poster

Frekvence

 • USA

  Frequency

 • Slovensko

  Frekvencia

Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2000, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (535)

 • golfista
  *****

  Ještě že jsem se o tomhle filmu někde dočetl, protože by mne asi nepřilákal ani názvem, ani hereckým obsazením. O to víc jsem byl příjemně překvapen výborným scénářem i režií. Když k tomu přičteme téměř bezchybné výkony Dennise Quaida a Jamese Caviezela, tak vyjde přesně tohle ohodnocení.(6.3.2003)

 • POMO
  ****

  Pokiaľ o tomto filme nič neviete, vlastne vás nemá čím prilákať. Žiadna veľká herecká hviezda, žiadna veľká akcia a čo sa týka námetu, taktiež nič prevratné. Ale druhá vec je jeho spracovanie. Keď sa doňho zapozeráte, nedá vám vydýchnuť. A môže za to v prvom rade mimoriadne inteligentný scenár, v druhom rade veľmi slušné herecké výkony Jima Caviezela a Dennisa Quaida a v treťom síce remeselná, ale aj tak veľmi kvalitná réžia Gregoryho Hoblita (PRVOTNÝ STRACH). Keby nebolo toho happyendu a záver by bol otvorenejší, temnejší a pesimistickejší, FREKVENCIA by bola ukážkovým päťhviezdičkovým thrillerom!(11.4.2002)

 • Cival
  ****

  Vzhledem k tomu, že Caviezel s Qauidem patří do totálního podpalubí mých oblíbených herců (jejich společný film jsem si vždycky představoval jako nesnesitelnou onanii á ala Policajtka s dvojicí necharismatických loserů), jsem s Frekvencí nadmíru spokojen. Originální a náramně vychytaný scénář táhne celý film, takže ani tohle duo usmrkanců ani Hoblitova nejistá režie nemají šanci něco výrazně zkazit. Příjemné pokoukání.(1.8.2004)

 • Douglas
  ****

  4 a půl hvězdičky... půlku sežral závěr, který ve vztahu k jinak docela temnému příběhu působil jako pěst na oko. Že časové paradoxy začaly s nabíhajícími minutami nabírat obludných rozměrů a nemá cenu je domýšlet (natož nad nimi zkusit racionálně uvažovat), je u podobného typu science fiction předvídatelné. Film, o kterém je lepší nic nevědět a podívat se na něj s čistou hlavou... Funguje spolehlivě.(27.6.2004)

 • Lima
  ***

  Slavný Ray Bradbury ve své povídce "Burácení hromu" (doporučuji, skvělá věc) popisuje, jak turista z budoucnosti na jedné z výprav pravěkem, pořádané cestovní agenturou, vyšlápně jedním krokem z přísně vymezené zóny, omylem zašlápne pravěkého motýlka a nechtíc tak způsobí sled fatálních změn v událostech příštích. Zatímco Bradbury v problému ´časového paradoxu´ ctil i sebemenší organismus, aby jeho dílo mělo aspoň malinkatý nádech logiky, tvůrci Frekvence se s nějakou logikou neobtěžují vůbec. Stačí jedna vysílačka a míšení přítomnosti s minulostí, za asistence náhle se zhmotňujících předmětů a nápisů na stole, může začít. Dokonce i na oživlou mrtvolu dojde, no zkrátka srandy kopec. Tady jdou veškeré scifistické poučky o ´časovém paradoxu´a následném narušení časoprostoru stranou. Just fun. Jsou to příjemně strávené dvě hodinky, ale člověk by si u toho ukroutil hlavu :o)(9.7.2006)

 • Galadriel
  ***

  Velmi zajímavý námět bohužel kazí velká předvídatelnost děje, tak trochu moc americký závěr (a nejen on) a hlavně mám pocit, že některé věci logicky hodně kolísají a že by prostě ani teoreticky nemohly fungovat (tím nemyslím samotnou komunikaci minulost-budoucnost pomocí vysílačky, ale spíš to, jakým způsobem se projevují změny minulosti v budoucnosti). Mimo tyhle výtky šlo ale o celkem koukatelný a zábavný film, na který jsem se šla dívat s mírnou skepsí a docela mě potěšil, takže 70%.(9.7.2006)

 • Gemini
  ***

  O nestálosti časových linií vypráví spousta uměleckých děl. A mnoho jich to činí zajímavěji než Frekvence. Lehce nadprůměrný, takřka ničím nevynikající film, kterým sice nepohrdnete, ale na leckteré desetkrát viděné DVDčko se v sobotu večer i tak mrknete s větší chutí. 60% a víc ani ťuk.(18.11.2006)

 • Tosim
  *****

  Film s rodinnou tématikou, pojatý jako sci-fi. Z tohoto důvodu je pro mě závěr jen logickým vyústěním příběhu ;-) Snímek začíná scénou v podstatě akční, aby se pak uklidnil, ale s přibývajícími minutami vás čím dál víc vcucával do strhujícího děje, plného znamenitých scénáristických kliček. Pátrání po násilníkovi stojí za to.(29.11.2004)

 • Matty
  ****

  Co vám vznikne z rovnice: chytré sci-fi + napínavý thriller + rodinné drama? K velkému překvapení výborně fungující multižánrový snímek. 80% Zajímavé komentáře: Lima, jojinecko(2.1.2006)

 • Radyo
  ****

  Překvapivě dobrý film, vystavěný na kvalitním námětu i scénáři. Nepříliš známí herci (snad kromě Dennise Quaida) podávají nadprůměrné výkony, divák tak může sledovat velmi kvalitní snímek, jemuž celkový dojem poněkud sráží tak trochu předvídatelný závěr. Škoda, ale i přesto jsem byl mile potěšen.(28.11.2002)

 • Djkoma
  ****

  Moje slabost pro časové paradoxi a cestování časem je velká a tenhle film ji nečekaně dobře využívá. A závěr neni k zahození ;-)(11.6.2004)

 • gouryella
  *****

  Tenhle film ma vse - napeti, dobry scenar i slusny herecky vykony.(23.5.2002)

 • T2
  *****

  Rozpočet $31miliónovTržby USA $45,010,278Tržby Celosvetovo $68,106,245/90%/(10.7.2005)

 • Renton
  ***

  Scénář: Toby Emmerich .. Promarněný námět. Film se rozjíždí velice dobře a po odhalení výjimečné možnosti, kterou přírodní situace způsobila – změnit minulost – dostává film zcela jiné obrátky. Jenže neobratně podaný a až trapně šťastný konec pohřbívá působivost tématu. Očekával jsem (díky náznakům) nějakou hlubší katarzi a depresivnější vyznění. Jenže nic takového nepřijde, zato typického amerického patosu je tu až po krk. Dvojitá záchrana otce, dopadení sériového vraha apod. to vše bez následků a důsledků ba naopak .. zkrátka výsměch dané látce, zato pohlazení po duši naivního a nenáročného diváka.(10.4.2006)

 • Superpero
  ****

  Velice dobrý a napínavý film. Režisér vsadil na ne tak známé, ale výborné herce. Oba hlavní představitelé tu totiž hrají fakt dobře. Jim Caviezel tu podal určitě milionkrát lepší výkon než v Umučení Krista kde se nechal jen mlátit, ve Frekevenci mu opravdu věříte smutek i vztek a má fakt charisma o Quaidovi ani nemluvě. Opravdu Frekvence mě velice příjemě překvapila.(16.9.2005)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $31 million tržby celosvetovo : $68,106,245(22.4.2007)

 • TheMaker
  *****

  Opravdu výtečný film se zajímavým tématem k zamyšlení, skvělými hereckými výkony a hlavně dobrým scénářem .... Jen mě trochu překvapil ten happyending na konci, ale líbilo se mi to dost. Škoda, že se netočí více takových filmů .....(8.5.2008)

 • Fr
  ****

  Frank není žádnej srágora, jako hasič má pro strach uděláno. nejraději má svoji rodinu, syna Johna a baseball. a jako každý večer tak i 13.10.1969, kdy obloha září jako při ohňostroji usedá ke své vysílačce. je 13.10.1999 a policista John najde starou vysílačku po svým tátovi. a na vzpomínku starých časů ji zapojí. na obloze sluneční erupce zažehly polární záři a on začne vysílat. a vysílá na vzdálenost 30ti let. a ten ským mluví je jeho otec.... už jen tento dějový úvod je pozvánkou pro ty, kteří věří tomu, že náš vesmír může mít víc prostorů a času. ti ostatní ať nezoufají. výborný příběh, bohatý na napětí a emoce. zvlášť když si představíte, co by bylo, kdyby se to stalo vám. a nezapomeňte: na stáří není nic špatnýho, pokuď se ho dožijete!(5.7.2006)

 • B!shop
  ****

  Skvele vykony Quaida a Caviezela. Film v podstate zalozeny na dialozich, ktery vubec nenudi.(29.1.2005)

 • Karlos80
  ****

  Ačkoliv nejsem příliš nakloňen žánru scifi-filmu posledních pár let po shlédnutí tohoto snímku Frekvence jsem byl příznivě překvapen,i když jsem se musel několikrát orientovat v ději.Nebyl jsen asi sám neboť tento film byl dost na přemýšlení a k zamyšlení.Film Frekvence byl zajímavý ještě tím že do děje byl ještě částečně umístěn sport.A nadruhou stranu nechyběla ani dobrá kriminální zápletka a mnohé psychologické situace výborně ztvárněné herci D.Quaidem a J.Caviezelem.Na závěr musím konstatovat že na žánru scifi v těchto kombinacích jsem nebyl zvyklí a proto sem s tímto filmem byl maximálně spokojen.Prostě ten minulý večer ještě ve spojení s filmem Americký prezident mě TV Prima mimořádně příjemně překvapila a po filmové stránce uspokojila.Nemůžu jinak než za 4****(9.7.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace