Reklama

Reklama

Chladné oči v plamenech

V Severní Americe v malém kolonistickém městě se dopustí ctihodný katolík Will Smythe nevěry a polygamie. Puritáni z městečka ho chtějí oběsit. Nakonec jej však pouze i s několika následovníky vyženou z města. Zálesák Marion Dalton chce, aby šli do ztraceného údolí, kde však sídlí starobylé zlo, temný duch. Jeho žena je také členkou výpravy a podvádí ho s katolíkem Willem Smythem. Skupina cestu podnikne a dorazí do údolí panenské přírody. Její členové se však začnou ztrácet a čím dál častěji se objevují tajemné přízraky. Čarodějnictví v údolí musí nakonec překazit šílená Leah, která zjistí, jak porazit útoky ducha. (Intervideo)

(více)

Recenze (13)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Príbeh je situovaný do 18. storočia a rozpráva príbeh o skupine ľudí, ktorí sa vydávajú hľadať zasnúbenú zem, až kým nedorazia do akéhosi prekliateho údolia. Námet je celkom zaujímavý a film sa odohráva v peknej prírode, čo vidím ako najväčšie plus. Nemôžem však dať vyššie hodnotenie, pretože vôbec nešlo o horor. Jedná sa skôr o historický film s prvkami mysteriózna, ktorému však chýba akcia ako aj napätie. Vlastne len ku koncu sa z času na čas zo zeme vyhrabe nejaká smiešna vlasatá príšerka, ktorá by však nevydesila ani malé dieťa. Filmu neprospieva ani dosť lacné TV spracovanie. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Samotná atmosféra připomíná jízdu na housenkové dráze, kdy právě probíhající děj nevýslovně nudí, aby se následně před námi objevila scéna při které skutečně zamrazí. Bohužel těchto prokrvení jinak docela chladného filmu se tu mockrát nedočkáme a jejich příchod očekávejte až v druhé polovině filmu. Do té doby je totiž celý snímek spíše jedna velká nuda. Jediné co trošku drží průměrnou kvalitu nad hladinou po celou dobu je slušný hudební doprovod, který určitě stojí za povšimnutí. 5/10 ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Je tomu víc než dvacet let, co na některém německém kanále, tuším RTL či Pro7, byl jeden večer v týdnu vždycky vysílán horor. Doma jsme je často nahrávali na video. Mezi tím byl i tenhle film. Coby asi tak 12letý kluk, byl jsem z toho na větvi (jelikož se celý film odehrává v lese, je to celkem vhodné místo), jenže páska dojela a chybělo asi 20 minut. Grrr, dlouho jsem musel žít s tím, že vlastně nevím, jak to dopadlo. Pak jsem na to zapomněl, ale nějakou shodou náhod mi po letech jiný film nějak asocioval vzpomínku. Jenže jsem nevěděl absolutně nic bližšího, jak se film jmenuje, kdo ho natočil atd., jen že se to odehrává někdy v 18. století někde v Kanadě a pár výjevů toho strašidla vystupujícího z bažin, přitom nikde práškující letadlo. Jenže zvědavost byla velká, měl jsem to zasuté v hlavě jako něco, u čeho jsem se bál, takže jsem vytrval v hledání. Nakonec tak půlhodina googlení a název a i film samotný byly na světě. Tak jsem zvědavě usedl a začal se dívat. Škoda špatného obrazu, protože příroda ve filmu je malebná a dostatečně tajemná i bez trochy toho nadpřirozena. Další problém, ve filmu se často huhlá tak, že jsem měl trochu problém rozumět. Ale i tak je výsledný dojem docela pozitivní, pár scén skutečně bylo celkem mrazivých a spíš než na lekací scény film sázel na postupně houstnoucí atmosféru. Kam se hrabe nějaké pitomé Blair Witch co se týče využití samotné přírody. Navíc hororů z historie je bohužel málo, přitom právě do takovéhoto prostředí to sedne. I když konec byl trochu zmatený a tvůrci si podle mne úplně nevyjasnili, co chtějí říct poslední scénou, dávám celkem spokojené 3*. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Předně musím konstatovat, že oficiální text distributora psal nějaký ignorant, neb v žádném případě nešlo o "ctihodného katolíka", ale o protestantského kazatele a vůbec o protestantskou (nejspíše puritánskou) komunitu. Mysteriózní příběh se odehrává v koloniální severní Americe roku 1750 a je zde dobře stupňováno napětí, nejprve strachu z útoku Indiánů, poté z jevů nadpřirozených. Nezanedbatelným dílem k poutavosti tohoto zvláštního filmu přispívá divoká příroda, zvuky lesa a temné scény se zjevujícími se démony, přičemž do děje jsou zamotány pseudonáboženské výroky, umocňující depresi a beznaděj. V žádném případě nejde o western a v žádném případě nejde o historický příběh s křesťanským pozadím, ale o horor naopak s pozadím animisticko-pohanským, zahaleným do protestantského hávu. Ačkoliv nejsem nijak zvlášť tímto filmem nadšen, přesto je třeba mu přiznat určité kvality a myslím, že k dnešnímu dni (8. 10. 11) hodnocení 46%, jej dosti podceňuje. ()

destroy83 

všechny recenze uživatele

Dobrodružně laděný horor s pohádkovým nádechem z dob osídlování amerického kontinentu anglickými přistěhovalci o indiánské podobě ďábla, čarodějnicích a bezbožnosti některých služebníků božích. Samotný příběh začíná v jednom malém kolonialistickém městečku, kde se místní duchovní Will Smithe neprojevuje zrovna křesťanským způsobem, takže se ho ostatní obyvatelé chystají oběsit. Poprava se však nekoná a Smithe prchá s několika přívrženci na převozu nalézt zaslíbenou zem. Na stopě je mu kromě indiánů i zálesák Marion Dalton, který má ve Smitheově skupince ženu a dceru. Skupinka i s Daltonem se ocitá sama uprostřed indiánského území a je divochy vmanévrována do malebného údolí, které sice nese známky civilizace, ale zároveň o něm kolují mezi indiány děsivé příběhy. Snímek celkem slušně odsýpá, výprava i herecké obsazení je na celkem slušné úrovni a sem tam ukápne i kapka krve. Výsledný dojem je průměrná, dobrodružná, hororová pohádka s ne tolik okoukaným námětem, ale bohužel téměř bez atmosféry a jakéhokoliv diváckého pocitu strachu. U mě za tři hvězdy. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel od května do července 1983 v americkém státě Missouri, a to v lokalicích Blue Springs, Stover a Lake of the Ozarks. (GASTON73)

Reklama

Reklama