Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Před touto komedií jsem Carreyho zahlédl jen v Peggy Sue se vdává, takže jsem netušil, co se přede mnou bude odehrávat. Když pak Jim rozpoutal ten vodopád svých ksichtů. šklebů a dalších nepopsatelných výrazů obličeje, málem jsem umřel smíchy. Od té doby už jsem se poučil, takže vím, že když je na plátně Jim Carrey, je třeba počítat preventivně s tím, že film asi nebude nijak zázračný (většinou), zato samotný Jim se takřka "uksichtuje".(18.7.2002)

Ace Ventura=Jim Carrey, je víc než jasné že nebýt Jima byl by to jen průměrný film. Pro mě je Ace klasika,která mi vždy zlepší náladu. Nesmrtelnými a naprosto skvělými scénami (které už nemá cenu vypisovat, jsou tady napsané už několikrát) je film doslopa napěchován. A když je v nějáké části filmu slabší scěnář, zachraní to Jim nějákým ksichtem a je po problému :) . V neposlení řadě musím zmínit překrásnou Courteney a dobrý soundtrack. Jasných 5*.(13.9.2009)

"Když se nevrátím do pěti minut, tak čekejte dál." Ace Ventura není můj ani nikoho jiného. On je prostě svůj. A jeho nespoutané etudy při pátrání po ztracených zvířatech zase dávají tušit, že mezi jeho předky nebudou jen lidské bytosti. Já bych to tipoval na opici, psa, mývala, papouška a některého z hlodavců, ale to asi nebude všechno. Ace mě zkrátka dokázal rozesmát svými ksichty a nabídl mi zajímavý úhel pohledu na pinďoura podezřelé, ale chvílemi mi chyběla větší komediální podpora od okapiho, pandího mravence či ploskozubce modrého.(17.9.2016)

V tom samém roce se třikrát ukázal Jim Carrey jako mistr komedií. Ace Ventura je zcela na něm a proto scéna co scéna je výborná. Pamatuji se , že kdysi jsme s kamarádi toto sjížděli den co den. Celá scéna s Cannibal Corpse zde: http://www.youtube.com/watch?v=g06srEkPnMI(12.5.2003)

Docela zajímavá trhlá komedie. Trochu teda i ujetá to přiznávám, ale docela jsem se u toho pobavil. Přátelé kolem říkají, že to je hrozný film a podobně, jenomže mě se prostě takový humor líbí. Jako spíš se mi líbí to že mě má co rozesmát a u tohodle se to trochu daří. Ovšem, mohlo byt o být i lepší proto nedávám plný počet(10.2.2008)

• - Název nemocnice "Shady Acres Mental Hospital" je odkaz na jméno režiséra Tom Shadyaca. (don corleone)

• - Ace Ventura (Jim Carrey) nosí hodinky značky Timex. (dyfur)

• - Postava Mellissy Robinson byla pojmenována podle dcery autora knižní předlohy Jacka Bernsteina. (don corleone)