poster

Půlnoční podraz

 • USA

  Diggstown

 • Velká Británie

  Midnight Sting

Drama / Sportovní

USA, 1992, 98 min

 • dobytek
  ***

  Béčková komedie o boxu (nevim, proč se tu píše, že je to sportovní drama), ve který nakonec zvítězí "dobro" nad "zlem". Nutno dodat, že "dobro" si k tomu vítězství pomohlo různejma úplatkama, švindlama a nefér taktikou, takže to aspoň neni takový vyloženě černo-bílý. Jinak boxu je tam celkem dost, ale pořád maj všichni ruce dole a chvílema snad i za zádama, takže to vypadá poněkud komicky. Ale nenudil jsem se, takže dávám 3 hvězdy.(14.5.2011)

 • Kangaroo
  ****

  James Woods v roli sebevedomeho managera starnouciho boxera Louise Gossetta Jr. uzavre sazku se zaporakem Brucem Dernem o to, ze jeho sverenec porazi deset boxeru z maleho mesta za jeden den. Nic neni tak jak se na prvni pohled zda a jeden svindl strida druhy. Misty vtipne a trochu predvidatelne pokoukani ktere rozhodne nezklame a docela potesi.(4.1.2007)

 • Rakosnicek77
  *****

  Gossetta mám rád ve všech filmech, ve kterých se objevil a to doslova, Půlnoční podraz nevyjímaje. Navíc jde tak trochu o sportovní téma a to já celkem můžu. Zase jsem se jednou utvrdil v tom, že velká spousta devadesátkových filmů, má svou velkou kvalitu i dnes a nemusí jít zrovna o kdovíjakou klasiku.(22.11.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Nechtěj převézt chytráka. Hlavně toho, kterej je lepší." Půlnoční podraz rozhodně není nejlepším boxerským snímkem všech dob, ale já ho mám nejradši. Proč? Protože je jediným, ke kterému se pravidelně vracím. Ale proč? Asi proto, že při otloukání palic se mezi napětím najde slušný prostor pro humor, že taktika obou stran stojí na těch nejpoctivějších podrazech a protože podfukář Gabriel Caine neztrácí smysl pro sarkasmus ani s krkem v oprátce. Takže pojďme si ujasnit základní otázky. Kolik boxerů přeleze provazy ringu, do něhož má vstoupit 10 boxerů? Jak dlouho trvá časová jednotka jeden den? Jak se dá definovat muž z Diggstownu? Odpovědi na tyto prosté otázky zavánějí trivialitou, ale když se domlouvají dva podvodníci, tak se dá zrelativnit cokoli a to mě baví.(29.8.2011)

 • petaspur
  *****

  Roy Palmer s poklidu užívá boxerského důchodu a vůbec netuší, že dva "gentlemani" právě uzavřeli sázku o to, zda Roy dokáže poslat k zemi během jediného dne deset chlápků z Diggstownu. Jedním ze sázejících je Royův kámoš Gabriel Caine, který za mafiánskou hotovost použitou k sázce zastavil vlastní krk. Roy nemůže nechat kamaráda v průšvihu, za neustálého žbrblání si natahuje rukavice a spěchá do Diggstownu poskládat na podlahu zástup místních sedláků. Jenže druhým sázkařem je místní starosta John Gillon, který význam slova ČEST nikdy zcela nepochopil a hodlá vyhrát za jakoukoliv cenu. A tak začíná kolotoč uplácení, podvádění, stěhování a hlavně velmi zajímavě nasnímaného boxu.(31.8.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace