Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Zvierací detektív

Komedie / Krimi

USA, 1994, 86 min

Jedna z nejlepších komedií všech dob! Jim Carrey se svým gumovým xichtem dokáže takové věci, že se budete válet smíchy. A k tomu ještě jeho vtipy, to už je úplně k zbláznění. I samotný děj, je v celku dobře promyšlený a je v něm je zakomponováno spoustu přímo šíleně vtipných a nezapomenutelných scén. Navíc role Jimovi dost dobře sedí a k němu se výborně hodí Courteney Cox. Navíc závěr filmu je skvělý! Já jsem se královsky bavil. Komedie jak má být! 5 hvězd.(12.8.2010)

• Gilmour93

Doktor Dolittle mínus lékařský titul a schopnost rozumět řeči zvířat, plus průkaz detektiva a lehká mentální retardace. Nenechte se zlákat názvem, protože zvířatům patří maximálně desetina stopáže - zbytek zabírá gumové tělo na šňůrkách, gymnastická prostná s ksichtem a živelné chování idiota. Carreyho v této poloze zkrátka nemusím a může otvírat svou, nedá se napsat nic jiného, než tlamu, klidně tak, že by pozřel archu, jejího kapitána i všechny páry zvířecích pasažérů. Ano, i tchoře.. Zlatý Frank Drebin - ten mi rozdal smíchu mnohem víc a ani se přitom tolik neunavil..(26.7.2012)

Keď som Venturu videl po prvý krát, zhruba pred tými 11 rokmi, zostal som v šoku. Stále mi chodilo po rozume : Je ten Carrey normálny? Teraz už viem, že nie je :) A to je sakra dobre. Kto iný by si dokázal vydupať prítomnosť romantickej kapelky Cannibal Corpse a ich snáď najväčšej hitovky Hammer Smashed Face, ktorá musí zaručene pohladiť na duši každého milovníka a jej hrejivý a citlivý text nenechá žiadne oko suché.(22.11.2006)

Úvod: Ace ide cez mesto a kope do balíka, kde je (podľa zvukov) niečo krehké. Dorazí do bytu a hovorí: "Tu máte balík. Pozor, je to krehké." Muž, čo otvoril nahnevane: "Ale veď je to rozbité!" Ace: "Sklo veľa nevydrží, hlavne že ste rád." Dokonalá slovná výmena na úvod - a menej vtipné to už nebude! Okrem dokonalého humoru film disponuje aj určitou vážnosťou. Tú podporuje aj skvelá temná hudba v daných scénach. Najsilnejšia scéna je určite Finklova izba. Akoby z nejakého dobrého thrilleru. Tom Shadyack bol v tej dobe mladý nádejný režisér; réžia je nápaditá a komické (i vážne) scény sú skvelo zostrihané. Kráľom filmu je však Jim Carrey, ktorý predvádza asi najlepší komediálny výkon svojej kariéry. Jeho genialita sa odzrkadľuje asi v každej scéne pričom vrcholí pri scéne v blázinci a pri každom rozhovore. Síce koniec je neskutočne praštený (a čudný), no o to údernejší.(3.3.2006)

Tímto filmem začal režisér Tom Shadyac natáčet bláznivé a ujete komedie a nutno říct, že něco podobného tu ještě nebylo. Ace Ventura je v žánru komedie určitě kult, protože je to opravdu hutná dávka zábavy u které se prostě nelze smát. První legráční scény se dočkáme už v uvodních 20 vteřinách a potom se vtipné scény stupňují, až je to extrémně vtipné. Jenže po hodině to začne ztracet tempo, vtip a je to docela nudné. Ale jako najde se tam něco málo k pousmání, to bych lhal sám sobě, kdybych tvrdil, že ne! Samotný příběh filmu je taky dost ujetý. Hledá se delfín, který se jménuje Vločka. No proč ne?! Prostě bláznivina. Ke konci to bylo trošku zmatené, ale ne tolik, aby se v tom člověk nevyznal. No, ale Jim Carrey!!! Něco podobneho jsem opravdu ještě neviděl. Jeho pohyby, jeho chůze, jeho mymický talent a občas povedené hlášky nemají chybu. Ten ať udělal cokoliv, tak to bylo vtipné a taky mu patří 99,9% , že je snímek, tak vtipný. A určitě je to jeho životní role, která ho katapultovala mezi komiky. Další z herců mně potěšila Courteney Coxová na kterou je radost se dívat. Nebýt toho konce, tak dám klidně 4*, ale takhle je to spíš 3,5*!(22.7.2008)

• - V reálu skončilo 19. finále Super Bowlu mezi San Francisco a Miami 38:16. (don corleone)

• - S nápadem rozervat na konci šaty Sean Young a odhalit její podprsenku přišel Jim Carrey. (don corleone)

• - Jim Carrey trval na tom, aby se ve filmu objevila jeho oblíbená kapela "Cannibal Corpse". Skladba, kterou ve filmu zahrají "Hammer Smashed Face" je z jejich třetí desky. (don corleone)