poster

Tajný závod

 • český

  Velký závod

 • anglický

  The Cannonball Run

Akční / Komedie

USA, 1981, 95 min

 • Rominator
  ***

  Ve filmu Roger Moore sebeparoduje roli Jamese Bonda, kterého ztvárnil celkem v sedmi filmech. V každé scéně v níž se Roger Moore (role Seymour Goldfarb, Jr.) objeví, hraje hudební motiv z filmů o Jamesi Bondovi. Seymour Goldfarb se závodu účastní ve voze Aston Martin DB5, který proslavil Sean Connery ve filmech Goldfinger (1964) a Thunderball (1965), ale Moore v jakémkoliv voze Aston Martin jako James Bond nikdy neseděl. Během bitky na konci Seymour Goldfarb hraný Rogerem Moorem říká motorkáři: "I must warn you, I'm Roger Moore!" (narážka na: "Jmenuji se Bond. James Bond.") s hudbou hrající bondovské téma. Nezapomenutelný je Jack Elam jako doktor Nikolas Van Helsing. Jackie Chan jako japonský řidič Subaru nemá moc prostoru, ale v závěrečné bitce má kratičký souboj.(18.9.2011)

 • B!shop
  ***

  Hodne zabavna blbost ve ktery jde jen o to, jak se parta silencu v rozmanitejch autech dostane z bodu a do bodu b, pricemze necekejte zadnou Death race, tohle je akcni komedie, takze krome toho, ze vsichni uhanej po silnicich v rychlejch autacich, sem tam taky hodi nejakou tu hlasku. Z hercu nejvic zaujme frajerskej Reynolds, Roger Moore hrajici Rogera Moorea, kterej neustale machruje a Jackie Chan, kterej ma sice hodne vedlejsi roli, ale v zaverecny bitce se konecne dostane ke slovu. Je to kravina, ale je to svizny a je to vtipny.(23.8.2009)

 • Matty
  **

  Příliš dlouhý úvod, scénář plný nelogičností (jak se policajti vždycky dostanou před závodníky jedoucí takovou rychlostí?), absence vtipu a švihu, který mají jiné komedie stejného námětu (To je ale bláznivý svět, Milionový závod). Film veskrze podprůměrný, zbytečný a s přibývajícími minutami i velmi otravný. 40%(7.12.2010)

 • Boogeyman
  ***

  Klasická velkolepá bláznivá závodní taškařice, jakých tu již bylo spoustu. Typicky pestré složení postav a strojů (Japonec s hypermoderním Subaru, šejk s Rolls-Roycem, Brit ála James Bond v Aston Martinu atd) zažívá ty nejbláznivější situace a my se u toho zlehka usmíváme, protože tady není čas se nudit a i když je to občas až přehnaně trapné, je to vlastně vtipné. No, celý film vlastně vypadá asi jako předešlá věta.(18.2.2008)

 • genetique
  **

  Neviem, čo som si nahováral, keď som si pustil tento filmík. Lákadiel je tu dosť, hlavne som chcel vidieť čo tam bude robiť Jackie. Ten si na záver nemohol odpustiť nejakých pár úderov, Roger Moore paroduje sám seba aj rolu agenta 007, ešte som sa občas aj pousmial ale inak je to celé statočne o ničom! 40%.(30.11.2007)

 • Jackie Chan

 • - Natáčení trvalo 36 dní. (Karlos80)

 • - Burt Reynolds obdržel za roli J.J. McClurea pět milionů dolarů. Na place se přitom zdržel jen tři týdny. (Karlos80)

 • - Policista, který poprvé staví Lamborghini Marcie Thatcherové (Adrienne Barbeau) a Jill Riversové (Tara Buckman), je dablér Burta Reynoldse. (Special One)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace