poster

Instinkt lovce

 • Hong Kong

  Bo li zun

 • Hong Kong

  玻璃樽

 • Hong Kong

  Boh lei chun

 • anglický

  Gorgeous

 • Slovensko

  Inštinkt lovca

Akční / Romantický / Komedie

Hong Kong / Tchaj-wan, 1999, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  **

  Jeden ze slabších filmů Jackieho Chana, nicméně jeho ekvilibristika s použitím motocyklu a posléze s jednou až čtyřmi baseballovými pálkami vyráží dech. Závěrečný fight se sice nese v ukázkovém fair-play duchu, ale chybělo mi víc akrobatických parádiček a Jackieho umění všechnocojekolemsedápoužít-dó... Velká nuda.(7.3.2009)

 • HKstars
  ****

  Jackie Chan a romantika? HK Stars a není na nich recenze na tak provařený film jako Gorgeous? Inu zázraky se stávají, ale po jemném upozornění od jednoho z našich čtenářů jsme usoudili, že tenhle film by ve výčtu určitě neměl chybět, protože přivádí do Jackieho filmografie hned několik novot. Dokonce by se dalo říci, že Jackie už není ve svém filmu pánem, protože i když C. N. Chan vlastní přepychovou jachtu, parádní rezidenci a peníze by mohl přehazovat lopatou v trezoru velikosti Hyde Parku, jeho životním stylem zamává pohledná vesničanka Bu (ostatně kým by nezamávala Hsu Chi), která se vypraví do velkoměsta poté, co k břehu jejího bydliště připrave láhev s milostným vzkazem (to že ji poslal růžovoučký homosexuál Albert v podání Tonyho Leunga, je jen drobným střípkem poetiky celého příběhu). Bu potká Chana zrovna v průběhu kočkování s jeho bývalým kamarádem Loem (Emil Chau). Je to klasické dětinské "kdo dočůrá výš", které se většinou nese ve znamení "vymlaťte z něj duši", což je věrnou záminkou ke klasickým bojovým scénám v Jackieho stylu (kromě Loových poskoků se Jackie musí vypořádat i s Albertovými kamarády, kteří se snaží pomoci Bu, aby mohla Chana oblbnout... v lásce a válce je vše povoleno ;). Zajímavostí je, že veškeré akční scény se nesou v klidném duchu a jsou proloženy humorem tak elegantně, že ani na vteřinu nepomyslíte, že by se hlavnímu hrdinovi mohlo něco stát. I když Lo najme australského bojovníka (Brad Allan), o hlavu menšího, aby dal C.N.ovi nakládačku a on ho nakonec i porazí (aby mohla následovat dokonale romantická tréninková vložka), s nikým to ani nehne a Lo je smutný, protože porážka jeho soupeře mu nepřínáší uspokojení. Tahle poloha filmu však nevylučuje, že by choreografie měla být nějak slabší. Jackie tu předvádí fantastické věci a i když je občas vidět podpora drátů (hlavně v závěrečné odvětě proti Bradu Allanovi), nelze nepochválit hezké skupinové bitky (úvod na lodi, trochu vykrádající starší Dragons Forever, nebo souboj s maskovanými útočníky. Jackie tu s basseballovými pálkami předvádí hotové divy) a především dva souboje s Bradem Allanem. Tehdy ještě novopečený člen Jackieho týmu předvádí s lehkou podporou drátů neuvěřitelně rychlé a fotogenické kombinace a posunuje tak akční scény o stupínek výš. I s odstupem několika let považuji Gorgeous za neuvěřitelně roztomilou komedii, což připisuji hlavně charakterům a hereckým výkonům. I menší roličky (Tony Leung, Emil Chau, Ken Lo) jsou zvládnuty precizně a jemnou romantickou linku (která je sice netradiční, ale tak nějak tu "sedí") doplňují fantasticky dynamické akční scény. Někteří možná řeknou, že mezi Hsu Chi a Jackiem to patřičně nejiskří a celá ta slavná romantika je tu jen tak do počtu, ale i když si nepotrpíte na uslzené příběhy, neměli byste litovat, protože Gorgeous má něco pro všechny. 70%(21.4.2017)

 • lennyd
  *

  Jednoho krásného dne najde mladá Bu vzkaz v láhvi (c), a na jeho základě se vydává do Hongkongu najít onu romantickou duši, která vzkaz poslala. Ona romantická duše je ale gay, který poslal vzkaz pro svého kamaráda - obchodníka C.N. Chana (Jackie Chan), který pro samou práci nemá čas na nějakou dlouhodobější známost. Ale Bu svoji bezprostředností dokáže i v C.N.probudit romantické cítění a změnit jeho nudný život ... Ehm ... tak tento film jsem absolutně vůbec nepochopil. O čem to mělo být? Romantika? Veškerá romantika zde je o tom, že ona za ním přijede, oba se do sebe hnedka zamilují, a je to. Komedie? Snad jen některé akční scény s Jackie Chanem by se daly nazvat komedií, i když to má hodně daleko k Chanově novějším filmům. Akce? Pokud nepočítám dva (až příliš) dlouhé souboje, tak akce taky veškerá žádná. Tak nevím nevím, Jackie Chan by měl zůstat u svého řemeslo a na pole romantických komedií se radši už nepouštět ...(9.3.2009)

 • lip2
  ****

  Před tím než jsem film shlédl tak jsem myslel že to bude nějakej brutalní akčnák podle nazvu ,ale i když to nebyl nějakej brutal nařez tak jsem se vyborně bavil jde vydět ,že jackie ma talent i na romantické komedie.Ten zavěrečný souboj se my líbyl .Myslím ,že tenhle fim s chanem patří mezi jeho lepší kousky (-: .(16.7.2007)

 • Paladin78
  ****

  Je to hongongský romantický film. Průměrný romantický film. Ale to, co ho bezpečně zvedá se šedi průměru jsou dvě bojové scény Jackieho Chana s Bradley Allenem. Jsou to totiž jedny z nejlepších bojových scén, jaké znám. Bez drátů a jiných i digitálních pomůcek. Čiší z nich radost z boje, láska ke kung fu a mám z nich takovou tu radost, když vidím dva mistry dělat něco mistrovsky. Jo a je hezké vidět, jak taky jednou J. Chan bojuje s malým bělochem.....:-D(26.6.2011)

 • - Austrálčan Bradley James Alla (Alan) sa stal vôbec prvým neázijským členom kaskadérskeho tímu Jackieho Chana (C.N. Chan). V tíme dostal prezývku "Biely tiger". (rogger)

 • - Jackie Chan měl být původně jen producentem filmu, protože však dlouho toužil zahrát si i v jiném než akčním filmu, byl přepsán scénář a Chan obsazen do hlavní role. (Raztubyl)

 • - SUV kabriolet, který řídí C.N. Chan (Jackie Chan), je prototyp Mitsubishi Field Guard, postavený pro Tokyo Motor Show 1993. Červené mikroauto je pak prototyp Mitusbishi Maus z Tokyo Motor Show 1995. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace