Souboj cti

• čínština

殺手壕

Akční / Komedie

USA / Hong Kong, 1980, 95 min

I když se souboje nedají srovnat s Jackieho HK filmy, tak aspoň narozdíl od Protectora je to komedie, takže se člověk sem tam zasměje a narozdíl od Cannonball Run má hlavní roli, takže se dá říct, že je to Jackieho film (i když to tak úplně není pravda, protože neměl nad filmem téměř žádnou kontrolu a to ani v bojových scénách). Zkrátka slabší průměr, ale pořád mnohem lepší než většina filmů od Lo Weie.(25.8.2003)

• Epistemolog

Pokus o nový Enter The Dragon bohužel/dík Clousovi a Chanovi nevyšel. Jelikož Jackie nespolupracoval se svým nápaditým komparzem a byl nucen zpomalit díky amatérům z amícké branže na snímku se to nehorázně projevilo. Lalo Schifrin navázal na svůj úspěšný soundtrack z Draka, kde podobnost je zřejmá i uspokojivá, ne však už film jako celek. Takže, kdyby všechna ¨kdyby¨ a ¨možnᨠbyly cukrlata, měli bychom bohatého Ježíška.(29.1.2014)

• Sign

Tak tenhle film byl skutečně to nejhorší v čem se můj největší oblíbenec objevil! Bitky totálně nedotáhnuté a při té první která měla naznačit že Jackie je rváč to vypadalo jakoby nikdy Kung Fu nedělal, největší klady filmu byli občasné Jackiho kopy a pohyby, a ten finální očekávaný souboj byl tak otřesný že to snad ani nebylo možné, totálně nezajímavý protivníci kterým sem hlavně ani nevěřil že snad něco umí a ty jejich kostýmy, HRŮZA! Jako bych se díval na nějaký dětský komiks...(22.3.2012)

• Xmilden

Jackieho účinkování v Americe sebou přinášelo, hlavně v 80. letech, jedno zklamání za druhým. Jakoby Američani z Chana vysáli veškerou pozitivní energii hned při přistání v LA. Film pitomý až zoufalý. Hodnocení určitě neodpovídá a to jsem ještě jednu hvězdičku udělil spíše z lítosti. PS: Hudba připomíná spíše francouzskou komedii.(30.1.2013)

• VanTom

Na to, o jak slaboduchou bezdějovou frašku jde, tu nudná dialogová vata a "piklování" zdržuje násobně více, než by bylo zdrávo. A přes nesporné akrobatické nadání ji nespasí ani Jackieho souboje, které připomínají buď nekoordinovanou grotesku, rozfázované nacvičování, anebo ponejvíce barové rvačky s osvalenými cirkusáky.(21.11.2016)

• - Jackieho první anglicky mluvená role, všechny dialogy se naučil pouze poslechem. (c.tucker)

• - Debutový snímek J. Chana pro USA. (predators)

• - Natáčalo sa vo Floresville a San Antoniu v štáte Texas, hoci dej je zasadený do Chicaga v Illionois. (Peter-1307)