Pouta

Vražedné putá

Drama / Thriller

USA, 1995, 95 min

• Hennes

Námět možná zajímavý, ale zpracování mě moc neoslovilo. Dva vykradači bytů a vrazi hledají svou dceru, která je dána k adopci. To, že se volně pohybují a nikdo po nich "nejde" je divné. Noví adoptivní rodiče jsou zase až moc velkým protikladem těch původních, ale v závěrečné scéně se z nich stanou také "drsní" rodiče bojující za svou novou dceru. Některé scény mi přišly přehnané, jako například moment, kdy se Russel a Dana dostanou z oprátek. Když si najednou Leann uvědomí, že její dceři bude lépe s někým jiným atd.(19.4.2011)

Wesley Strick je zkušený scenárista a režisér, který se s přehledem umí orientovat v žánru thrilleru. Příběh dvou nelítostných psychopatů bojujících o své dítě, které bylo po jejich zatčení svěřeno do péče spořádaného manželského páru, natočil přehledně a napínavě. Do hlavních rolí si vybral drsného Keitha Carradina a doslova šílenou psychopatku Daryl Hannah, která je absolutně tím nejlepším, co film nabízí. Jejich absolutní protipóly Vincent Spano a Moira Kelly nejsou oproti nim příliš zajímaví. Ale ostatní aspekty nejsou k zahození a poctivý napínavý thriller se scénářem nevnášejícím do daného žánru nic moc nového, mě na 90. minut spolehlivě zabavil.(8.12.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,772,529Tržby Celosvetovo $-(7.4.2010)

• Martin741

Dalsia podpriemerna drama, akych su stovky, akurat, ze tu hra Daryl Hannah. 10 %(20.8.2013)