Lhář, lhář

Klamár, klamár

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

• Oskar

Jim Carrey se zde nezvykle mírní a jde o jeden z mála filmů, kde je jeho excentrický projev logicky opodstatněný příběhem. Základní zápletka je navíc dobrý nápad, ale... TEN SCÉNÁŘ! Opravdu bych rád věděl, proč jsou scénáře hraných disneyovských filmů (Můj nejoblíbenější marťan, Inspektor Gadget, Myšák Stuart Little a celá řada dalších) tak ubohé a nudné. Takže je to jen další zbytečný film. 40 %(11.4.2003)

myslím že je to jedna z nejpovedenějších Carrey komedií... můžu na ni koukat kolikrát chci.. a vím co se bude dít.. ale stejně se řežu... právník, který nemůže na jeden den lhát.. to je peklo na zemi :-D moje nejoblíbenější scéna kde se snaží říct, že to pero je rudé.. jen si na to teď vzpomenu a už mám úsměv od ucha k uchu :)(31.3.2009)

• Sokkk_y

Neukamenujte mě, ale já prostě Jima Carreyho nesnáším! Nechápu, proč do takovéhle role obsadí tohoto psychicky labilního herce, jehož ksichty mě spíše děsí, než aby mě rozesmály. Ne, prostě Jime, ty nejsi pro mě herec do filmů, ale herec možná tak do pojízdného cirkusu! A ještě k tomu ten otřesný scénář....no prostě, NE!(19.9.2006)

Výborná sranda, co se týká mého názoru na "bláznivé americké komedie" tak na ty se opravdu nerad dívám viz. seriál Přátelé z toho se mi chce zvracet. Ale Jim Carrey je jiný, je to jednička a v tomto filmu má možnost se maximálně předvést, já se u toho válel smíchy, TV Prima to sice dává ted dvakrát po sobě, ale i tak se na to znova podívám. Prostě na uvolnění a pobavení špičkový snímek a nemůžu ho hodnotit slaběji než 4 hvězdičkami.(4.1.2009)

• ivishka

Tohle mi naposledy přišlo vtipné v rok vydání filmu. Od té doby kdy to někde mají pořád potřebu to pouštět dokola jsem to viděla asi ještě 5x a opravdu se mi zhnusil Jim Carrey a je mi jedno co mi na to kdo pak řekne ale shledávám jeho humor-TRAPNÝM,nudným,neskutečně NEINTELIGENTNÍM a vytrhání-vlasy-hodným...Nesnáším jeho komediální filmy a to není absolutně nic osobního. Kdyby mě někdo chtěl mučit tak mi pustí tohle,masku a CD Justina Biebera nebo Tokio Hotel a je po mě.(20.3.2012)

• - Steve Martin odmítl hlavní roli, kvůli filmu Labyrint lží. (Karlos80)

• - Ke konci filmu jede Flatcher (Jim Carrey) na jezdících schodech za letadlem a v každé scéně se mu mění barva kalhot. (Karlos80)

• - Jim Carrey (Fletcher Reede) jazdí vo filme v aute Mercedes-Benz SL 500 [R129] z roku 1996. (Raccoon.city)