Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Žena na útěku aneb Průvodce San Franciskem v osmdesáti minutách. Výhledy z kopců Nob Hill a Telegraph Hill s pověstnou věží Coit Tower, přilehlé Washington Square, přístaviště Fisherman's Wharf a Embarcadero, velkolepá budova radnice a sousední Opera a v neposlední řadě Čínská čtvrť a nezaměnitelné Union Square – to jsou lokality, kterými se procházíme po boku ústřední hrdinky filmu Eleanor. Ta se zoufale snaží vypátrat svého muže, který se skrývá před zločinci, jež jsou mu na stopě. Její napínavá tour de San Francisco dramaticky vrcholí na horské dráze zábavním parku Whitney's Playland situovaném na západním pobřeží města. Právě „zakonzervování" jeho podoby objektivem kameramana Hala Mohra je jedním z aspektů, které filmu dodávají punc výjimečnosti, neboť se jedná o dnes již neexistující lokalitu. (Noir Film Festival)

(více)

Recenze (15)

majo25 

všechny recenze uživatele

Lacne pôsobiaca kriminálka, s no name hercami, ktorú z nudy vytrháva iba to, že vraha, vydávajúceho sa za niekoho iného, máme my diváci i hlavné postavy pred očami. Všetko smeruje k očakávanému záveru odohrávanom v lunaparku pri horskej dráhe, na ktorej by bolo super sa zviesť. Nech filmu slúži ku cti, že stopáž nie je zdĺhavá. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Frank Johnson venčí v noci psa a stane se svědkem vraždy, ale když přijede policie a chce po něm, aby vraha identifikval a svědčil, tak ze strachu uteče. Policie se snaží získat jeho manželku (manželství je v troskách), aby jim pomohla ho najít, ale ta odmítá a vydá se ho hledat na vlastní pěst. Přitom o svém muži zjistí věci, o kterých neměla tušení a rozhodne se vztah ještě naposledy zachránit, i když to nebude tak jednoduché, protože má neustále za zadkem policajty a navíc se kolem ní motá reportér, který chce jejich exkluzivní příběh. ___ Ann Sheridan občas skvěle zahlásí. San Francisco je krásný město, kam bych se chtěl jednou podívat, a exteriérů si užijeme více než dost. Příběh bohužel není nic moc, příliš mě nebavil, ale závěr na horské dráze byl luxusně natočený. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Na to, že tady ten noir skoro skončil jako ztracený, je to překvapivá kvalitka. Vyložená radost po stránce San Francisco lokací (jako The Lineup), prostředí města u mě vždycky dělá moc. Baví pátrací děj a také postavy - cynická hlavní hrdinka, co se postupně znovu-zamilovává do hledaného manžela, nebo vtíravý a vyčůraný novinář. Závěrečný trik s kdo-je-vrah a lunapark je top, v součtu velmi příjemný dojem a doporučení. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Chtěl bych, ale na 4 jíti nemůžu. To by se totiž musel prodloužiti děj na min. 90min. a prohloubiti vztahová linka manželů, kteří (hl. ze strany manželky) najdou novou mízu. Taková Phantom Lady má taky absurdní délku apod., ale u mě funguje o dost lépe. Už jen proto, že krásná Ella Rainesová, se nedívá 90% děje jako totální kakabus. Byť má na to Eleanor Johnsonová právo, když vám v bytě často ´´bydlí´´ inspektor s nepřeslechnutelným hlasem:) a furt vás někdo sleduje. To rozhodně den nevylepší. Stejně jako vám ho nevylepší fakt, že hl. ženská postava je zrzka (vrrrr) z čehož v monochromatickém filmu pochopitelně nic nemáte. Grrr. A jak miluji čb US filmy, tak jen kvůli tomu, bych tento obarvil. Ale vkusně, aby se z toho nestala další colorovaná zrůdnost typu Night of the Living Dead z 68. Závěrečný šoudaun v zábavním parku byl zajímavý, včetně horské dráhy+šíleně se chechtající mechanické paní (na kterou bych v jakékoli době v životě nevlezl, myslím na tu dráhu, ne na tu ženskou:))) a docela jsem se nasmál při úplně posl. záběru, který ale neprozradím. Ale přišlo mi, že si tím rež. dělá z diváka poněkud legraci. Asi SPOILER. A vraha zjistíte už v pol. což mě trochu přequapillo, ale já se stejně na tento žánr dívám z důvodů jiných, než jest detektivní linka, takže tak. Lokace Svatého Františka jsou samoz. plus, ale Vertigo je/bylo/bude jen jedno. Special quest star...pes. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Maximálně atraktivní, v celém svém rozsahu zpřítomněné dění (neustále se posouváme kupředu, neexistují žádné nadbytečné scény, které by narušovaly narativní soudržnost), které úderně vyvolává zvědavost a napětí tím, že divák je v průběhu jediným plně informovaným prvkem, zatímco postavy se k cílovému objektu, uprchlému Frankovi, stahují nejprve souběžně, načež se působivě sbíhají do finálního bodu odhalení a vysvětlení. Vše navíc proloženo humorem (skvělé dialogové přestřelky) a nesmírně chytrou režií, která po "Hitchcockokovsku" nenechává nakouknout až pod pokličku (závěrečný duel kdo z koho), nýbrž nechává pracovat divákovu fantazii a napětí šponuje do mnohem vyšších sfér... 85% ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama