Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (481)

/Pablo 

všechny recenze uživatele

Jim Carrey předvádí neuvěřitelné grimasy a zvuky (nutno vidět v originále), to se mu musí nechat a některé pasáže jsou opravdu nápadité a vtipné (např: přelíčení u soudu). Jako celek se mi to však moc nepozdává: banální zápletka, kýčovitý závěr. To bych ostatně ještě přešel s ohledem na žánr, ale ten PATOS v rádoby dojemných situacích! Holt jiný, kraj jiný mrav, jak se říká, jenže těhle amerických rodinných komedií již mám dost.______Mnozí budou vědět, že do finální verze filmu se nevešla jedna kouzelná (bohužel vystřižená) scéna, což je škoda... ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Lhář, lhář by byl jen obyčejnou komedií o tradičních hodnotách, kde pravidelně hraje jímavá hudba u rodinných scén, kdy se má člověk dojmout a člověk by u toho umíral. Naštěstí ale hraje hlavní roli Jim Carrey, který celý film přetáhne pod svůj diktát grimas, šíleného humoru a ze svého právníka udělá takového maniaka, že i závěrečná scéna na letišti vlastně dává smysl. Je fakt skvělý mít v rodinné komedii tak dobrýho herce, který umí i v hloupé scéně předávání dítěte dávat výrazem tváře najevo, jak je hlavní postava otrávená a co si myslí a tím pobavit i skeptičtější cyničtější diváky. Kdysi jsem film viděl s otřesným dabingem, kde někoho napadlo nahradit Carreyho hlas Dejdarem a už jsem neměl potřebu po příšerném dojmu vidět jinak obyčejnou komedii znova, naštěstí jsem po letech natrefil na originál a vše odpuštěno. ()

Reklama

FrankSusta 

všechny recenze uživatele

Nuže, Lhář Lhář, kultovní komedie s Jimem Carreym v hlavní roli. Příběh je o pravníkovi, který nesmí den lhát. To se ví, že jsme si to v tyto poslední dny školní docházky museli ve škole pustit! Protože film, který učí a říká, že lhát se nemá, hraje v něm dokonale přehrávající Jim Carrey, ale především je v něm pěkná hromádka sexuálních fórů, které v místnosti plné pubertálních nadrženců skvěle vyzní, to jsme si prostě MUSELI pustit! To byla povinsost (ono by to možná vyznělo lépe, kdyby jsme si tento vrchol komediální kinematografie nepustili sami)! Po pár nepříjemnostech s technikou jsme film zapnuli. Inu, bavili jsme se. Však učitel náhle odešel ze třídy... a třídou se roznesla melodie skladby kapely Mandrage. A já z filmu slyšel hovno... naštěstí jsem ho viděl už podruhé.       Filmy Jima Carreyho mám velice, velice rád! Ale mezi tou řádkou jeho filmy se jeden vyjímá... tenhle! A několik dalších. Tato klasická komedie aka lehké drama mě totiž dokáže pobavit vždy, exceluje kultovními hláškami (film má 83 minut, když to porovnám s Pulp Fiction, které má 154, má toto jen o trochu menší koncentraci hlášek a legendárních scén než kultovka o tři roky starší), ale především historickým vystoupením Jima Carreyho, za které si ten Glób zasloužil. Příběh jednoduchý ale dobrý. Já to mám prostě rád, a to jedno procento do rudých čísel by si film zasloužil. Neuvěřitelná tož taškařice! ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Víš,co udělám?! Nic!......... Scénář : Stephen Mazur a Paul Guay. Kamera : Russell Boyd. CHYBA VE FILMU - Ke konci filmu je Fletcher na jezdících schodech a při různých záběrech má pokaždé kalhoty jiné barvy....... Hudba - John Debney, a James Newton Howard - ocenění, vítěz - 1998 - ASCAP Film and Television Music Awards. CITÁT - Simons je starý. Už to měl dávno zabalit, ale nechce zůstat doma, protože nesnáší starou. Znáte ji z vánočních večírků. Vždycky se tam zrube a říká mu "demente"...... ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Paul Guay, Stephen Mazur .. Už jen tuctová komedie s Jim Carrey, který na prostoru soudní síně předvádí své obvyklé skopičiny a všemožné ksichty. Vcelku slabé a trapně vtipné, za což může především scénář. Jim Carrey natočil několik dobrých komedii, ale tahle k nim rozhodně nepatří. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (28)

  • Pre Justina Coopera, ktorý si zahral malého Maxa Reeda to bola vôbec prvá filmová skúsenosť z jeho krátkeho pôsobenia vo filmovom priemysle. Neskôr začal pracovať ako producent pre Fox Sports rádio. (Raccoon.city)
  • Jim Carrey (Fletcher Reede) prozradil, že "útok pařátu" nevymyslel on, ale jeho otec, který ho jako malého takto strašil. (Elisebah)

Související novinky

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším

20.07.2007

...a to jak v otázkách vzkříšení své kariéry, tak i v nejnovějším projektu, s nímž spojil své jméno. Filmy, v nichž se má vyskytnout kdysi nejúspěšnější komik planety, přibývají s týdenní frekvencí.… (více)

Reklama

Reklama