Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

MeanWhile

Ace Ventura je pro mě klasika. Klasika jako film, protože jsem na něj koukal od dětství, tak klasickej proto, že zde se nachází klasickej Jim Carrey s jeho výstřelkama. Příběh filmu se mi líbí, a co říct k těm Carreyovým blbostem, co on dokáže vymyslet všechno a udělat se svym obličejem, no je to hrozný, ale já to zbožňuju. Jsem hold jeden z těch kterejm toto nevadí, a Ace Ventura mi připadá na čtyři hvězdy, to je jasná věc. ()

castor

Před lety raketově odstartoval jednu hvězdnou kariéru, ukázal, co všechno se dá udělat s lidským obličejem, v posteli vyzkoušel vděčné majitelky nalezených domácích mazlíčků a do spodního prádla svlékl policejního poručíka s tváří Sean Young. Ostatní zúčastnění dělají Jimu Carreymu pouze křoví. On je v podstatě jedinou postavou, se kterou film padá i boduje. Carrey, který svou předchozí televizní kariéru založil hlavně na improvizaci, rychlém žvatlání a kroucením huby, si zvířecím detektivem udělal pořádné jméno a významný vykřičník v diářích producentů nejen komediálních látek (ve stejný rok přišly i taškařice Blbý a blbější a Maska, následoval i záporák Hádankář v Batmanu navždy). Scénář je samozřejmě šitý horkou jehlou, jednotlivé scény jsou spíš komickými výstupy, které ve střižně nějak logicky seskládali. Je však evidentní, že Ace Ventura nestaví své kvality na zápletce, ale tvůrci zdůrazňují jeho důvtipné řešení situací spojených s bláznivým chováním. Nebýt hlavního herce, výsledek by byl poloviční. Ostatně výsledku nikdo dvakrát nevěřil. Na druhou stranu je férové připomenout, že právě obličejové svaly hlavní postavy a jeho repliky jsou natolik rychlé, že divák, neovládající plynulou angličtinu, nestíhá zvedat hlavu od titulků a zase zpět. Český dabing totiž Carreyho dikci nahradit určitě nesvede. ()

ScarPoul

Kedysi som to miloval. Teraz je to úsmevné. Carrey je hádam jediný herec, ktorého kreácie fungujú, hoci sú strašne za mierou znesiteľnosti. Ale baví ma to aj po rokoch. Niektoré scény sú výborné aj z odstupom času. Čo asi najviac zamrzí je Courteney Cox ešte pred plastikou. Tá žena bola strašne krásna. ()

B!shop

Proti Ace Venturovi jsou Sherlock Holmes nebo James Bond nuly, Ace je totiz naprostej borec. I kdyby nenatocil Carrey nic jinyho, tak diky tomuhle filmu je nezapomenutelnej. Role mu naprosto sedla, takze mohl rozjet svoji smrst silenejch xichtu a hlasek. Navic je film vcelku kratkej, hudba svizna a dej nadprumernej, na to, o jakej typ filmu se jedna, takze film uplyne strasne rychle. Na tenhle film se muzu divat porad a vzdy se u nej skvele pobavim, proste dokonala strestena komedie. ()

kingik

V té době tu Jima Carreyho vůbec nikdo neznal a mně jeho humor připadal osvěžující. Prostě se zrodil nový a geniální druh komika, který právě v této komedii zúročil svůj jedinečný komický potenciál. I komedie pohrávající si s prvky parodie má něco do sebe. Příběh o zmizelém delfínovi a jeho následném vyšetřování jeho zmizení je sice triviální, ale Carrey dokáže utáhnout i ty nejslabší chvilky filmu a naprosto svou živelnou komikou strhává jako lavina vše kolem sebe. Dnes už mě jeho humor tolik nebaví. Carrey se mně okoukal a velmi často své grimasy opakuje. 70% ()

• Režisér Tom Shadyac později prozradil, že slavná hláška Jima Carreyho (Ace) "Alrighty then!" (v české verzi překládaná mnohem méně grandiózně jako "Tak dobře!") vzešla z Carreyho improvizace. Používal ji při svých stand-up show. (pornogrind)
  • Jim Carrey (Ace) se na place těšil mnoha výsadám. Vymohl si například, aby měl na natáčení vlastního kuchaře, a nejen to – vlastního kuchaře dostal i Carreyho gekon. (pornogrind)
  • Koncept filmu se v původní verzi výrazně lišil. Ace (Jim Carrey) zprvu neměl mít nic společného se zvířaty, šlo jen o jakousi parodii na typická klišé příběhů Sherlocka Holmese. Až scenárista Jack Bernstein vymyslel postavu detektiva, hledajícího zvířata, k čemuž jej inspiroval tomu skeč z Noční show Davida Lettermana (od r. 1993). Ani to však nebylo definitivní: Ace totiž v této verzi působil spíš jako mumlající hlupák, než výřečný showman. Teprve Carreyho příchod pojetí zcela změnil... a scénář opět putoval k přepisu. (pornogrind)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)