Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

K tejto hovadine mám podobný vzťah, ako napríklad k Austinovi Powersovi. Ústredný nápad sa vám pozdáva, pár krát sa zasmejete, ale nemáte pocit, že potenciál bol využitý tak, ako mohol. Keďže sa týmto filmom zviditeľnil neuveriteľne ohybný ksicht Jimma Carreyho, niektoré slabšie momenty filmu boli zabudnuté. Typická bláznivá komédia 90tych rokov.(20.9.2012)

• Oktavianus

Protivný Jim Carrey a jeho odpudivé a protivné grimasy. Jak se jim někdo smát, to mi zůstává záhadou. V porovnání s inteligentním a sofistikovaným Mr. Beanem je třetiligovej trapák nejhorší kategorie... Ale to by bylo na dlouhou úvahu a na tu zde není prostor. Pouze řeknu, že pokud je tohle (po Masce) jedna z nejlepších Carreyho komedií, svědčí to o tom, jaký kvality jsou ty ostatní.(23.7.2012)

• Gilmour93

Doktor Dolittle mínus lékařský titul a schopnost rozumět řeči zvířat, plus průkaz detektiva a lehká mentální retardace. Nenechte se zlákat názvem, protože zvířatům patří maximálně desetina stopáže - zbytek zabírá gumové tělo na šňůrkách, gymnastická prostná s ksichtem a živelné chování idiota. Carreyho v této poloze zkrátka nemusím a může otvírat svou, nedá se napsat nic jiného, než tlamu, klidně tak, že by pozřel archu, jejího kapitána i všechny páry zvířecích pasažérů. Ano, i tchoře.. Zlatý Frank Drebin - ten mi rozdal smíchu mnohem víc a ani se přitom tolik neunavil..(26.7.2012)

Dnes už to pro mě taková pecka není. V mládí jsem ten film miloval. Přesto se ale když na tento film narazím docela pobavím. Jim Carrey zde předvádí skvělý herecký výkon, je zde dost vtipných momentů. Zase v některých scénách je Carrey trochu trapný, občas je zde humor přehnaný. Příběhově je to slátanina, hraje se spíše na vtipy. Pro mě už jen tak na 60% = ***(27.10.2012)

Tímto filmem začal režisér Tom Shadyac natáčet bláznivé a ujete komedie a nutno říct, že něco podobného tu ještě nebylo. Ace Ventura je v žánru komedie určitě kult, protože je to opravdu hutná dávka zábavy u které se prostě nelze smát. První legráční scény se dočkáme už v uvodních 20 vteřinách a potom se vtipné scény stupňují, až je to extrémně vtipné. Jenže po hodině to začne ztracet tempo, vtip a je to docela nudné. Ale jako najde se tam něco málo k pousmání, to bych lhal sám sobě, kdybych tvrdil, že ne! Samotný příběh filmu je taky dost ujetý. Hledá se delfín, který se jménuje Vločka. No proč ne?! Prostě bláznivina. Ke konci to bylo trošku zmatené, ale ne tolik, aby se v tom člověk nevyznal. No, ale Jim Carrey!!! Něco podobneho jsem opravdu ještě neviděl. Jeho pohyby, jeho chůze, jeho mymický talent a občas povedené hlášky nemají chybu. Ten ať udělal cokoliv, tak to bylo vtipné a taky mu patří 99,9% , že je snímek, tak vtipný. A určitě je to jeho životní role, která ho katapultovala mezi komiky. Další z herců mně potěšila Courteney Coxová na kterou je radost se dívat. Nebýt toho konce, tak dám klidně 4*, ale takhle je to spíš 3,5*!(22.7.2008)

• - Poznámka, která je stole Einhorna má datum 17. ledna, což je datum narození Jima Carreyho. (don corleone)

• - S nápadem rozervat na konci šaty Sean Young a odhalit její podprsenku přišel Jim Carrey. (don corleone)

• - Postava seržanta Aguado byla pojmenovaná podle producenta filmu Kena Aguada. (don corleone)