poster

Chyťte ho!

 • anglický

  Hue and Cry

Dobrodružný / Komedie / Krimi

Velká Británie, 1947, 82 min

 • liquido26
  ****

  Poválečný rozbombardovaný Londýn se stal krásnou kulisou této ztřeštěné a za vlasy hodně přitažené brakové komedie o partě kluků, která se na základě tajných kódů v šestákových románech snaží odhalit partu zločinců.(10.11.2014)

 • Bluntman
  *****

  Charles Crichton, který se později vyprofiloval jako tvůrce vytříbených komedií, v počátcích své kariéry natočil výbornou "rodokapsovou" (brakovou) podívanou, z které v charakterizaci některých postav (Shorty/Short Round) a stylu filmu vychází druhý a čtvrtý díl dobrodružství kinematografického archeologa Indiana Jonese. O CHYŤTE HO! v podstatě platí to, co jsem napsal o posledním dílu Indyho, a to: "nejde nemilovat film, který miluje vyprávění". Typický "slocombovský" styl, spočívající ve svícení vyhraňujícím postavu z prostoru a které nemá žádný reálný základ (viz hřbitovní scéna v KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY), je úchvatný hlavně na velkém plátně. Akorát typicky seriálově brakové vyprávění založené na cliffhangerech zde bylo nahrazeno typicky padesátkovým s dvěmi liniemi ve filmu s nápbaditou realizací jednotlivých scén, famózně zvládnutým rytmem a hrdinou, jenž je jako Indiana Jones, který namísto studování historie v knihovně a pátrání po "vykopávkách" čte komiksy a užívá si báječné dobrodružství... a s ním i divák.(5.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace