Souboj cti

Robert Clouse

Robert Clouse

Lalo Schifrin

Fred Weintraub

hodne slabe tri hvezdy..prve co me dost rusilo bylo prostredi do ktereho proste Jackie nezapadal..za druhe hodne smesny protivnici, ktere spolu s Chanovou absurditou souboju se stavali az moc komickyma figurkama..souboje byli opravdu uz jen exhibici ktera ani nesplnovala zadna kriteria vyjimecnosti..protoze to protivnici neumonovali..film zachranila dejova line a poslednich cca 10 minut..kdy tempo gradovalo a Jackie predvedl i par svych lepsich kousku..ale shrnuto hodne naivni snimek ktery zaslouzene propadl..nutnost videt jen pro opravdove skalni fanousky Jackieho..a to jsem ja!:)(19.4.2008)

• Xmilden

Jackieho účinkování v Americe sebou přinášelo, hlavně v 80. letech, jedno zklamání za druhým. Jakoby Američani z Chana vysáli veškerou pozitivní energii hned při přistání v LA. Film pitomý až zoufalý. Hodnocení určitě neodpovídá a to jsem ještě jednu hvězdičku udělil spíše z lítosti. PS: Hudba připomíná spíše francouzskou komedii.(30.1.2013)

I když se souboje nedají srovnat s Jackieho HK filmy, tak aspoň narozdíl od Protectora je to komedie, takže se člověk sem tam zasměje a narozdíl od Cannonball Run má hlavní roli, takže se dá říct, že je to Jackieho film (i když to tak úplně není pravda, protože neměl nad filmem téměř žádnou kontrolu a to ani v bojových scénách). Zkrátka slabší průměr, ale pořád mnohem lepší než většina filmů od Lo Weie.(25.8.2003)

Ve vzduchu je maličko cítit sice pochopitelná, leč zcela nevhodná snaha filmařů kopírovat styl Bruceho Lee, což je s ohledem na Jackieho Chana za prvé silně kontraproduktivní a za druhé zhola zbytečné. Nicméně tradiční zápletka je průběžně zpestřována rozličnými osvěžujícími detaily, takže bez větších zádrhelů a bez sebemenších známek únavy uhání svižně kupředu, zbytečně se nerozptyluje a po několika technicky velice dobře zvládnutých kličkách zamíří přímo do finále ... aby byla vzápětí uťata dosti nešertným střihem. To má být vážně VŠECHNO ??? No dobře ... dobře, je to takový typicky hongkongský závěr ... v prvním Jackieho americkém filmu, nicméně pát detailů ještě potřebovalo vyladit a několik vedlejších dějových odboček dořešit. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Vždyť právě TOHLE je typický příběh, který by měl podle všech předpokladů končit SVATBOU - tím spíš, že se točil na americké půdě ... přitom jsem se nedočkala ani zpětné výměny nevěst - tahle podružná zápletka vůbec zůstala trestuhodně nevyužita, i když komediálního potenciálu měla na rozdávání. A padouši ? Velice ráda bych viděla, kterak se popasovali s následky intrik, kterými mířili do vlastních řad. Konečný verdikt: 3,5*(31.1.2017)

• Sign

Tak tenhle film byl skutečně to nejhorší v čem se můj největší oblíbenec objevil! Bitky totálně nedotáhnuté a při té první která měla naznačit že Jackie je rváč to vypadalo jakoby nikdy Kung Fu nedělal, největší klady filmu byli občasné Jackiho kopy a pohyby, a ten finální očekávaný souboj byl tak otřesný že to snad ani nebylo možné, totálně nezajímavý protivníci kterým sem hlavně ani nevěřil že snad něco umí a ty jejich kostýmy, HRŮZA! Jako bych se díval na nějaký dětský komiks...(22.3.2012)

• - Jackieho první anglicky mluvená role, všechny dialogy se naučil pouze poslechem. (c.tucker)

• - Vo svojej autobiografii "Som Jackie Chan: Môj život v pohybe" opísal scénu, keď režisér filmu Robert Clouse nebol vôbec spokojný s Jackieho nápadom vyskočiť z auta, ale chcel, aby z neho vystúpil. Jackie na to odpovedal: "Nikto si nezaplatí, aby sa pozeral na to, ako chodím." To vlastne bola ukážka dôvodu, prečo film nemal úspech. Jackie Chan nemohol robiť svoje akčné scény tak, ako bol zvyknutý a ako sa nimi vedel najlepšie "predať". (Peter-1307)

• - Přes to, že má výcvik v bojových uměních od šesti let a dělal si choreografa bojových scén v mnoha předchozích filmech, byl Jackiemu přidělen bojový choreografem jen se šestiletou zkušeností. (c.tucker)