Reklama

Reklama

Ace Ventura: Zvířecí detektiv

  • USA Ace Ventura: Pet Detective (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (564)

Iwus.ka 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv se tváří tak, že by strčil do kapsy kdejakého magora, je to specializovaný odborník k nalezení vašich domácích mazlíčků. Povoláním zvířecí detektiv a ne jeden muž by mu záviděl. Je vynalézavý, po zuby vyzbrojený humorem a ženy mu platí v naturáliích. Když přijde na věc, umí perfektně zahrát baletku i mentála zároveň. Super komedie, díky které si Jim získal mé sympatie. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Doktor Dolittle mínus lékařský titul a schopnost rozumět řeči zvířat, plus průkaz detektiva a lehká mentální retardace. Nenechte se zlákat názvem, protože zvířatům patří maximálně desetina stopáže - zbytek zabírá gumové tělo na šňůrkách, gymnastická prostná s ksichtem a živelné chování idiota. Carreyho v této poloze zkrátka nemusím a může otvírat svou, nedá se napsat nic jiného, než tlamu, klidně tak, že by pozřel archu, jejího kapitána i všechny páry zvířecích pasažérů. Ano, i tchoře.. Zlatý Frank Drebin - ten mi rozdal smíchu mnohem víc a ani se přitom tolik neunavil.. ()

Reklama

El Pistolero 

všechny recenze uživatele

Jim Carrey je králem potrhlých grimas a vtipných gagů, snímek „Ace Ventura“ zase jedním z vrcholů jeho komediální tvorby. Někomu se jeho potřeštěné filmy nemusí líbit – a já to plně chápu. Tenhle herec je prostě samostatnou kapitolou americké kinematografie, která podle mého rozhodně stojí za „přečtení“. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ace Ventura, jako postava, dokázala jedno, a to hlavně to, jak ohebný a neskutečně ujetý je humor Jima Carreye, kterého vyšvihla mocným nástupem nahoru a jen tak ho nedokázala sundat dolů, až pomalu v dnešní době, kdy mi příjde, že o jeho jméno začíná být, v rámci komedie, stále méně zájemců, kteří by z něj opět dokázali vymáčknout nejvíce jako tenkrát v této komedii. Netvrdím, že se to někdy nepodaří, ale věřím, že se to nikdy nikomu nepodaří tak jako tenkrát v tomto filmu. Komedie nikdy nebyla zábavnější a ujetější, pokud jste do ní neobsadili Jima Carreye. On se pro komedii narodil, měl by u ní taky nadosmrti zůstat. Jeho ksicht dokáže bavit diváky, včetně mě. Jen doufám, že se ještě nějakých podobných komedií v budoucnu ještě někdy dočkám. Přeci už je to jenom čtrnáct let od premiéry tohoto filmu a psaní tohoto komentáře. No uvidíme, rozhodně mu i nadále budu v jeho tvorbě fandit. Jim Carrey je herec jak má být. Komedii si užívá a vážnější role zahrát dokáže i když tady to tenkrát zas tak moc jasný nebylo :) --- Když se nevrátím do pěti minut, tak čekejte dál. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Úvod: Ace ide cez mesto a kope do balíka, kde je (podľa zvukov) niečo krehké. Dorazí do bytu a hovorí: "Tu máte balík. Pozor, je to krehké." Muž, čo otvoril nahnevane: "Ale veď je to rozbité!" Ace: "Sklo veľa nevydrží, hlavne že ste rád." Dokonalá slovná výmena na úvod - a menej vtipné to už nebude! Okrem dokonalého humoru film disponuje aj určitou vážnosťou. Tú podporuje aj skvelá temná hudba v daných scénach. Najsilnejšia scéna je určite Finklova izba. Akoby z nejakého dobrého thrilleru. Tom Shadyack bol v tej dobe mladý nádejný režisér; réžia je nápaditá a komické (i vážne) scény sú skvelo zostrihané. Kráľom filmu je však Jim Carrey, ktorý predvádza asi najlepší komediálny výkon svojej kariéry. Jeho genialita sa odzrkadľuje asi v každej scéne pričom vrcholí pri scéne v blázinci a pri každom rozhovore. Síce koniec je neskutočne praštený (a čudný), no o to údernejší. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (35)

  • Jim Carrey (Ace) trval na tom, aby se ve filmu objevila jeho oblíbená kapela "Cannibal Corpse". Skladba, kterou ve filmu zahrají, "Hammer Smashed Face", je z jejich třetí desky. (don corleone)

Související novinky

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)

Reklama

Reklama