Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Zvierací detektív

Ace Ventura: Pet Detective

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Celé to stojí a padá jen a pouze na hlavní postavě. Vzhledem k tomu, že Jim Carrey je zde ve své nejlepší komediální formě, tak není co řešit. Do svého šuplíčku charakterního herectví nás nenechá nahlédnout ani trochu, ale zato svůj gumový obličej procvičí za celou stopáž řádně. Ač nehorázná stupidita, tak je výsledek zdařilou komedií se spoustou skvělých gagů a scének. Dokonce i ten scénář je v rámci žánru povedený. Škoda jen, že Carrey nemá pro své eskapády podporu i v režii, jelikož ta je zde nenápaditá.(24.1.2007)

• Gilmour93

Doktor Dolittle mínus lékařský titul a schopnost rozumět řeči zvířat, plus průkaz detektiva a lehká mentální retardace. Nenechte se zlákat názvem, protože zvířatům patří maximálně desetina stopáže - zbytek zabírá gumové tělo na šňůrkách, gymnastická prostná s ksichtem a živelné chování idiota. Carreyho v této poloze zkrátka nemusím a může otvírat svou, nedá se napsat nic jiného, než tlamu, klidně tak, že by pozřel archu, jejího kapitána i všechny páry zvířecích pasažérů. Ano, i tchoře.. Zlatý Frank Drebin - ten mi rozdal smíchu mnohem víc a ani se přitom tolik neunavil..(26.7.2012)

Blbý a blbější se mi moc nelíbili tak jsem váhal, zda si mám kazit svůj dobrý názor na Jima Carreyho dál. Všechno je ale jinak. Ace Ventura je super, jde o jiný humor než u Blbých a blbějších, mě to sedlo rozhodně o moc líp a i nadále tak u mě stojí Jim Carrey na čelním stupínku mezi americkou komediální sebrankou.(5.6.2006)

Pro milovníky Careyho zcela kultovní kus. Já osobně zůstávám zdrženlivý, nicméně má tam pár fakt povedených gagů. Film sám je oslavou osmdesátkových filmů a zároveň i Bláznivé střely coby parodii na tyto filmy. Takže se na to docela příjemně kouká. Ovšem poručík Frank Drebin je větší bourák než Ventura, to je jasné. 70%(20.5.2018)

7 / 10 Careyho xicht nieje jediný dôvod prečo dávam štyri *. Áno, uznávam, je to fakt síla, ale viac mi zaimponoval dej filmu, nech to znie akokoľvek divne. Scény, keď Ace preskúmavá Finklovu izbu alebo keď sa prehrabáva v jeho starých záznamoch, sú zvláštnym spôsobom depresívno-temno-deprimujúce. Možno teraz vyzerám ako nejaká citlivka, ktorú rozhodí aj pozorovanie odberu krvi, ale to už je riziko podnikania. Samozrejme, že ani tie komediálne ladené scény neboli zlé, práve naopak (cvokáreň bola fakt super!), ale to by celý film nepodržalo. Myslím si, že tie štyri * si zaslúžil. No, určite minimálne tri a pol *.(20.1.2005)

• - V reálu skončilo 19. finále Super Bowlu mezi San Francisco a Miami 38:16. (don corleone)

• - Postava seržanta Aguado byla pojmenovaná podle producenta filmu Kena Aguada. (don corleone)

• - Jim Carrey trval na tom, aby se ve filmu objevila jeho oblíbená kapela "Cannibal Corpse". Skladba, kterou ve filmu zahrají "Hammer Smashed Face" je z jejich třetí desky. (don corleone)