Tajný závod

Velký závod

The Cannonball Run

Akční / Komedie

USA, 1981, 95 min

Scénář - Brock Yates. CITÁT - Bůh je náš kopilot.......... Přistání letadlem ve městě na obyčejné silnici předcházel nedostatek piva. Ve 14 - té minutě jsem se zasmál. Dva muži sedí na velbloudech a ten jeden povídá - Nemáš cigaretu ? Druhý odpoví - Camelku ? Další účastníci Tajného závodu " zaparkují " své auto v bazénu. Scéna končí prohlášením - Jdeme na pivko......... Abych však napsal pravdu, ty vtípky jsou tak ošlehané, že mě za malou chvilku přestaly bavit. Bitva s motorkářema byla povedená. CITUJU - Varuju vás, jsem Roger Moor !!......... Ve filmu zazní song Cannonboll od Raye Stevense. Závěrečné titulky nabídnou veselé příhody z natáčení. Kapitán Chaos - tramtadadááááá........... Kamera - Michael Butler. Hudba - Jack Solomon.(4.6.2011)

• genetique

Neviem, čo som si nahováral, keď som si pustil tento filmík. Lákadiel je tu dosť, hlavne som chcel vidieť čo tam bude robiť Jackie. Ten si na záver nemohol odpustiť nejakých pár úderov, Roger Moore paroduje sám seba aj rolu agenta 007, ešte som sa občas aj pousmial ale inak je to celé statočne o ničom! 40%.(30.11.2007)

Hodne zabavna blbost ve ktery jde jen o to, jak se parta silencu v rozmanitejch autech dostane z bodu a do bodu b, pricemze necekejte zadnou Death race, tohle je akcni komedie, takze krome toho, ze vsichni uhanej po silnicich v rychlejch autacich, sem tam taky hodi nejakou tu hlasku. Z hercu nejvic zaujme frajerskej Reynolds, Roger Moore hrajici Rogera Moorea, kterej neustale machruje a Jackie Chan, kterej ma sice hodne vedlejsi roli, ale v zaverecny bitce se konecne dostane ke slovu. Je to kravina, ale je to svizny a je to vtipny.(23.8.2009)

Film mě zaujal svou zápletkou a také solidním hereckým obsazením, takže to byl první film na televizní stanici FILM +, který jsem kdy dokoukal. Charaktery byly opravdu rozmanité. Máme tu například dvě ženy ve sporťáku, které policisty oblbují svými vnady (pokud je zrovna nezastaví policistka :-), arabského šejka (hraje ho Klinger z MASHe), dva falešné kněze, Rogera Moora jako Rogera Moora, který závodí v autě Jamese Bonda a sám sebe paroduje, dva Japonce/Číňany v autě plném technických vymožeností a samozřejmě povedené "saniťáky" se "sympatickým" doktorem. Bohužel, z takových solidně napsaných charakterů se dalo vytřískat mnohem více. Během samotného závodu některé postavy dokonce uvidíme na scéně tak maximálně 3x (šejk - u rychlého občerstvení, při policejní kontrole...vlastně si nepamatuji, zda jsme ho kromě úplného konce viděli ještě někde na trati), protože nedostali tolik prostoru. Film vlastně sám o sobě není moc vtipný, jednou za čas se najde opravdu dobrý fór, ale jinak to zrovna vtipné není. Nevtipné fóry nejsou trapné, ale jsou křečovité a prostě nejsou vtipné. Aspoň, že má film spád. Na tři hvězdičky by to tak úplně nebylo, nebýt Rogera Moora, toho doktora (u toho se nedá nesmát), některých hlášek Burta Reynoldse a jiných povedených gagů. No, ačkoliv můj komentář vypadá možná negativně, film není zase tak špatný. Pobaví a zabaví, jen to prostě mohli uchopit lépe. Mimochodem, vůbec si nedokážu představit, o čem může být druhý díl, který má skoro stejné herecké obsazení. To musí být úplně to samé.(30.11.2007)

Další pohodovka s Reynoldsem, která si na nic nehraje. Opět se jedná o jednu velkou honičku, sice slabší než Polda a Bandita, ale se zajímavými vedlejšími rolemi - dvojice jazzových zpěváků hrající dva falešné kněze, Jackie Chan (nebojte, nějaké bitky se dočkáte), Klinger z Mashe jako arabský šejk, bloncka z Charlieho andílků a další a další. Pohodička.(28.2.2009)

• - Policista, který poprvé staví Lamborghini Marcie Thatcherové (Adrienne Barbeau) a Jill Riversové (Tara Buckman), je dablér Burta Reynoldse. (Special One)

• - Jackie Chan byl prý značně rozmrzelý, když se dozvěděl, že má ve filmu hrát Japonce, ačkoli on sám je Číňan. (Karlos80)

• - Keď počas pretekov jeden z motorkárov ohrozuje Seymoura Goldfarba Jr. (Roger Moore), Seymour mu hovorí: "Musím ťa upozorniť, ja som Roger Moore!" V pozadí k tomu hrá hudba z filmov o Jamesovi Bondovi. (Peter-1307)