Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Nenapodobitelný Jim a jeho gumový xicht! Samozřejmě, že je to hovadina, ale naprosto senzační. Kanaďani mají Leslieho a Bláznivou střelu, Američani mají Jima a jeho Ace Venturu. Parodie na kdejakou detektivečku, která je hnána do extrému v každé situaci. Jim svým osobitým způsobem zlomí diváka v pase každým svým gagem. Když to berete s nadhledem, jde si tenhle film opravdu skvěle užít. 80%(2.10.2012)

Ja viem, že to nie je najlepšia komédia všetkých čias. Ale ja osobne som v živote nevidel film, na ktorom by som sa smial viac. Jim Carrey už nikdy nezopakoval geniálny výkon z tohto majstrštyku. Niektoré dialógy viem naspamäť a dve tretiny scén môžem sledovať stále znovu a znovu (scéna "Mission: Impossible", balkónové dvere, spomalené rugby, "Einhornová je chlap!" a ďalšie a ďalšie)...(16.4.2007)

„- Ventůrooo - Ano, Satane?“ Jim Carrey jako Ace Ventura zvířecí detektiv! Pro Jima mám slabost, a tohle je jeho hvězdná role. Dokonalý komik s dokonalými grimasy a gesty. Ace Ventura je výborná absurdní komedie, která mě vždy dokáže rozesmát bez problému. Nechápu, kde se ty ksichty naučil a už vůbec nechápu, kam na ty hlášky scénárista chodil. Každopádně i po několikátém shlédnutí se pořád směju jak blázen. Carrey v psychiatrické léčebně nebo na večírku se žralokem, to jsou prostě špičkové scény. Tolik chvály, tolik chvály. Ace Ventura mezi komediemi nemá konkurenci. Film plný gegů, výborných pohybů a jednoho neskutečného borce s geniálním účesem. (90 procent)(9.7.2013)

ace ventura to je hlavne jim carrey ktorý tu predvádza neuveritelný výkon (aspoň čo sa týka jeho mimiky a pohybov) a je zábava tento film sledovať (na rozdiel od najnovších komédií sa tu zvracia minimálne a keď už na to zvracanie príde je to natočené decentne). ak sa chcete zasmiať a nemať pritom výčitky svedomia, tak je ace to najlepšie pre vás. a nezabudnite si všimnúť death-metalovú legendu cannibal corpse, ktorý hrajú v bare svoju najlepšiu pieseň hammer smashed face.(11.3.2004)

Kedysi som to miloval. Teraz je to úsmevné. Carrey je hádam jediný herec, ktorého kreácie fungujú, hoci sú strašne za mierou znesiteľnosti. Ale baví ma to aj po rokoch. Niektoré scény sú výborné aj z odstupom času. Čo asi najviac zamrzí je Courteney Cox ešte pred plastikou. Tá žena bola strašne krásna.(2.8.2017)

• - Ve scéně, kdy únosci nakládají delfína na náklaďák a rychle odjíždějí, je slyšet skřípání pneumatik, přestože je vozidlo na trávě. (Pepy)

• - Honorář Jima Carreyho byl $350 000. (Karlos80)

• - V reálu skončilo 19. finále Super Bowlu mezi San Francisco a Miami 38:16. (don corleone)