Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Přímý přenos z vyhlášení dvanáctého ročníku cen udělovaným nejlepším filmům a jejich tvůrcům za rok 2021. V rámci večera budou předány ceny v deseti kategoriích, včetně Ceny Innogy pro objev roku a ceny Mimo kino určené projektům mimo distribuci v kinech. Letošním leitmotivem je „Proměna diváka během pandemie“. Chybět nebudou ankety, informace o změnách ve světě filmu za loňských rok a mnoho dalšího. Průvodkyněmi výjimečného večera budou moderátorky a herečky Anita Krausová a Tereza Hofová. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Hele, byla to asi nejlepší moderace za 12 let čistě proto, že se podařilo neříct nic naprosto trapného. Nic naprosto trapného se podařilo neříct hlavně proto, že se neřeklo vůbec nic. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tak nějak jsem se zasnil, když to kdysi uváděla Jana Plodková... V roce 2022 toho bohužel příliš, co by diváky ceremoniálu probudilo z dřímoty, nebylo. Hrozně strojené a loudavé… Může nás naopak těšit, že do finálového výběru postoupilo šestnáct titulů, což může působit, že za sebou máme silný rok. Ostatně i tuzemských premiér bylo dost, ač se tedy snímky mnohdy v kinech navzájem vytlačovaly. Dopadlo to tak, jak si sdružení českých filmových kritiků „přálo“ a já to respektuju. Ale volil bych jinak. Zatímco v předešlých letech se skoro „až snažilo“, aby každý dostal něco, tentokrát komorní drama Okupace vyzobalo vyjma hereckých kategorií všechny důležité ceny. Za Pavlu Gajdošíkovou jsem rád. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Zaručeně jeden z nejhorších ročníků, a to hlavně díky hodně bídné moderaci obou hereček a rádoby vtipným a neúnosně dlouhým předtočeným scénkám. Tohohle by se ČT mohla příští rok vyvarovat. Měla jsem ale upřímnou radost za ocenění Pavly Gajdošíkové... ()

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Anita Krausová a Tereza Hofová se snažily být vtipné, občas se jim to dařilo, občas - jako např. v prologu a epilogu - moc ne. Škoda, že při tom zapomínaly na jednu z hlavních věcí, kvůli kterým tam jsou, a to informovat kdo je kdo. Když mají proslovy držitelé ceny za nejlepší scénář Vojtěch Mašek a Marek Šindelka, většina diváků u televize asi těžko podle jejich vizáže pozná, který z nich je Mašek a který Šindelka. A během přímého přenosu se to od moderátorek nedozví. -------- Žádná instituce jménem Česká filmová kritika neexistuje, proto je správný název pořadu Ceny české filmové kritiky 2021, viz: http://filmovakritika.cz/ceny-ceske-filmove-kritiky-2021/ Zajímavé je, že v případě všech minulých ročníků jsou ve zdejší databázi jejich názvy správně s malým „č“. -------- V titulcích pořadu dále uvedeno: režie Marek Straka. ()

5tipes odpad!

všechny recenze uživatele

Olalá, tak tenhle ročník se fakt nepovedl. Trapné moderátorky, trapné příspěvky (viz reportáž o kinematografii) a vůbec režie i scénář celého večera na velmi diletantské úrovni. Potěšilo mě ocenění Gajdošíkové, Neužila i Myší, které patří do nebe. ()

Související novinky

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Sdružení českých filmových kritiků dnes v pražském Divadle Archa předalo výroční Ceny české filmové kritiky v rámci svého 12. ročníku a ocenilo tak výjimečné české filmové počiny roku 2021 i jejich… (více)

Reklama

Reklama