poster

Prokletá farma

 • USA

  A Thousand Acres

 • Slovensko

  Prekliata farma

Drama

USA, 1997, 105 min

 • Phobia
  ****

  Perfektně obsazené rodinné drámo, od kterého nečekejte víc než vyhrocené vztahy a rozlehlé lány kukuřice. Holt senilita, zděděný majetek a šoustání nesprávných osob, to je vždycky problém... Nenudila jsem se (neusnula jsem navzdory pokročilé noční hodině!), emoce úřadovaly, jakkoliv na ně nebylo tlačeno nadbytečným patosem a třebaže ta čtvrtá hvězdička jen nedomrle poblikává, za sebe můžu vyjádřit s "Prokletou farmou" spokojenost. 70%(19.12.2011)

 • misterz
  ***

  Dobrý námet, škoda že scenár nedokázal využiť všetok ten potenciál. Dejová linka na mňa zapôsobila len priemerne a tak akosi "televízne". Veľa scénok je uťahaných a tie, ktoré vyžadujú dramatický náboj sa prejdú ako z rýchlika. Veľkou mierou k tomu prispela aj emotívna chudoba jednotlivých dramatických situácií. Jediné hodné pochvaly sú výborné herecké výkony. Čistý priemer. 60/100(28.11.2014)

 • blackrain
  ****

  Na začátku jsem si říkala, že půjde o nějaký poetický film. Po chvíli jsem ale vyšla z omylu. Během té chvíle se z poetiky stalo parádní drama o rozvratu jedné farmářské rodiny. Za tím rozvratem stál samozřejmě majetek a jak jde o majetek, tak se zákonitě musí objevit i problémy, které se budou řešit třeba před soudem. Kolikrát se stane, že vše se vyřeší až smrtí jednoho člena rodiny, kdy si všichni všechno pěkně vyříkají, vyčistí si hlavu a usmíří se.(21.3.2011)

 • thymus
  ****

  Velmi poutavě vystavěný příběh farmářské rodiny. S postupujícím dějem vzrůstá napětí a dávno prožité kruté křivdy, často vytěsněné z paměti, se dostávají na povrch. Idylický a klidný život na prosluněné bohaté farmě se před očima mění v drama. Výborný, skvěle obsazený film, od kterého jsem moc nečekala, ale který mě velmi mile překvapil.(16.1.2012)

 • igi B.
  *****

  Skvělé drama, parafrázující >Learovské< téma vztahu otce a dcer, drama o narušených rodiných vztazích, temných stránkách lidské duše a šanci nejmladší generace, která nezatížená minulostí má novou naději... Film, u kterého se sice nebudete takzvaně >bavit< , ale který vás vtáhne do děje tak, že jen fascinovaně sledujete gradaci děje, kerý od téměř bukolické idyly rodinného života na velké mnohogenerační farmě mění se v dusný příběh plný bolesti, zasutých vzpomínek, citového strádání a zraňování, domělých i skutečných křivd, zloby, nenávisti a rodinného rozvratu, příběh, který nakonec vyústí ve zkázu práce mnoha generací, ale přesto očištěním a nadějí na nový život. Brilantní filmařina, zasazená do prostředí širých lánů Iowy, s excelentními hereckými výkony (Jessicy Langeové obzvláště), ze které je cítit věci prospěšný ženský vliv, daný jak předlohou, tak i scénářem a režií. Čtyři a půl hvězdičky za film, za tu J.L. zaokrouhleno bez rozpaků nahoru...(14.10.2006)

 • - Všichni komparzisté museli podepsat souhlas, že se nepokusí přiblížit se nebo mluvit s Michelle Pfeiffer a Jessicou Lange. (..Lucas..)

 • - Ve scéně, kdy se Rose (Michelle Pfeiffer) ptá své sestry, jestli její prso váží libru a následně říká, že je její libra masa, odkazuje tím na další hru Williama Shakespeara "Kupec benátský", ve které kupec, který nesplatí svůj dluh, má zaplatit Židovi librou svého masa. (Ganka)

 • - Michelle Pfeiffer, která film produkovala, chtěl do role patriarchy Larryho Cooka Paula Newmana, ale ten roli odmítl. (..Lucas..)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace