Lhář, lhář

Liar Liar

Klamár, klamár

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

Keď sa Carrey snaží zaujať čo najväčší počet divákov, respektíve uspokojiť tých menej náročných, zoberie scenár, akým je Liar, liar. Čiže aby sa vlk nažral a ovca ostala sýta. Jednoduché polopatické posolstvo, zopár grimás a nakoniec pocit, že to bolo celkom fajn a človek si pritom príjemne, bezmyšlienkovito oddýchol. Aký má ale takáto práca zmysel pre herca, ktorý dokáže fantasticky stvárniť omnoho komplikovanejšie postavy, nechápem.(15.12.2012)

• tron

„Siedmych!“ – „...Na počte nezáleží.“ Komédia, postavená na jedinom, hoci dobrom, nápade. Čo by sa stalo, keby slizký advokát musel 24 hodín hovoriť pravdu? To je poloha, ktorá Jimovi Carreymu celkom sedí: je ako-tak (hoci miestami z posledných síl) civilná, no pritom mu umožňuje podať svoj tradičný „maniakálny výkon“, viete, rôzne zvuky, pazvuky, prdenie, ksichtenie, gúľanie očami, vyplazovanie jazyka atď. No hoci je KLAMÁR, KLAMÁR našťastie krátky (hodinu a 23 minút aj s titulkami), nezaujal ma a idem s hodnotením na prísnych 40%. Carreyho mám rád alebo v totálne bláznivých rolách (BLBÝ A BLBŠÍ, ACE VENTURA 1 – 2) alebo v „úplne iných“ (TRUMAN SHOW, MUŽ NA MESIACI) – a nie v takomto „aj aj maglajze“. Ostatní jeho kolegovia sú ako herci úplne nezaujímaví (Elwes, Tillyová, Tierneyová), niektoré dialógy „s poučením“ odporné a vôbec, pre mňa nesympatický film.(30.10.2004)

Jima Carreyho mám prostě rád a jeho humor mě baví. Pitvoření, k němuž se dovedl ve svých komediích vybičovat, je prostě jedinečné a nikdo jiný takový prostě není. Jeho gumový obličej baví, navíc tady je docela dobře podáno i to morální, které je pointou celého filmu. Některé gagy vás prostě odrovnají.(7.5.2017)

Advokát Jima Carreyho musí lhál, lhát a lhát a zase jen lhát, anebo ne?! Už musí říkat jen pravdu, samou pravdu a nic než pravdu. Kreace Jima Carreyho pochopitelně zase jednou zastíní všechny přítomné kolem, a když byl v takové formě, nedá se to napsat o scénáři, který trpí nejen nevelkou propracovaností celé originální zápletky, ale v závěru mu dojdou nápady. Než se tak stane, lze si užít Carreyho eskapád v podobě šaškování a pitvoření tak, jak to umí jen on, habaděj. Gagů postupem času přibývá, až poslední čtvrtina filmu je taková mdlá a film neví, jak by to celé dobře zakončil. Dabing Martina Dejdara nevadil, ale raději mám dvorního dabéra Carreyho Bohdana Tůmu. Pro ty, kdo komedii ještě neviděli, je to dobrá volba a film pro oddechové pobavení má ty správné preference. 60%(11.6.2012)

Parádní “Carryovská“ komedie s Jimem, ve svých nejlepších letech. Lehké, svižné, vtipné. Parádně vymyšlená zápletka o právníkovi, který pořád jenom lže, v hlavní roli s jedním z nejlepších komiků! Jim opět válí a jeho gumový xicht je opět bezchybný :-D! Kdyby tam Jim nebyl, nebylo by to ono, ale on tam je a opět se z něho můžu potrhat smíchy. Spousty vtipných a nezapomenutelných scén a hlášek! Parádní komedie! 4 hvězdy. PS: Ostatní herci to jakž takž zvládají, ale žádná sláva. PSS: Naštěstí jsem tento film viděl s dabingem, kde Jima, dabuje Bohdan Tůma.(24.9.2010)

• - Jim Carrey (Fletcher Reede) jazdí vo filme v aute Mercedes-Benz SL 500 [R129] z roku 1996. (Raccoon.city)

• - V scéne, kde Jim Carrey (Fletcher Reede) zápasí s perom, paroduje známu Ashovu (Bruce Campbell) scénu z Evil Dead II (1987). (Raccoon.city)

• - Pre Justina Coopera, ktorý si zahral malého Maxa Reeda to bola vôbec prvá filmová skúsenosť z jeho krátkeho pôsobenia vo filmovom priemysle.V súčasnej dobe pracuje čoby producent pre Fox Sports rádio. (Raccoon.city)