Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

• Gilmour93

Doktor Dolittle mínus lékařský titul a schopnost rozumět řeči zvířat, plus průkaz detektiva a lehká mentální retardace. Nenechte se zlákat názvem, protože zvířatům patří maximálně desetina stopáže - zbytek zabírá gumové tělo na šňůrkách, gymnastická prostná s ksichtem a živelné chování idiota. Carreyho v této poloze zkrátka nemusím a může otvírat svou, nedá se napsat nic jiného, než tlamu, klidně tak, že by pozřel archu, jejího kapitána i všechny páry zvířecích pasažérů. Ano, i tchoře.. Zlatý Frank Drebin - ten mi rozdal smíchu mnohem víc a ani se přitom tolik neunavil..(26.7.2012)

Ace Ventura (Jim Carrey) je detektivem, který se specializuje na pátrání po ztracených, ukradených či unesených zvířecích miláčků. Jednoho dne dostává svůj další případ, někdo unesl maskota Miamských Delfínů - delfínici Sněhovou vločku. A Ace se do vyšetřování vrhá s urputností svojí vlastní, i když ho během případu čeká spousta nemilých událostí. Nakonec zjišťuje, že spiknutí zasahuje i do policejních sfér a že unesený delfínek byl jen počátek všeho. A hlavně, pokud případ vyšetří, tak ho čeká sladká odměna od Melissy Robinsonové (Courteney Cox) ... Myslím že Ace Venturu netřeba více představovat. Je to film, který z Jima Carreyho udělal celebritu. Celý film je postavený pouze na jeho pitvoření a více či méně úsměvných scénkách. Některé jsou sice až trapně, ale přece jenom, většina je vcelku povedených (a hlavně nezapomenutelných - např. pátrání po ztraceném kameni z prstenu hráčů nebo scéna v blázinci). Moc fajn odpočinková komedie ...(19.8.2008)

Kdysi mě jedna důchodkyně požádala zda bych jí nepomohl najít jejího jezevčíka. Objevil jsem ho uvázanýho před kuchyní jednoho hostince. Dokopal jsem jezevčíka zpět k důchodkyni a ta mě radostí z dojemného shledání nazvala zvířecím detektivem . Jo a ten den v té hospodě neměli ani svíčkovou, ani guláš :( . Pro tento film mám proto velké pochopení .(10.1.2007)

7 / 10 Careyho xicht nieje jediný dôvod prečo dávam štyri *. Áno, uznávam, je to fakt síla, ale viac mi zaimponoval dej filmu, nech to znie akokoľvek divne. Scény, keď Ace preskúmavá Finklovu izbu alebo keď sa prehrabáva v jeho starých záznamoch, sú zvláštnym spôsobom depresívno-temno-deprimujúce. Možno teraz vyzerám ako nejaká citlivka, ktorú rozhodí aj pozorovanie odberu krvi, ale to už je riziko podnikania. Samozrejme, že ani tie komediálne ladené scény neboli zlé, práve naopak (cvokáreň bola fakt super!), ale to by celý film nepodržalo. Myslím si, že tie štyri * si zaslúžil. No, určite minimálne tri a pol *.(20.1.2005)

Ace Ventura=Jim Carrey, je víc než jasné že nebýt Jima byl by to jen průměrný film. Pro mě je Ace klasika,která mi vždy zlepší náladu. Nesmrtelnými a naprosto skvělými scénami (které už nemá cenu vypisovat, jsou tady napsané už několikrát) je film doslopa napěchován. A když je v nějáké části filmu slabší scěnář, zachraní to Jim nějákým ksichtem a je po problému :) . V neposlení řadě musím zmínit překrásnou Courteney a dobrý soundtrack. Jasných 5*.(13.9.2009)

• - V reálu skončilo 19. finále Super Bowlu mezi San Francisco a Miami 38:16. (don corleone)

• - Hlas hlavní postavy je vymyšlený Jimem Carreym, který ho používal při svých stand-up show. Stejně tak věta "All righty then" byla jeho frází, kterou často při svých živých vystoupeních opakoval. (don corleone)

• - Na motívy filmu vznikol aj animovaný seriál Ace Ventura: Pet Detective (od r. 1996). (Svadbos)