TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Telly Savalas, Jackie Chan a jeho auto, několik zábavných vtípků a situací -přehnaně praštěné postavy, na to jak je to krátké to občas nudí/// Ze začátku jsem si hodně těžko zvykal. Přišlo mě to docela nezáživné a občas trapné, ale musím přiznat, že zhruba od poloviny jsem se občas i bavil a párkrát se i zasmál. Některé vychytávky závodníků byly povedené. Snaha mafiánů byla směšně zábavná. No celé to bylo takové hodně střeštěné a na hranici 2,3 kvězdiček. Nakonec dám tu třetí, protože zábava převládla nad nudou./// Celkem 52%///(20.7.2009)

Zcela uvolněná atmosféra, kupa známých herců a zajímavá auta jsou k vidění v této celkem tradiční road komedii s prvky akce. Druhý Cannonball závod je zběsilou jízdou s malými zastávkami zapříčiněné mafiánským synem - ňoumou, který dluží peníze a tak mu nezbývá nic jiného než zajmout šejkova syna, který Cannonball závod pořádá a veze s sebou jeden milion dolarů. To se ale samozřejmě nelíbí závodníkům a tak se za šejka postaví a jeho svobodu vybojují. No a před touto zastávkou a po ní už jen sledujeme onen závod s předjížděním a honičkami policistů. Hudba: Al Capps.(10.7.2009)

Jednička byla o parník lepší o tom není pochyb. Co se týče dvojky tak dobré hlášky se zde najdou , scény které rozesmějí taky film drží nad vodou dobré obsazení některé scény jsou moc přehrávané ale pokud se na film podíváte v neděli odpoledne jen tak na odreagování tak neurazí. Za sebe dávám tři hvězdičky a rozhodně za nějaký čas se na to znovu kouknu.(11.3.2012)

• Rominator

Jackie Chan se vrací, protože je vázán smlouvou z prvního dílu, ale nemá o mnoho větší prostor než v Cannonball Run (Tajný závod). Jackieho auto Mitsubishi Starion má vychytávky a la James Bond a partnera obřích rozměrů, kterého hraje Richard Kiel (2.17 m) známý jako Jaws z filmů Špion, který mě miloval (1977) a Moonraker (1979). Mitsubishi Starion v jedné scéně funguje jako ponorka stejně jako auto v Špion, který mě miloval (1977).(18.9.2011)

• Malarkey

Další z řady filmů, které jsem měl vcelku rád když jsem býval malý. Po dalším shlédnutí mi to příjde jako pěkná kravina...i když ty auta jsou pěkný pořád to se musí uznat. Jinak ve filmu hraje opravdu hodně známých herců a mimo to se tam objeví jako arabský šejk starý známý Klinger z M.A.S.H.e...jeho postava mě velmi potěšila. Autoři spadají humorově do trapnosti a vyjímka je když se objeví opravdu slušný vtip. ale zase se o to víc cenní.(9.9.2006)

• - Celé jméno skutečného Cannonball závodu znělo „The Cannonball Baker Sea-To-Shining-Sea Memorial Trophy Dash“, známé také jako Cannonball Baker. (mi-ib)

• - Film byl v roce 1984 nominován na osm ocenění Zlatá malina. (Terva)

• - Rogeru Moorovi byla nabídnuta opět role Seymoura. Ten to ovšem považoval za špatný vtip. Během posledního dne natáčení prvního dílu totiž došlo ke zranění jeho kamarádky, kaskadérky Heidi von Beltz. (mi-ib)