poster

Lhář, lhář

 • USA

  Liar Liar

 • Slovensko

  Klamár, klamár

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  ***

  Obvykle se říká, že něco stojí a padá s něčím. Zde se mi chce až říct, že tento film spíš jenom padá s Jimem Carreym. Některé hlášky byly opravdu dobré, tedy ode mě ohodnocené záchvatem smíchu, ale ty přehrávací pasaže... ty přehrávací pasáže. Rodinné momenty cynický divák jako já využije k tomu, aby si odskočil na záchod, ale ego hlavního představitele trčící z obrazovky už nejde tak snadno ignorovat. Ale stejně musím říct, že jsem se prostě bavila. -"Paní učitelka ale říkala, že krása je uvnitř." -"To se jen tak mezi lidmi říká..."(5.4.2010)

 • BoredSeal
  ****

  Lhář, lhář by byl jen obyčejnou komedií o tradičních hodnotách, kde pravidelně hraje jímavá hudba u rodinných scén, kdy se má člověk dojmout a člověk by u toho umíral. Naštěstí ale hraje hlavní roli Jim Carrey, který celý film přetáhne pod svůj diktát grimas, šíleného humoru a ze svého právníka udělá takového maniaka, že i závěrečná scéna na letišti vlastně dává smysl. Je fakt skvělý mít v rodinné komedii tak dobrýho herce, který umí i v hloupé scéně předávání dítěte dávat výrazem tváře najevo, jak je hlavní postava otrávená a co si myslí a tím pobavit i skeptičtější cyničtější diváky. Kdysi jsem film viděl s otřesným dabingem, kde někoho napadlo nahradit Carreyho hlas Dejdarem a už jsem neměl potřebu po příšerném dojmu vidět jinak obyčejnou komedii znova, naštěstí jsem po letech natrefil na originál a vše odpuštěno.(14.7.2018)

 • kaylin
  ****

  Jima Carreyho mám prostě rád a jeho humor mě baví. Pitvoření, k němuž se dovedl ve svých komediích vybičovat, je prostě jedinečné a nikdo jiný takový prostě není. Jeho gumový obličej baví, navíc tady je docela dobře podáno i to morální, které je pointou celého filmu. Některé gagy vás prostě odrovnají.(7.5.2017)

 • hippyman
  ***

  tak... co mi tak běhalo celou dobu hlavou: je to americké, je to bláznivé, je to komedie, je tam carrey, jo dobrý, je skvělej, ale trochu to přehání, konec až moc sladkej, několik dobrejch fórků, ale taky dost slabších, které snad přijdou vtipný jen amíkům... dost přibarvený, ale jo... možná to bude znít jako klišé, ale film stojí a padá na hlavním hrdinovi... naštěstí jsem měl kliku a shlédnul to podruhé celé v originále, dejdar tomu fakt nesedí... suma za 60%.(24.3.2008)

 • Spiker01
  ****

  Přiznám se, že jsem Jima Carreyho vždycky měl rád a jeho filmy vyhledával. Tento kousek mi však dlouho unikal. Znal jsem ho spíše jako komediálního herce, ale on zvládne i vážné role. Jeho všestranost obdivuji. Liar, liar sice není ten případ, na druhou stranu se jedná o asi nejvíc střeštěný film, co jsem od něj viděl. Občas to už sice přehání a v některých scénách zachází až do absurdna, vesměs jsem se ale nahlas smál. Samozřejmě ne každému to sedne, ale když se nad tím člověk povznese, čeká ho hora zábavy a vtipných grimas, které má Carrey v malíku...80%(1.12.2014)

 • - Pre Justina Coopera, ktorý si zahral malého Maxa Reeda to bola vôbec prvá filmová skúsenosť z jeho krátkeho pôsobenia vo filmovom priemysle.V súčasnej dobe pracuje čoby producent pre Fox Sports rádio. (Raccoon.city)

 • - Jim Carrey při jednom rozhovoru přiznal, že "útok pařátu" nevymyslel on, ale jeho otec, který ho jako malého také takto strašil. (Elisebah)

 • - Lhář, lhář je druhým ze tří snímků, na kterých Jim Carrey spolupracoval s Tomem Shadyacem. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace