poster

Morbo

 • anglický

  Morbidness

  (neoficiální název)

Thriller / Drama

Španělsko, 1972, 88 min

Režie:

Gonzalo Suárez

Scénář:

Gonzalo Suárez
(další profese)
 • Karlos80
  ****

  --Pozor SPOILER-- Zajímavý nízkorozpočtový španělský psycho-thriller, o dvou mladých čerstvě oddaných novomanželech, kteří se rozhodli strávit své líbánky v přírodě ve svém karavanu. Vše se odehrává a vývíjí v poklidném duchu, mladý pár prožívá pocity štěstí, blaženosti a uspokojení, časem tu ale dochází na různé podivné události (viz. například křeček zabijí druhého křečka) které je začnou naplno obklopovat a pár resp. mladá žena si myslí že ji někdo posedlý velkým sexuálním chtíčem špehuje. Příběh je mnohem složitější než se ale na první pohled zdá. Celý film má docela dobrou atmosféru, nádhernou vizuální stránku, celý film se prakticky odehrává jen na jednom místě a jen o dvou hercích-tedy téměř až do samého konce, je tu hodně dialogu, najde se tu ale i dost dobrých okamžiků napětí (les, stromy, vítr, stará stavba, atd). Herečka v hlavní roli byla opravdu kus-to je nutno přiznat. Finále je docela vygradované, ale mohlo to být nakonec ještě o něco lepší. Hodně napoví už samotný začátek filmu. Málo známý film, který byl natočen nejspíš s částečným vlivem jiného španěla - režiséra Eloyde de la Iglesiase ("La semana del asesino"). A, ano tenhle film je skutečně umění, čistá vizuální poezie, parádní španělské minimalistické málo známé mistrovské dílo! Filmy s podobnou tématikou a styly; "Long Weekend" nebo "Bell from Hell".(17.9.2012)

 • - Ana Belen a Victor Manuel, dva hlavní aktéři filmu, se v reálem životě po filmu vzali. Oba jsou také zpěváci. (Karlos80)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace