Kruté neřesti (TV film)

Ken Olin

James Duff

Bing Sokolsky

Laura Karpman

Taky Hallmarkovsky jednoducho pojataty film o vaznej teme o rodine, ktora je navonok dokonala, ale pritom je uplne dysfunkcna, plna klamstiev a vsetci su v nej nestastny. Film vyvrcholi priznanim zboznovaneho syna, ze je iny, co relativne v pohode rozdycha otec a ovela väcsi problem s tym ma hrôzostrasne idealisticka matka. Co som trochu aj cakal vdaka predoslym naznakom. O to viac mam mrzi ako sa otec spraval k svojmu duhemu synovi - alkoholikovi, ktoreho si dobre zahral Jim Carrey. Chybala mi nejaka finalna konfrontacia medzi nimi dvoma. Posledna linia sa venuje dcere, ktora aj po tom, co sa vydala, tak aj tak stale robila vsetko, co od nej ocakavaju rodicia. Zit v takej rodine, tak sa asi zblaznim. Zaujimavy film na jedno pozretie so slusnymi hereckymi vykonmi. 5/10.(2.6.2016)

• ivishka

Stará americká a naivní adaptace - aneb jak natočit film s xichtem Rosamunde Pilcher.Naivní,nehezké,nezajímavé a s hloupým a nemožným scénářem.(28.7.2012)

Na tenhle kousek jsem narazila zpočátku jen proto, že v něm hraje jeden z mých oblíbených herců Jim Carrey, tehdy ještě hodně mladičký. Nevěděla jsem tedy, co od filmu očekávat, protože ani ostatní zúčastnění herci nejsou u nás moc známí. Film mě ale velmi rychle zaujal a zanechal ve mně nečekaně silný dojem (jedním z nepůsobivějších je pro mě nepochopitelný postoj matky na konci filmu). S trochou úlevy jsem zjistila, že zřejmě ve všech rodinách na celém světě mají nějakého toho „kostlivce ve skříni“ a je úplně jedno, jestli je to alkohol nebo jiné sexuální zaměření a že i strach svěřit se (ať už z jakéhokoliv důvodu) svým nejbližším s něčím intimním není rozhodně věc ojedinělá, ač by tomu tak být rozhodně nemělo... Film si určitě s odstupem času znovu pustím a zatím mu dávám poctivé čtyři hvězdičky.(25.7.2011)

Navzdory několika vyhroceným situacím nadmíru smířlivé a uhlazené. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Za daných okolností by Mattův rozchod s Allison jen ztěží proběhl tak idylicky - a jeho konfrontace s otcem by s největší pravděpodobností byla daleko vyostřenější a výbušnější. Je téměř nemožné, aby autoritativní rodič tak lehce zahodit všechny své celoživotní pravdy a od základu změnit styl chování - dokonce i tehdy, když málem nadobro ztratil své dítě. Ale kdo ví ... v řídkých případech reakce nejbližšího okolí dokážou překvapit: 3,5* ... a tentokrát výjimečně zaokrouhluju nahoru - pro Matta ... a pro Kyla.(6.7.2011)

Není to žádný přeborný snímek, ale zaujal mě svým tématem. Poslední dobou jsem se setkala čím dal častěji s tím jak rodiče chtějí dokonalé děti, i za cenu, že by měli děti trpět. Ačkoliv podle rodičů je to jen jejich láska, kterou to myslí dobře, přitom jejich děti pak místo úspěchu jsou na hraně smrti. Něco takového je tu vyobrazeno dvě sice už odrostlé děti, které nikdy nenaplnili očekávaní a třetí na hraně smrti, protože nechce sklamat. Jistě, šlo by to líp natočit méně nudně, lepší konec by se mi možná taky hodil, ale pokud to vezmete z hlediska psychologického příběhu asi to dokáže i splnit očekávání.(27.10.2013)