Vídeňská špička

• Německo

Tafelspitz

Komedie

Rakousko / Německo, 1994, 99 min

Špička (ta část masa myslím), omáčky, polévky všeho druhu, moučníky a štrůdly, víno a sklepy ...to všechno a mnohem víc je obsaženo v romantické komedii o dívce, která se nechce stát kuchařkou jako její matka, babička... a přesto nakonec skončí jako kuchařka, co utajeně vaří pro bankéře v New Yorku. Připravuje mu ty největší lahůdky pro jeho večerní soukromé žranice. Na té je přítomen jen jeho pes a komorník, který podává omáčky a pouští vhodnou hudbu... Ten samý bankéř se pak večer schází s tou samou kuchařkou (oba inkognito), která "neumí ani vařit" a nevědí, že by se měli znát. Jednoduchá, příjemná romantická komedie, která začíná a končí v Rakousku, ale jinak se odehraje v New Yorku je v první řadě o radostné přípravě pokrmů a konzumaci! :-)(22.11.2003)

• JANARYBA

Uff, tak to jsem si dala - červená knihovna těžkého kalibru, ještě ke všemu vyvedená ve stylu amerických přiblblých komedií...(14.6.2010)

• dogrose

Po neklidné úvodní čtvrthodince se dějová linka uklidní, takže divák je nasměrován k tomu, o čem skutečně film bude. Děj na domácí půdě je rozehrán slibně, bohužel přemístěním do New Yorku "se nakažuje" stupiditou a klišejovostí americké romantiky béček. Přesto si zachovává jakous takous evropskou uměřenost s příjemnými hereckými výkony. Myslím, že trochu promarněná šance; u mě o řád výše (nejméně) než všechny ty německé pilcherovky na jedno brdo.(20.5.2012)

dobrá milá oddychovka za 5* rád si ji pustím znova deda :-) mám hlad tak pa :-)mám dojem že Lili pouští dětem film Vrah mezi námi 1931 kde vrah vraždí malé holčičky:-)krásní lidé prostě nádhera , PS Otto Schenk mně připomíná našeho herce Josefa Kobra, už to má taky za sebou deda :-)To byl taky pan herec :-)i dnes 21.9.2019:-)(29.4.2017)

Tato svižná romantická optimistická (jak taky jinak, když je o jídle) komedie není svým námětem, jak chudá Popelka k milionáři, k otci a ke štěstí přišla, až tak originální, ale jít na to přes jídlo, to je zajímavá inovace. Většinou je to přes city, ale ani ty zde nechybí, vždyť je to romance. Jak to skončí je předvídatelné, jako u všech takových filmů. Herci jsou méně známí, ale příjemní, i když na Oscara to není. Těch kuchařských kreací mohlo být i víc. Celkem pohodová záležitost podporující chuť k jídlu, proto než usednete k jejímu sledování, připravte si k televizi něco dobrého k zakousnutí.(1.11.2011)