Pro jedno kousnutí

Once Bitten

Komedie / Horor

USA, 1985, 94 min

• MM_Ramone

Mladík Mark Kendall je silne frustrovaný tým že vo veku dvadsaťjeden rokov je stále panic. Aj keď má vážny vzťah so svojou priateľkou Robin, ku súloži to ešte nedotiahli. A tak sa jedného letného večera vydá spolu s dvoma kamarátmi do Hollywoodu, aby tam našiel ženu, ktorá ho zasvätí do tajov milovania. Pri tomto nerozvážnom dobrodružstve padne do spárov zmyselnej upírky. Po noci strávenej s ňou sa začne i z neho pomaly stávať vampír. Americká teenagerská komédia "Once Bitten" si zaslúži pozornosť predovšetkým preto, že sa jedná o prvý celovečerný kinofilm, kde hlavnú úlohu stvárnil herec Jim Carrey. **(28.9.2015)

Takova netradicni Carreyovka, coz je dany ale tim, ze to je jeden z jeho prvnich filmu a tvurci asi netusili, co dokaze predvest, takze mu nedavaj moc prostoru pro naky exhibice, ale obcas precejen hodi nakej uchylackej vyraz a predvede brutalni tanecek. Co se tyce pribehu, ten mi prisel celkem originalni a zabavnej, ale spis takovyto, ze se celou dobu usmivate, nez ze byste se vylozene zasmaly, ale par vostrejch scen se tu precejen najde a vrchol vseho je asi spadly mejdlo ve sprse. Co se tyce ostatnich hercu, nikdo koho bych znal tu nehraje, ale dva Carreyho kamosi jsou fakt hodne vyzivny, jejich baleni holek bylo fakt brutalni. Celkove se jedna o takovou pohodovou zabavu s obcas dobrym vtipem, sviznym tempem a prijemnou hudbou, ale jelikoz se tu Carrey jeste kroti a hraje vicemene normalniho kluka, i kdyz posledniho panice ve meste, proste to neni takovej masakr.(13.4.2008)

• kingik

Carrey ve svých začátcích působil sice jako svěží vítr, ale hrál i v pěkných kravinách a tahle je jednou z nich. Hororové komedie nikdy nebyly můj top, buď tedy pořádný horor nebo pořádnou komedii, ale rozhodně ne mix obou těchto žánrů. Carreyho herecký projev zde není tolik expresivní jako v pozdějších letech. Z filmu číší naivita každým coulem, ale nakonec je to právě Carrey, jemuž vděčím za to, že se tato trapnost vůbec dala dodívat, ale už nikdy více.(22.3.2009)

• Lacike

Tak tato ranná Carreyovka dopadla lepsie ako Earth Girls Are Easy. V prvom rade to nie je tak infantilne stylizovane, ale je to celkom normalna teenagerska komedia okorenena o upirsku tematiku. Dalsim plusom je, ze tentokrat hra Carrey hlavnu ulohu. Je zvlastne ho vidiet v tak mladom veku. Bohuzial tym vsetky klady koncia. Je to dost nudna nenapadita komedia. Celkom slusna zapletka nie je prilis zaujimavo vyuzita a Carrey tu nepredvadza nic co by aspon trochu naznacovalo, ze sa v nom ukryva obrovsky komedialny talent, ktory tak uchvatne neskôr zuroci. Takze vysledok je nemastny neslany film, ktory vas neurazi ale ani nicim nezaujme. 4/10.(20.1.2015)

Jako film dobrý, jako komedie výborný, jako horror škoda slov - což celkově dohromady dává lehce nadprůměrný zážitek, u kterého se i docela zasmějete. Líbil se mi hlavně ten sebeparodický upírský humor (když se např. dohadují, proč bude mít Carrey nejlepší rakev, nebo když si Carrey přes den doma dáchne v bedně na hadry). Párkrát jsem se zasmál nahlas, ale úsměv jsem měl na ksichtě takřka celej film a to se tak často nestává. Navíc jsem mohl opět ukojit svou úchylku po osmdesátých létech... Film má výbornou hudbu a i Carrey párkrát předvede něco ze svého pozdějšího repertoáru (např. když přijde navštívit svou holku do obchoďáku). Jako jednoduchá oddechovka dobrý film.(19.1.2010)

• - Herečka Morgan Fairchild odmítla hlavní roli Hraběnky. (Terva)

• - Skupina 3-Speed, která nazpívala úvodní píseň, si ve filmu dokonce zahrála cameo. Scény s ní však byly vystřiženy. (Terva)

• - Scenárista Jeffrey Hause chtěl do hlavní role obsadit Michaela J. Foxe. Producent Samuel Goldwyn Jr. byl však proti a prosadil si Jimma Carreho. (Terva)