Instinkt lovce

Gorgeous

Inštinkt lovca

Akční / Romantický / Komedie

Hong Kong / Tchaj-wan, 1999, 121 min

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí do jeho slabého priemeru. Má iba priemerný a na Hong Kongskú akčnú komédiu veľmi netypický príbeh o žene, ktorá nájde obyčajný odkaz vo fľaši a tak sa vydá do Hong Kongu hľadať svoju osudovú lásku a zamiluje sa do Jackieho Chana, obchodníka so smetím. Celý film má takú príjemnú pohodovú atmosféru, ale v tomto žánri to veľký klad nie je. Na jednej strane sa na celý film dobre pozerá a kvôli krátkej dĺžke ani nenudí, ale zároveń si nemyslím, že je dobrou voľbou, ked´ má film dostatok akcie a pritom hlavnému hrdinovi nejde ani raz o život a nie je vôbec nahnevaný a ani zranený. Ako som už spomínal, akcie je tu dostatok a je presne taká, akú si aj väčšina ľudí predstaví pri počutí pojmu akcia Jackieho Chana, teda v skutočnosti veľmi nereálna akcia s množstvom humoru. V rámci jeho tvorby patrí určite do podpriemeru, ale obidva súboje s Američanom sú dosť dobré a hlavne ten posledný, ktorý je výborný aj po humornej stránke. Pochváliť musím aj zaujímavú choreografiu s basebalovými palicami. Ale sklame, že tu Jackie Chan nepredvedie nič zo svojho kaskadérskeho umenia. Páči sa mi tu aj herecké obsadenie, hlavne Qi Shu a Tony Leung, ale jeho postava je tu úplne zbytočná. Tento film majú veľmi radi naše televízie, hráva niekoľkokrát za rok a aj ked´ Jackie Chan má množstvo podstatne lepších filmov, tak ma Inštinkt lovca vždy dobre pobaví, aj ked´ som ho videl už veľakrát. A určite ma baví viac ako napríklad Križovatka smrti alebo Shanghajský rytieri. 67%(4.4.2007)

Ľahučký film s prostoduchým scenárom, sympatickou ústrednou dvojicou a neuveriteľnými(!) bojovými scénami. Vyzerá to, že stačí, aby si Jackie odskočil do Číny a hneď predvádza aj vo svojom veku neuveriteľné kúsky... Celkovo je to milá romantická komédia, kde sú zamiešané dva väčšie (a dokonalé) súboje...(25.10.2005)

• Djkoma

Mám rád obaly od vhs. Člověk se na nich dokáže skvěle pobavit texty jako "Nejlepší bojové scény, co jste kdy viděli". Za těch pár korun to vždycky stojí, potvrdit si opak, který je většinou pravdivý. Instinkt lovce však neobsahuje nic kromě trochu romantiky, plácání rukama do prázdna a trapných hlášek sledujících pomocníků jednoho z hrdinů. Aspoň, že v soubojích Jackie nevypadá jako klaun. Ve srovnání s většinou ostatních Jackieho filmů jeho kvalitativní dno.(20.9.2004)

Tento snímek by se dal označit za test kompatability s filmy Jackieho Chana. Je plný Jackieho infantility, naivity, přitroublé romance a smyslu pro "dobro". K tomu jen dva jeho souboje, které ale mají rytmus.(29.10.2007)

Koukám do programu a říkám si: "Sakra, Nova dává v 10 h nějakou čínskou bojovku s Jackie Chanem? Potom jsem zjistil, že ten název nějak neodpovídá tomu, co se tam děje. Tohle totiž je komedie, vážení. Takže kdo do tohohle jde s tím, že uvidí napínavý kung-fu film, tak bude nejspíše zklamán. Ale pokud vám, (stejně jako mě), stačí Jackie Chan a jeho typický styl boje, tak budete spokojeni. Neříkám, že to je bomba, možná je mé hodnocení trochu vyšší, než si tento film zaslouží, ale v sobotu ráno se mi vážně nechce uvažovat a chci se jen zasmát. U tohohle filmu mi to vyšlo. A Qi Shu má nejen roztomilé jméno.. :-)(7.3.2009)

• - Jackie Chan soutěžil o Hongkongskou filmovou cenu v kategorii nejlepší akční choreografie. (Terva)

• - Austrálčan Bradley James Alla (Alan) sa stal vôbec prvým neázijským členom kaskadérskeho tímu Jackieho Chana (C.N. Chan). V tíme dostal prezývku "Biely tiger". (rogger)

• - SUV kabriolet, který řídí C.N. Chan (Jackie Chan), je prototyp Mitsubishi Field Guard, postavený pro Tokyo Motor Show 1993. Červené mikroauto je pak prototyp Mitusbishi Maus z Tokyo Motor Show 1995. (Raztubyl)