Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Zvierací detektív

Ace Ventura: Pet Detective

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Celé to stojí a padá jen a pouze na hlavní postavě. Vzhledem k tomu, že Jim Carrey je zde ve své nejlepší komediální formě, tak není co řešit. Do svého šuplíčku charakterního herectví nás nenechá nahlédnout ani trochu, ale zato svůj gumový obličej procvičí za celou stopáž řádně. Ač nehorázná stupidita, tak je výsledek zdařilou komedií se spoustou skvělých gagů a scének. Dokonce i ten scénář je v rámci žánru povedený. Škoda jen, že Carrey nemá pro své eskapády podporu i v režii, jelikož ta je zde nenápaditá.(24.1.2007)

Soundtrack Ira Newborn: 1. Power Of Suggestion - Steve Stevens [4:38] ,2. All Ace's - Ira Newborn [2:41] ,3. The Lion Sleeps Tonight - Robert John [2:35] ,4. Psychoville/Ace Race - Ira Newborn [4:37] ,5. Mission Impossible - Lalo Schifrin [0:53] ,6. Ace of Hearts - Ira Newborn [4:03] ,7. Hammer Smashed Face - Cannibal Corpse [4:05] ,8. Warehouse - Ira Newborn [5:05] ,9. Finkle & Einhorn - Ira Newborn [2:35] ,10. Ace in the Hole - Ira Newborn [1:53] ,11. Ace is in the House - Tone Loc [4:33](10.6.2011)

• Gilmour93

Doktor Dolittle mínus lékařský titul a schopnost rozumět řeči zvířat, plus průkaz detektiva a lehká mentální retardace. Nenechte se zlákat názvem, protože zvířatům patří maximálně desetina stopáže - zbytek zabírá gumové tělo na šňůrkách, gymnastická prostná s ksichtem a živelné chování idiota. Carreyho v této poloze zkrátka nemusím a může otvírat svou, nedá se napsat nic jiného, než tlamu, klidně tak, že by pozřel archu, jejího kapitána i všechny páry zvířecích pasažérů. Ano, i tchoře.. Zlatý Frank Drebin - ten mi rozdal smíchu mnohem víc a ani se přitom tolik neunavil..(26.7.2012)

Ace Ventura je pro mě klasika. Klasika jako film, protože jsem na něj koukal od dětství, tak klasickej proto, že zde se nachází klasickej Jim Carrey s jeho výstřelkama. Příběh filmu se mi líbí, a co říct k těm Carreyovým blbostem, co on dokáže vymyslet všechno a udělat se svym obličejem, no je to hrozný, ale já to zbožňuju. Jsem hold jeden z těch kterejm toto nevadí, a Ace Ventura mi připadá na čtyři hvězdy, to je jasná věc.(9.1.2011)

• Pepinec

On je Jim Carrey dobrý herec, to nám již několikrát dokázal. A komedie o zvířecím detektivovi je parádní nápad, o tom také žádná. Jenže co s tím, když mě nebaví americký styl humoru "dělejzesebedementalidisebudousmátvšemu?" Carreyho přitroublých pitvořících grimas je mnoho, zvířat je přehršel a zdejší hodnocení je také poněkud závratné...(27.5.2011)

• - Spoiler: Když je Ace (Jim Carrey) v kanceláři detektiva Einhornové (Sean Young), která ho svádí, lze si v pár záběrech všimnout ležícího ovoce na jejím stole, a to v „podezřelé“ pozici (banán mezi dvěma jablky), což má pravděpodobně evokovat mužské genitálie a napovědět tím divákovi rozuzlení zápletky na konci filmu. (TerribleTale)

• - Scéna, ve které o sobě prohlašuje Ventura, že je expertním trenérem delfínů byla dodána až na VHS verzi v roce 1994. Byla označena za materiál, který nebyl k vidění v kinech. (don corleone)

• - Jim Carrey byl na place dost protežovanou figurou, vymohl si, aby měl na natáčení svého vlastního kuchaře, který mu připravoval pokrmy, ale nejen to – vlastního kuchaře měl totiž i jeho gekon, kterého měl Carrey tehdy jako svého mazlíčka. [Zdroj: coolmagazin.iprima.cz] (pornogrind)