Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

U tohohle se pokaždý zaručeně nasměju. Carreyho ksichty, hlášky a taky hlavně pohyby a hlasovej projev je prostě geniální věc. Star Trek v nádrži, večírek u boháče nebo jeho jízda autem nemá chybu. -"Pleasure to meet you sir and may I congradulate you on all your success... you smell teriffic!"(25.9.2004)

Jim Carrey předvádí to nejlepší, co umí a jeho typickým způsobem dokáže zabavit snad každého. Ace Ventura hodně připomíná filmy s Leslie Nielsenem, což není vůbec na škodu. Co víc k tomu dodat, Ace Ventura má rád zvířata a i on sám je trošku zvíře! Podívejte se na trailer...90%(14.10.2012)

Ja viem, že to nie je najlepšia komédia všetkých čias. Ale ja osobne som v živote nevidel film, na ktorom by som sa smial viac. Jim Carrey už nikdy nezopakoval geniálny výkon z tohto majstrštyku. Niektoré dialógy viem naspamäť a dve tretiny scén môžem sledovať stále znovu a znovu (scéna "Mission: Impossible", balkónové dvere, spomalené rugby, "Einhornová je chlap!" a ďalšie a ďalšie)...(16.4.2007)

Velmi stručně - hned po zhlédnutí bych hodnotil asi slabšími čtyřmi hvězdami, ale s odstupem několika týdnů a hlavně s faktem, že jsem viděl už i druhý díl přeci jen jdu trochu níž. Protože až dvojka mi dala skoro vše, co jsem čekal od jedničky. Tohle je takový lepší průměr hlavně díky Jimovi. 60 %.(8.1.2013)

Blbý a blbější se mi moc nelíbili tak jsem váhal, zda si mám kazit svůj dobrý názor na Jima Carreyho dál. Všechno je ale jinak. Ace Ventura je super, jde o jiný humor než u Blbých a blbějších, mě to sedlo rozhodně o moc líp a i nadále tak u mě stojí Jim Carrey na čelním stupínku mezi americkou komediální sebrankou.(5.6.2006)

• - Název nemocnice "Shady Acres Mental Hospital" je odkaz na jméno režiséra Tom Shadyaca. (don corleone)

• - Postava seržanta Aguado byla pojmenovaná podle producenta filmu Kena Aguada. (don corleone)

• - Poznámka, která je stole Einhorna má datum 17. ledna, což je datum narození Jima Carreyho. (don corleone)