Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova (Daniel Radcliffe) života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako „Eat It“ a „Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl. (KGBelik)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (51)

Marze 

všechny recenze uživatele

Rychle odsýpající, směšné. Není to životopisný film, jaký byste očekávali. Hrdinův vztah s Madonnou posílá film do 4. cenové skupiny. Film se snaží o smích, ale není nic na čem by stál. Oslava hrdiny a jeho práce. Hraná parodie na jeho život. Žánr "feel good" životní příběh.  Zpěváka tedy vůbec neznám. Jeho postava je dychtivá, arogantní a sebejistá. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Daniel Radcliffe ako Weird Al' Yankovic bolo pre mňa  niečo, čo som musel vidieť na vlastné oči. A môžem povedať, že sklamaný som neostal. "Weird: The Al Yankovic Story" je totiž presne tak správne uletené ako by som si predstavil. A tak máme možnosť sledovať jeho detstvo, kde otec skoro pripravil o život podomového obchodníka, nakoľko nechcel, aby sa z neho stal hudobník. Teda... nie. Film totiž nie je reálnym životopisným filmom, ale tak ako bola Alova muzika paródie známych skladieb, tak aj jeho biografia je poňatá ako paródia životopisných filmov. A čuduj sa svete, ono to funguje. Dodáva to filmu humor a správnu šťavu a ja som sa bavil ako už dávno nie. Mrzí ma len, že tie vážnejšie momentky, to úplne vychytať nevie. Miestami sa to snaží pôsobiť serióznejšie, no práve tam film najviac zlyháva. A tiež možno sa miestami snaží byť až moc parodickým. Nechcem prezrádzať, no občas som mal pocit, že sú tu momentky, kde by už každý len pokrútil hlavou, že toto asi nie. Ale vo výsledku je to zábavné, úsmevné a funkčné. Takže to proste zjem a spravím si toast s mojou "bologna". Hodnotenie: B ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Weird: The Al Yankovic Story je milá parodie na hudební životopisné filmy o člověku, jenž strávil svou kariéru tvorbou hudebních parodií, nicméně asi bych se ji zdráhal doporučit komukoliv, kdo není aspoň částečně obeznámen s Alovou tvorbou. A pro ty obeznámené to možná nebude tak vtipné, jak by mnozí předem čekali, nicméně i přes pár hluchých míst to nabízí dobrou porci zábavy a pár velmi zdařilých cameo rolí. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

Film stejně divnej, naivní, trapnej, šílenej, debilní a parodickej jak songy Ala Yankovica, akordeonového fetišisty a předchůdce Těžkýho pokondru – a v tom přeci jen tkví to podivný kouzlo, protože přesně takhle si Podivný Al Yankovic odjakživa představoval film o sobě. V rámci hudebních biopiců by šlo o průměr, jenže tenhle bizárek je nefalšovanou parodií na tenhle subžánr, takže většina příběhu je čistě fiktivní pohádka. Ne každýmu tenhle koncept však sedne.... Daniel Radcliffe jako vždy skvělej; ten týpek je herecká extratřída, müluju ho. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Weird: The Al Yankovic Story je skutečně nevyzpytatelný jako Al Yankovic a tím je neskutečně přitažlivý.  Tahle fiktivní a za vlasy přitažená pouť Yankovice sází nejen na bravurní podání Daniela Radcliffea, ale především střelenou podívanou, která si z hudebních biopiců spíše utahuje. Bylo by zajímavé vidět na Yankovice odtažitější pohled či alespoň snahu o nějaký psychologický rozbor, Yankovic si ovšem nejspíš očividně napsal film dle svých představ a výsledkem je podivnost v tom nejlepším smyslu..... Více zde ()

Galerie (7)

Zajímavosti (6)

  • Ve filmu se zmiňuje tzv. „Yankovic bump“. Jedná se o skutečný výraz, který se používal, když se 'Weird Al' Yankovicovi (Daniel Radcliffe) podařilo zparodovat známou písničku a původní originální skladbě se díky tomu zvýšily prodeje. Příkladem může být skladba „Smells Like Teen Spirit“ od Nirvany, kdy se díky parodii „Smells Like Nirvana“ z roku 1992 zvýšily prodeje alba „Nevermind“ z roku 1991. (VelkejViktor)
  • Ve scéně, kdy se Weird Al Yankovic (Daniel Radcliffe) ptá Dr. Dementa (Rainn Wilson), zda chce být jeho mentor, tázaný odpovídá: „Ne, chci být tvůj dementor!“ Dementor (v češtině „mozkomor“) je přitom bytost z příběhů o Harrym Potterovi, v jejichž filmovém zpracování hrál Radcliffe hlavní roli. (Maulik)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA). (Arsenal83)

Související novinky

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)

Reklama

Reklama