Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

U tohohle se pokaždý zaručeně nasměju. Carreyho ksichty, hlášky a taky hlavně pohyby a hlasovej projev je prostě geniální věc. Star Trek v nádrži, večírek u boháče nebo jeho jízda autem nemá chybu. -"Pleasure to meet you sir and may I congradulate you on all your success... you smell teriffic!"(25.9.2004)

Před touto komedií jsem Carreyho zahlédl jen v Peggy Sue se vdává, takže jsem netušil, co se přede mnou bude odehrávat. Když pak Jim rozpoutal ten vodopád svých ksichtů. šklebů a dalších nepopsatelných výrazů obličeje, málem jsem umřel smíchy. Od té doby už jsem se poučil, takže vím, že když je na plátně Jim Carrey, je třeba počítat preventivně s tím, že film asi nebude nijak zázračný (většinou), zato samotný Jim se takřka "uksichtuje".(18.7.2002)

Nenapodobitelný Jim a jeho gumový xicht! Samozřejmě, že je to hovadina, ale naprosto senzační. Kanaďani mají Leslieho a Bláznivou střelu, Američani mají Jima a jeho Ace Venturu. Parodie na kdejakou detektivečku, která je hnána do extrému v každé situaci. Jim svým osobitým způsobem zlomí diváka v pase každým svým gagem. Když to berete s nadhledem, jde si tenhle film opravdu skvěle užít. 80%(2.10.2012)

• Pepinec

On je Jim Carrey dobrý herec, to nám již několikrát dokázal. A komedie o zvířecím detektivovi je parádní nápad, o tom také žádná. Jenže co s tím, když mě nebaví americký styl humoru "dělejzesebedementalidisebudousmátvšemu?" Carreyho přitroublých pitvořících grimas je mnoho, zvířat je přehršel a zdejší hodnocení je také poněkud závratné...(27.5.2011)

Dnes už to pro mě taková pecka není. V mládí jsem ten film miloval. Přesto se ale když na tento film narazím docela pobavím. Jim Carrey zde předvádí skvělý herecký výkon, je zde dost vtipných momentů. Zase v některých scénách je Carrey trochu trapný, občas je zde humor přehnaný. Příběhově je to slátanina, hraje se spíše na vtipy. Pro mě už jen tak na 60% = ***(27.10.2012)

• - Postava Mellissy Robinson byla pojmenována podle dcery autora knižní předlohy Jacka Bernsteina. (don corleone)

• - Honorář Jima Carreyho byl $350 000. (Karlos80)

• - Ace Ventura (Jim Carrey) nosí hodinky značky Timex. (dyfur)