Hromkočky (TV seriál)

Thundercats

Dobrodružný / Rodinný / Animovaný

USA, 1985, 130x22 min

Hromkočky, hoůůůů....... Kdo by si při tomhle pokřiku nevzpomněl na partu kočkoidních hominidů vedoucích svůj věčný boj proti zlému Mumrovi a jeho neschopným henchmenům? Jedna ze seriálových klasik mého dětství. Spousta akce, skvělé technické vymoženosti a v neposlední řadě sympatický tým a valně nesympatický padouch. No uznejte, co chtít víc?(17.12.2007)

Popravdě - tenhle animák je celkem dost přihlouplý a ještě dobitý českým doslovným dabingem,, na druhou stranu má ale snad nejlepší údernou akční znělku vůbec (společně s želvími ninjy). Nesmíte ale moc poslouchat text tý písničky :) Intro ke shlédnutí zde.(30.7.2010)

Pokud bych měl vybrat nejoblíbenější seriál mého mládí, Hromkočky by jednoznačně zvítězily. Napínavý a poutavý děj, zajímavé prostředí, skvělí záporáci a kvalitně zpracovaný nápad rasy "Hromkoček". Znělku seriálu bych označil za kultovní. Celkově vzato, kdo pamatuje kanál Supermax, dle mého skromného názoru se vedle Spider-mana jednalo o nejkvalitnější produkt této stanice.(12.11.2006)

Nostalgia na túto rozprávku. Hlavne tie stroje, to bola paráda a svetlo hromovej mačky. Na tomto som tiež žil, dnes už tiež veľmi nechápem, ale vtedy to pre mňa ako dieťa bol nabijak energie, potom som bol trocha hyperaktívny, takže pozor pre rodičov, ak to budete chcieť pustiť deťom takéto rozprávky. Inak však som sa z nej tešil a vedel som ju ako tak zobrať, bez vážnej poruchy mojej osobnosti, prežil som to a dnes už len spomínam ako som sa zabával.(2.9.2012)

Své kvality to má, ale mě to ani trochu nenadchlo. Přepínal jsem vždy, když jsem to viděl. 80. léta ? ///EDIT - No dobrá, ne vždy jsem přepínal. Viděl jsem to už dávno a spletl jsem si dva seriály. To znamená, že Hromkočky jsou ten první i druhý seriál. Ne vše jsem tu měl rád, grafika by mohla být lepší, ale mělo to pěkný příběh a je to takový zástupce 80. let v animácích.(1.3.2009)

• - V Česku měl seriál premiéru v roce 1997 a to na kabelové stanici SuperMax. Na přelomu tisíciletí byl pak se stejným dabingem vysílán ještě také na TV Nova - a to o víkendech ráno. (Jack_6428)

• - První série byla dokončena již v roce 1983, přestože byla poprvé odvysílána až o 2 roky později. (Agita)