Lhář, lhář

Liar Liar

Klamár, klamár

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

Obvykle se říká, že něco stojí a padá s něčím. Zde se mi chce až říct, že tento film spíš jenom padá s Jimem Carreym. Některé hlášky byly opravdu dobré, tedy ode mě ohodnocené záchvatem smíchu, ale ty přehrávací pasaže... ty přehrávací pasáže. Rodinné momenty cynický divák jako já využije k tomu, aby si odskočil na záchod, ale ego hlavního představitele trčící z obrazovky už nejde tak snadno ignorovat. Ale stejně musím říct, že jsem se prostě bavila. -"Paní učitelka ale říkala, že krása je uvnitř." -"To se jen tak mezi lidmi říká..."(5.4.2010)

Role přesně pro Carreyho. Tenhle film se nesmí brát vážně, ale jako pořádný úlet s crazy Carreym a hezky relaxovat doma v teple. Malinká výtka směřuje jen k Dejdarovi, jehož hlas se mi ke Carreymu nehodí. A celkově nemám moc rád, když se mění u hlavních postav dabéři. Dabéry máme skvělé, jen ať se každý drží svého borce ;-) a budu spokojenej.(25.11.2009)

Jim Carrey, co dodat? To je zosobněná komedie! Ani u tohoto filmu mne nezklamal. Zde, jako i u každého Carreyovského filmu doporučuji původní znění s případnými cz titulky! Dabovaný Carrey prostě není ten pravý Carrey, neužijete si jeho vytříbených skřeků, xichtů a podobných vylomenin. Co se týče děje: právník, věčný lhář, ze kterého se ze dne na den stane pomocí synova narozeninového přání "stroj na pravdu" - z toho samozřejmě pramení neuvěřitelná škála vtipných scének. Počínaje tou ve výtahu, přes modré pero až po sebedestrukci na záchodcích.(31.8.2011)

Totální one-man show Jima Carreyho. Pestože Jim dokáže s přehledem zahrát spoustu seriózních rolí jako ve Věčném svitu neposkvrněné mysli nebo Truman Show. Není ale pochyb o tom, čím že si to vydělal na nový Ferrari v garáži. Jeho výstupy v soudní síni a i mimo ni jsou prostě dokonalé a ostatní herci jsou jen nezbytné křoví. I když mám pocit, že by Jim utáhl na plátně i sám.(9.4.2007)

• PogoJoe

Tenhle film je od začátku do konce až moc trapný, až moc šablonovitý, až moc křečovitý a hlavně překsichtěný. S příšerně přeslazenou hudbou a černobílými postavami. Nechápu, před deseti lety, ještě v TV s hrozným dabingem, protože Dejdar ke Carreymu absolutně nesedí (poněvadž Carrey není Bart Simpson), se mi film celkem líbil. Ale hlavně scénář je prostě příšernej. Jediné povedné scény jsou ty nepoužité u závěrečných titulků. Není to Carreyho chyba a jen díky němu si film zaslouží tu jednu hvězdičku...(14.11.2010)

• - Režisér Tom Shadyac v jednom rozhovoru přiznal, že možná i polovina skečí, skřeků a "pitvoření se" byla čistá improvizace Jima Carreyho. (herr_carter)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Jim Carrey (Fletcher Reede) prenasledoval lietadlo na pojazdných schodoch typu NMC-Wollard TMPS-200, ktoré boli upravené pre film a ktoré dosahujú skutočnú rýchlosť až 145 km/h. (Raccoon.city)