stejně nejvíce vede design nepřátelských monster, který je dobrý. Hmyzáci se neomrzí.(14.2.2016)

Obrovská želva zachrání Japonsko před hmyzem. H.- Tsuyoshi Ihara (Yoshinari Yonemori); Akira Onodera (Naoya Kusangi); Ayako Fujitani (Asagi Kusanagi); Shinobu Nakayama (Mayumi Nagamine); Mitsuru Fukikoshi (Obitsu); Tamotsu Ishibashi (Hanatani); Miki Mizuno (Midori Honami); Toshiyuki Nagashima (Colonel Watarase)(9.3.2013)

• Pitryx

Nu, musím pochválit za nápad s hmyzem, o obr hmyz, ten byl úplně nej. Triky byly na té novější úrovni, děj vepsí. Za nové nápady udílím čtyřicet kusů, ale jinak se nedá nic dát.(1.5.2017)