Lhář, lhář

Liar Liar

Klamár, klamár

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

Jim Carrey je blázen:) Když jsem se tak na ty jeho skopičiny dívala, přemýšlela jsem nad tím, jaké to musí být, dělat ze sebe naprostého magora před štábem dvaceti lidí:) Hodně jsem se nasmála a při většině jeho eskapád, ač byly mnohdy značně ujeté a šílené, jsem ani neměla pocity trapnosti. Dřív jsem Carreyho neměla vůbec ráda, ale postupem času jsem si na něj začala zvykat a mám ho ráda. Jméno Jim Carrey se stalo pro ostatní obchodní značkou a pro něj nálepkou, stejně jako jeho šílené grimasy. A umět ze sebe dělat takového magora, to chce také jistou kuráž:)(26.12.2012)

• PogoJoe

Tenhle film je od začátku do konce až moc trapný, až moc šablonovitý, až moc křečovitý a hlavně překsichtěný. S příšerně přeslazenou hudbou a černobílými postavami. Nechápu, před deseti lety, ještě v TV s hrozným dabingem, protože Dejdar ke Carreymu absolutně nesedí (poněvadž Carrey není Bart Simpson), se mi film celkem líbil. Ale hlavně scénář je prostě příšernej. Jediné povedné scény jsou ty nepoužité u závěrečných titulků. Není to Carreyho chyba a jen díky němu si film zaslouží tu jednu hvězdičku...(14.11.2010)

Námět o právníkovi, který na jeden nemůže lhát je jednoduše geniální. Bohužel, scénář občas až moc spoléhá na Carreyho komiku. V několika místech se totiž ,,jeho´´ právník jenom různě svíjí a šklebí, aby nic neřekl. A tak se střídají geniální místa s těmi poněkud lacinějšími. Ale zasmál jsem se párkrát i nahlas a jako takový rodinný film na nedělní odpoledne je Lhář, lhář absolutně v pohodě. Hlavní myšlenka je moc pěkná.(7.9.2018)

Jim opět v roli záchranáře, ale stejně jako v Cable Guy si pro sebe možná utrhl až příliš velké sousto. Lhář, Lhář je sice o dost lepší než Cable Guy, ale Jim natočil prostě lepší a ztřeštěnější filmy. Samozřejmě je to ale dobrý herec, takže mu i to brouzdání romantikou není cizí a divák mu to rád zbaští. Nejpovedenější pařát:)(1.1.2007)

Z Carreyho filmov mám tento najradšej. Jim sa tu naplno prejavil a ukázal svetu kto je komik číslo jeden. Bavil som sa výborne počas celého filmu a to hlavne na Carreyho vtípkoch. Film je jednoduchý a krátky, ale nechýba mu nadhľad, spád ani dej a je maximálne zábavný. Carreyho by mali tvorcovia filmov viac využívať lebo začína starnúť a bolo by ho škoda. 80%.(6.8.2007)