Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

„Ale veď je to rozbité.“ – „Sklo veľa nevydrží, ale hlavne, že máte radosť, pane.“ „Niekedy je ťažko rozlíšiť, čo je šialenstvo a čo genialita“, bránil by sa raz morský vlk Jack Sparrow, keď plával pod člnom (...). To isté platí (plus aj na poručíka Drebina a inšpektora Clouseaua) i na zvieracieho detektíva Acea „Kakadu“ Venturu v maniakálnom podaní živočíšneho Jima Carreyho, ktorého rola vystrelila k svojho času rekordnému honoráru 20 miliónov za jediný film. ACE VENTURA: ZVIERACÍ DETEKTÍV je bláznivá komédia, plná drsných skečov (návšteva blázinca) a čo je najvtipnejšie – má dej a takmer serióznu kriminálnu zápletku, čo mnohých môže zaskočiť! Dvojka je už "len" komiks. Kino Považan 1994(23.12.2004)

V té době tu Jima Carreyho vůbec nikdo neznal a mně jeho humor připadal osvěžující. Prostě se zrodil nový a geniální druh komika, který právě v této komedii zúročil svůj jedinečný komický potenciál. I komedie pohrávající si s prvky parodie má něco do sebe. Příběh o zmizelém delfínovi a jeho následném vyšetřování jeho zmizení je sice triviální, ale Carrey dokáže utáhnout i ty nejslabší chvilky filmu a naprosto svou živelnou komikou strhává jako lavina vše kolem sebe. Dnes už mě jeho humor tolik nebaví. Carrey se mně okoukal a velmi často své grimasy opakuje. 70%(22.2.2009)

V tom samém roce se třikrát ukázal Jim Carrey jako mistr komedií. Ace Ventura je zcela na něm a proto scéna co scéna je výborná. Pamatuji se , že kdysi jsme s kamarádi toto sjížděli den co den. Celá scéna s Cannibal Corpse zde: http://www.youtube.com/watch?v=g06srEkPnMI(12.5.2003)

Keď som Venturu videl po prvý krát, zhruba pred tými 11 rokmi, zostal som v šoku. Stále mi chodilo po rozume : Je ten Carrey normálny? Teraz už viem, že nie je :) A to je sakra dobre. Kto iný by si dokázal vydupať prítomnosť romantickej kapelky Cannibal Corpse a ich snáď najväčšej hitovky Hammer Smashed Face, ktorá musí zaručene pohladiť na duši každého milovníka a jej hrejivý a citlivý text nenechá žiadne oko suché.(22.11.2006)

ace ventura to je hlavne jim carrey ktorý tu predvádza neuveritelný výkon (aspoň čo sa týka jeho mimiky a pohybov) a je zábava tento film sledovať (na rozdiel od najnovších komédií sa tu zvracia minimálne a keď už na to zvracanie príde je to natočené decentne). ak sa chcete zasmiať a nemať pritom výčitky svedomia, tak je ace to najlepšie pre vás. a nezabudnite si všimnúť death-metalovú legendu cannibal corpse, ktorý hrajú v bare svoju najlepšiu pieseň hammer smashed face.(11.3.2004)

• - Honorář Jima Carreyho byl $350 000. (Karlos80)

• - Auto, které řídí Ace je Chevrolet Monte Carlo z roku 1972. (don corleone)

• - Jim Carrey trval na tom, aby se ve filmu objevila jeho oblíbená kapela "Cannibal Corpse". Skladba, kterou ve filmu zahrají "Hammer Smashed Face" je z jejich třetí desky. (don corleone)