Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žena na útěku aneb Průvodce San Franciskem v osmdesáti minutách. Výhledy z kopců Nob Hill a Telegraph Hill s pověstnou věží Coit Tower, přilehlé Washington Square, přístaviště Fisherman's Wharf a Embarcadero, velkolepá budova radnice a sousední Opera a v neposlední řadě Čínská čtvrť a nezaměnitelné Union Square – to jsou lokality, kterými se procházíme po boku ústřední hrdinky filmu Eleanor. Ta se zoufale snaží vypátrat svého muže, který se skrývá před zločinci, jež jsou mu na stopě. Její napínavá tour de San Francisco dramaticky vrcholí na horské dráze zábavním parku Whitney's Playland situovaném na západním pobřeží města. Právě „zakonzervování" jeho podoby objektivem kameramana Hala Mohra je jedním z aspektů, které filmu dodávají punc výjimečnosti, neboť se jedná o dnes již neexistující lokalitu. (Noir Film Festival)

(více)

Recenze (13)

Gastovski 

všechny recenze uživatele

Ann Sheridan co by Žena na útěku je fajn. I ostatní herci jsou fajn, ale veškerou pozornost si uzurpuje a v hlavní roli vystupuje San Francisco. Navíc, když tempo děje ani na chvíli nepoleví a když jeden vyšperkovaný dialogový stěr stíhá druhý, tak této velmi živelné a hlavě nesmírně zábavné noirovce musím dát plný počet. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Skoda...pokud nutne nemusite, neztracejte s timto kouskem cas. Ann Sheridan si muzete prohlednout v jinych filmech, a lepsich noiru jsou stovky... ** - - - Po delsi dobe mi to nedalo, a tenhle znamy noir jsem zkusil znova, a musim tedy sve puvodni hodnoceni vyrazne upravit. :) Ann hlaskuje jak o zivot a film je dostatecne svizny a pulp, takze nakonec jsme k sobe nasli cestu... :D ()

Reklama

liquido26 

všechny recenze uživatele

Frank Johnson venčí v noci psa a stane se svědkem vraždy, ale když přijede policie a chce po něm, aby vraha identifikval a svědčil, tak ze strachu uteče. Policie se snaží získat jeho manželku (manželství je v troskách), aby jim pomohla ho najít, ale ta odmítá a vydá se ho hledat na vlastní pěst. Přitom o svém muži zjistí věci, o kterých neměla tušení a rozhodne se vztah ještě naposledy zachránit, i když to nebude tak jednoduché, protože má neustále za zadkem policajty a navíc se kolem ní motá reportér, který chce jejich exkluzivní příběh. ___ Ann Sheridan občas skvěle zahlásí. San Francisco je krásný město, kam bych se chtěl jednou podívat, a exteriérů si užijeme více než dost. Příběh bohužel není nic moc, příliš mě nebavil, ale závěr na horské dráze byl luxusně natočený. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Maximálně atraktivní, v celém svém rozsahu zpřítomněné dění (neustále se posouváme kupředu, neexistují žádné nadbytečné scény, které by narušovaly narativní soudržnost), které úderně vyvolává zvědavost a napětí tím, že divák je v průběhu jediným plně informovaným prvkem, zatímco postavy se k cílovému objektu, uprchlému Frankovi, stahují nejprve souběžně, načež se působivě sbíhají do finálního bodu odhalení a vysvětlení. Vše navíc proloženo humorem (skvělé dialogové přestřelky) a nesmírně chytrou režií, která po "Hitchcockokovsku" nenechává nakouknout až pod pokličku (závěrečný duel kdo z koho), nýbrž nechává pracovat divákovu fantazii a napětí šponuje do mnohem vyšších sfér... 85% ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Lacne pôsobiaca kriminálka, s no name hercami, ktorú z nudy vytrháva iba to, že vraha, vydávajúceho sa za niekoho iného, máme my diváci i hlavné postavy pred očami. Všetko smeruje k očakávanému záveru odohrávanom v lunaparku pri horskej dráhe, na ktorej by bolo super sa zviesť. Nech filmu slúži ku cti, že stopáž nie je zdĺhavá. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama