Hromkočky (TV seriál)

Thundercats

Dobrodružný / Rodinný / Animovaný

USA, 1985, 130x22 min

Kreslené přesvalené micinky a hlavní záporák Mumm-Ra, který mi jako děcku ve své formě poloshnilé mumie přišel dosti děsivý ...než se "reinkarnoval"... Na jednu stranu fajn akce a příjemná dětská zábava, na tu druhou fakt, že divák starší dvanácti jen stěží udrží vážnou tvář. Ale pamatuju si, jak jsme se spolužákem ze základky spekulovali, jestli by se případné chození s Cheetarou dalo klasifikovat jako zoofilie nebo ne...(26.6.2010)

Pokud bych měl vybrat nejoblíbenější seriál mého mládí, Hromkočky by jednoznačně zvítězily. Napínavý a poutavý děj, zajímavé prostředí, skvělí záporáci a kvalitně zpracovaný nápad rasy "Hromkoček". Znělku seriálu bych označil za kultovní. Celkově vzato, kdo pamatuje kanál Supermax, dle mého skromného názoru se vedle Spider-mana jednalo o nejkvalitnější produkt této stanice.(12.11.2006)

Hromkočky, hoůůůů....... Kdo by si při tomhle pokřiku nevzpomněl na partu kočkoidních hominidů vedoucích svůj věčný boj proti zlému Mumrovi a jeho neschopným henchmenům? Jedna ze seriálových klasik mého dětství. Spousta akce, skvělé technické vymoženosti a v neposlední řadě sympatický tým a valně nesympatický padouch. No uznejte, co chtít víc?(17.12.2007)

Ano, Hromkočky, tak dlouho jsem vzpomínal, až jsem si vzpoměl, jak se jmenujou :) Jeden z těch o hodně lepších seriálů na Nově kolem 6 hodiny ranní. Rád sem na ně koukal, bavili mě! Mrzelo mě tehdy, když už skončili a od té doby nic:) Ale nemám zájem se k nim vracet, nechci si zkazit vzpomínky! Hromkačky, odpočívejte v pokoji. 4*(16.2.2013)

Nostalgia na túto rozprávku. Hlavne tie stroje, to bola paráda a svetlo hromovej mačky. Na tomto som tiež žil, dnes už tiež veľmi nechápem, ale vtedy to pre mňa ako dieťa bol nabijak energie, potom som bol trocha hyperaktívny, takže pozor pre rodičov, ak to budete chcieť pustiť deťom takéto rozprávky. Inak však som sa z nej tešil a vedel som ju ako tak zobrať, bez vážnej poruchy mojej osobnosti, prežil som to a dnes už len spomínam ako som sa zabával.(2.9.2012)

• - V Česku měl seriál premiéru v roce 1997 a to na kabelové stanici SuperMax. Na přelomu tisíciletí byl pak se stejným dabingem vysílán ještě také na TV Nova - a to o víkendech ráno. (Jack_6428)

• - První série byla dokončena již v roce 1983, přestože byla poprvé odvysílána až o 2 roky později. (Agita)