Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Divoký, nelegální a samozřejmě velice populární závod napříč celou zemí. Co není zakázáno je povoleno a zákázáno není vůbec nic, včetně různých nečestných praktik a triků hodných spíše salóního kapsáře. Hlavním hrdinou je J.J. McClure (Burt Reynolds), závodník a dobrodruh, který nebude mít vítězství nijak snadné, pokud vůbec. V cestě mu stojí bláznivý Šejk (Jamie Farr), párek mladých koček z Lamborghini (Susan Anton, Catherine Bach) a mnohé další roztodivné existence.

Volné pokračování staršího stejnojmenného snímku téměř do detailu kopíruje původní linii příběhu, přestože eskapády jsou jiné. Tento film je poslední Frankieho filmovou rolí (objevil se již jen v několika TV projektech) a poslední rolí Deana Martina vůbec. (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

Rominator 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan se vrací, protože je vázán smlouvou z prvního dílu, ale nemá o mnoho větší prostor než v Cannonball Run (Tajný závod). Jackieho auto Mitsubishi Starion má vychytávky a la James Bond a partnera obřích rozměrů, kterého hraje Richard Kiel (2.17 m) známý jako Jaws z filmů Špion, který mě miloval (1977) a Moonraker (1979). Mitsubishi Starion v jedné scéně funguje jako ponorka stejně jako auto v Špion, který mě miloval (1977). ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Povolávám tě zpět do Ameriky, vyhrát závod kanonýrů........... Kapitán Chaos a jeho pobočník opět v akci. Někdy si však říkám, že opakovaný vtip ož není vtipem. Film nesahá svému předchůdci ani po kolena. Někdy jsem se zasmál, někdy jsou skeče spíš trapné a chvilkama i nudné. Není důležité to vidět a mnohdy ani slyšet. CITÁT - Bůh je můj druhý pilot........ Ve filmu zazní song Cannonball od R. Stevense nebo Stop in The Name of Love od The Supremes. http://www.youtube.com/watch?v=GJzcGO0qUfw Na filmu jsou nejlepší nepovedené záběry v závěrečných titulcích. CITÁT - Neřekl někdo stop ?.......... ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Telly Savalas, Jackie Chan a jeho auto, několik zábavných vtípků a situací -přehnaně praštěné postavy, na to jak je to krátké to občas nudí/// Ze začátku jsem si hodně těžko zvykal. Přišlo mě to docela nezáživné a občas trapné, ale musím přiznat, že zhruba od poloviny jsem se občas i bavil a párkrát se i zasmál. Některé vychytávky závodníků byly povedené. Snaha mafiánů byla směšně zábavná. No celé to bylo takové hodně střeštěné a na hranici 2,3 kvězdiček. Nakonec dám tu třetí, protože zábava převládla nad nudou./// Celkem 52%/// ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Další z řady filmů, které jsem měl vcelku rád když jsem býval malý. Po dalším shlédnutí mi to příjde jako pěkná kravina...i když ty auta jsou pěkný pořád to se musí uznat. Jinak ve filmu hraje opravdu hodně známých herců a mimo to se tam objeví jako arabský šejk starý známý Klinger z M.A.S.H.e...jeho postava mě velmi potěšila. Autoři spadají humorově do trapnosti a vyjímka je když se objeví opravdu slušný vtip. ale zase se o to víc cenní. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Jedničku nevim jestli sem viděl, ale tohle bylo o ničem, sice spousta slavnejch herců, ale akorát se ztrapňujou, což by samo o sobě nevadilo, kdyby to bylo vitpný, ale je to prostě přehnaný a tak se člověk ani moc nebaví, snad jedině "Klinger z Mashe" je dobrej, ale to je spíš tim, že k němu se tenhle styl hodí a jako arabák fakt nemá chybu,ale to je tak všechno ()

Galerie (50)

Zajímavosti (12)

  • Frank Sinatra dostal hned po Burtu Reynoldsovi druhý největší honorář, přestože se objevil jen ve dvou scénách. (mi-ib)
  • Hal Needham v komentáři na DVD vzpomínal, jak Frank Sinatra přišel na natáčení brzo, rychle vše natočil a odešel tak rychle, že se ani nepotkal s dalšími herci. Je možné si všimnout, že postava Franka Sinatri není při scéně v kanceláři nikdy na jednom záběru s ostatními herci. Jednou ano, ale je ke kameře zády a jde o jeho dabléra. (mi-ib)
  • Jill (Susan Anton) a Marcie (Catherine Bach) řídí ve filmu postupně čtyři různé vozy. Všechny čtyři mají pak různé způsoby otevírání dveří. (mi-ib)

Reklama

Reklama