poster

Žena na útěku (festivalový název)

  • USA

    Woman on the Run

Film-Noir

USA, 1950, 77 min

  • lamps
    ****

    Maximálně atraktivní, v celém svém rozsahu zpřítomněné dění (neustále se posouváme kupředu, neexistují žádné nadbytečné scény, které by narušovaly narativní soudržnost), které úderně vyvolává zvědavost a napětí tím, že divák je v průběhu jediným plně informovaným prvkem, zatímco postavy se k cílovému objektu, uprchlému Frankovi, stahují nejprve souběžně, načež se působivě sbíhají do finálního bodu odhalení a vysvětlení. Vše navíc proloženo humorem (skvělé dialogové přestřelky) a nesmírně chytrou režií, která po "Hitchcockokovsku" nenechává nakouknout až pod pokličku (závěrečný duel kdo z koho), nýbrž nechává pracovat divákovu fantazii a napětí šponuje do mnohem vyšších sfér... 85%(27.9.2016)

  • vitekpe
    ****

    Skoda...pokud nutne nemusite, neztracejte s timto kouskem cas. Ann Sheridan si muzete prohlednout v jinych filmech, a lepsich noiru jsou stovky... ** - - - Po delsi dobe mi to nedalo, a tenhle znamy noir jsem zkusil znova, a musim tedy sve puvodni hodnoceni vyrazne upravit. :) Ann hlaskuje jak o zivot a film je dostatecne svizny a pulp, takze nakonec jsme k sobe nasli cestu... :D(8.12.2009)

  • Bebacek
    ****

    Člověk asi musí navštívit San Francisco, aby Woman on the Run (a ty zadní projekce) plně docenil. Snad se někdy dočkám restaurované kopie z velkého plátna!(19.2.2009)

  • Flego
    ****

    Vcelku slušný noir s originálnou zápletkou, krátkou stopážou a rýchlym tempom.(4.3.2018)

  • liquido26
    ***

    Frank Johnson venčí v noci psa a stane se svědkem vraždy, ale když přijede policie a chce po něm, aby vraha identifikval a svědčil, tak ze strachu uteče. Policie se snaží získat jeho manželku (manželství je v troskách), aby jim pomohla ho najít, ale ta odmítá a vydá se ho hledat na vlastní pěst. Přitom o svém muži zjistí věci, o kterých neměla tušení a rozhodne se vztah ještě naposledy zachránit, i když to nebude tak jednoduché, protože má neustále za zadkem policajty a navíc se kolem ní motá reportér, který chce jejich exkluzivní příběh. ___ Ann Sheridan občas skvěle zahlásí. San Francisco je krásný město, kam bych se chtěl jednou podívat, a exteriérů si užijeme více než dost. Příběh bohužel není nic moc, příliš mě nebavil, ale závěr na horské dráze byl luxusně natočený.(30.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace