Lhář, lhář

Klamár, klamár

Liar Liar

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

Tak konecne som si to pozrel s poriadnym dabingom s Bohdanom, lebo spojenie Dejdar - Carrey neznasam a zakazdym som trpel, ked som Klamara sledoval s jeho dabingom. Bohdan nesklamal a bol perfektny. Lepsi jak original. Predtym mi Klamar pripadal oproti predoslym Carreyho filmom az prilis umierneny, kedze tu prvykrat hral celkom normalnu postavu a len obcas chyti kvôli prianiu jeho syna amok sialenosti. Tantokrat mi prekvapivo prilis nesedeli tie sialene sceny, ktore mi nepripadali vtipne ale skôr trapne. Pokial hra magora, ktory struha grimasy, tak ma to bavi, ale to neustale prepinanie filmu medzi dojimavym poucnym prbehom a sialenymi scenami mi nesedelo. Motiv o mizernom otcovi, ktory sa musi poucit, aby si ziskal svojho syna mi trochu pripominal Otca v sukni, ale Klamar nie je ani zdaleka tak dobry film. Dojimave sceny na mna nefungovali a komedialne ma uz prilis nebavili. Ta nekonzistentnost mi pripomenula serial Krok za krokom, ktory som sice dakedy zral, ale dnes by som ho uz asi tiez nedal. Tomu nametu by viac sedel poriadne prepracovany situacny humor a nie Carreyho sialene xichtokreacie. 5/10.(13.7.2018)

• Renton

Scénář: Paul Guay, Stephen Mazur .. Už jen tuctová komedie s Jim Carrey, který na prostoru soudní síně předvádí své obvyklé skopičiny a všemožné ksichty. Vcelku slabé a trapně vtipné, za což může především scénář. Jim Carrey natočil několik dobrých komedii, ale tahle k nim rozhodně nepatří.(19.9.2006)

Jima Carreyho mám prostě rád a jeho humor mě baví. Pitvoření, k němuž se dovedl ve svých komediích vybičovat, je prostě jedinečné a nikdo jiný takový prostě není. Jeho gumový obličej baví, navíc tady je docela dobře podáno i to morální, které je pointou celého filmu. Některé gagy vás prostě odrovnají.(7.5.2017)

Výborná sranda, co se týká mého názoru na "bláznivé americké komedie" tak na ty se opravdu nerad dívám viz. seriál Přátelé z toho se mi chce zvracet. Ale Jim Carrey je jiný, je to jednička a v tomto filmu má možnost se maximálně předvést, já se u toho válel smíchy, TV Prima to sice dává ted dvakrát po sobě, ale i tak se na to znova podívám. Prostě na uvolnění a pobavení špičkový snímek a nemůžu ho hodnotit slaběji než 4 hvězdičkami.(4.1.2009)

Jim Carrey není špatný herec, ale extra ho nějak nemusím. Vtipných scén zde bylo celkem dost, ne všechny ale pobavili. I příběh nebyl nic extra. Přesto je to příjemná jednohubka na opravdu jen jedno podívání. Ještě, že je krátká stopáž filmu, jinač bych hodnotil hůře. S hodně odř.ušima hodnotím na 50% = ***(21.1.2013)

• - Postava Jennifer Tilly ve filmu přizná věk 31 let. Její protagonistce bylo ale ve skutečnosti v době natáčení 39. (SirTraged)

• - Jim Carrey (Fletcher Reede) prenasledoval lietadlo na pojazdných schodoch typu NMC-Wollard TMPS-200, ktoré boli upravené pre film a ktoré dosahujú skutočnú rýchlosť až 145 km/h. (Raccoon.city)

• - Režisér Tom Shadyac v jednom rozhovoru přiznal, že možná i polovina skečí, skřeků a "pitvoření se" byla čistá improvizace Jima Carreyho. (herr_carter)